Skocz do zawartości
bryken

Bulgaria I Pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Jadac do Bulgarii i zabierajac ze soba 1000zl jak je lepiej wymienic na lewy:

- w Polsce wymieniamy plny na Dolary/euro, a w Bulgarii wymieniamy dolary/euro na Lewy

- Bezposrednio w Bulgarii wymieniamy plny na Lewy (w banku a nie u murzyna)

kiedy dostaniemy wiecej "lew"

Jak ceny sie tam ksztaltuja alkoholu i jedzenia 1000zl starczy na 2tygodnie?

 

W sumie na 90% w polsce Euro potem na Lewy w bulgarii ale jak tam z dostepnoscia bankow?

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Defix

Temat juz stary jak swiat, ale nie bede robic nowego wiec sie przylacze. Jade na Zlote Piaski w tym roku.

Byl tam ktos z was? Jesli tak, to poleccie jakies dobre kluby, powiedzcie jak tam jest w ogole i jakie sa tam ceny roznych towarow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny zmieniają się co roku (na wyższe), zreszta obecnie cięzko powiedzieć o ile.

Byłem tam 2 lata temu na obozie - alko bardzo tanie, z kolei soki drozsze od alko :P Kebaby itp fast food porownywalnie jak u nas. Na ciuchy itp sie nie nastawiam, tam to sa same podrobki w stylu wielki napis "dolce gabbana" na koszulce, zreszta się o tym przekonasz. Jesli zamierzasz duzo kupować to udaj się do Warny gdzie jest taniej (np. Sofia 0,7 - ok 3-4 zł tam wychodziło).

 

Kluby - hmm Malibu - dzieciarnia ;P

Pr. Club (ale tam chyba jakos od 21 lat bylo)

Arogance - podobno ok, 4 rozne sale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Defix

Dzieki Onio. Jeszcze jedno, sa tam jakies dobre hotele? Moze ktos byl w Hotelu Diana**, bo w pewnej dobrej ofercie zakwaterowanie bylo wlasnie tam. Jesli tak to jakie sa tam warunki w pokojach, jaka obsluga itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a byłem byłem ;P W dianie własnie. Warunki jakby Ci to powiedziec hmm.. nie do konca czysty pokoj, kilka łóżek obok siebie, 3 szafeczki, biurko. Łazienka - tragedia (chociaz w niektorych pokojach zdarzaja się wyremonowane, juz lepsze). ok 1,5 m(kw), prysznic za parawanikiem. Ogolnie wszystko się tam zatyka, psuje, urywają się umywalki. W razie libacji trzeba uwazać na wielką szybę ktora w zasadzie jest sciana na zewnatrz budynku z kazdego pokoju. Małe balkony. AAA.. Za każde przewinienia tam się płaci np. zbyt duza ilosc osob w windzie, przechodzenie przez barierki na balkonach, rzucanie czegos przez balkony.

Chociaż - nie jedzie się tam, żeby siedziec w hotelu prawda ? :P

 

AA.. i nie zalatwiaj potrzeb fizjologicznych na plazy - tez za to są kary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zeszłe wakacje w Dianie no i cóż... nie polecam... Oprócz niezbyt rewelacyjnych warunków warto zwrócić uwagę też na fatalną kuchnie. Nie wiem jak w innych hotelach, ale w tym roku np. panowała grypa żołądkowa (przynajmniej tak mówiła pani rezydent)... Sam zdychałem 3 dni. Także polecam zabranie ze sobą leków przeciwko biegunce, przeciwgorączkowych itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Kluby - hmm Malibu - dzieciarnia ;P

[...]

Byłem w Bułgarii(złote piaski) w wakacje '05 i faktycznie potwierdzam w Malibu jest dzieciarnia, ale są też starsze antylopy ;)..W ogóle chyba jedna z większych dyskotek, ogólnie sympatyczny lokal :). Z tego co pamiętam to wstęp kosztował 5 lew(jak to się odmienia;/) ?

 

Na przeciwko jest bar ze striptizem - nie polecam, ceny zupełnie nie Polskie.

 

Co do jedzenia, ogólnie nie jest źle poza McDonaldem na plaży gdzie ceny są kosmiczne.

 

Aha cena Sobieskiego była wyższa niż ichniejszej wódeczki.

Uważaj na załatwianie się w miejscach publicznych - można nawet pałką dostać. Jeszcze z tego co pamiętam, uważaj na słońce, w Bułgarii baardzo szybko można się opalić, tak więc odpowiedni olejek z dużym filtrem UV będzie mile widziany.

 

Pozdrawiam i miłego wypoczynku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale obok diany na szczescie jest punkt z dobrymi kebabami takze jakos mozna przezyc ;)

A pamietam jeszcze - na obiad był makaron, potem na kolacje dali gulasz z tym samym makaronem. Na nastepny dzien jeszcze inna mieszanka, zapewne tego co zostało. Za to dobre frytki tam byly :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Defix

Dzieki Bialy :D A drogie sa te kebaby? Niewiadomo ile razy bede musial tam zjesc i ile kasy moge na to wydac :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Defix

Yhy...To narazie dzieki wam wszystkim :-P Jesli jednak komus jeszcze sie cos przypomni na temat Bulgarii (jakies uwagi, ostrzezenia itp.) to napiszcie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...