Skocz do zawartości
Emissary

Podłączenie Jednego Z Komputerów Do Sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeden z komputerów oddalony od sieci lokalnej jakies ~1.5-2km musze ten komputer podpiąć do sieci znacie jakis skuteczny sposob + ew jakie urządzenia polecacie przy bodowie takiej sieci . I czy mogą byc problemy z udostepnieniem połączenia internetowego przez wifi przy takiej odległosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o koszta to im taniej tym lepiej(chodzi mi o wysoką niezawodnośc i stabilnosc połączenia) . Odległość jest duża i dużo przeszkód po drodze ale anteny moga być zawieszone bardzo wysoko bo oba budynki mają około 20m wysokości (jeden z budynków stoi na duzym wzniesieniu) miedzy dachem 1rwszego a drugiego jest kontakt wzrokowy (po drodze jest tylko lekki skrawek lasu i zabudowania ale tak jak powiedziałem nie utrudniaja one kontaktu wzrokowego) jakies 200m od budynku znajduje sie duza antena jednego z operatorów telekomunikacyjnych i nie wiem czy to mi czasem nie namiesza (osłabi sygnału etc.) Mam teraz prośbe do kogos kto budował siec w podobnych warunkach (ew ma doświadczenie) jakie konkretnie urządzenia by sie do tego nadały , zeby całosc mozna bylo spokojnie podpiąc do sieci lokalnej i udostępniac z niej bezproblemowo połączenie internetowe . Z góry dzieki za wszelkie rady ;]

Edytowane przez Emissary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GSM zaklocac nie bedzie.

Konkretne urzadzenia i zeby bylo jak najtaniej.. Hmm...

 

Dwa panele 17dBi od Interline'u (www.interline.pl - zadnych z allegro!)

 

Po obu stronach przy antenie np http://www.allegro.pl/item210628841_access...ncja_100mw.html

i konfigurujesz je albo w APmode i drugi w ClientMode albo jak bedziesz miec tam wiecej kompów to oba w Bridge'u. Powinno smigac. Zaznaczam tylko tą widoczność optyczną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...