Skocz do zawartości
Eldar

Odnośnie platform pod P4 i samego P4... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż moje pytanie skierowane jest do właścicieli P4... czy ten procesor wart jest swojej ceny? czy jesteście zadowoleni z zakupu?

 

Prosze o opinie bo sam zastanawiam się co kupić... czy warto P4 ????

 

Acha i czy są jakies różnice w wydajności pomiedzy i845PE a i845E ???

 

No i jakie płyty można polecic do P4 .... mile widziane Opinie posiadaczy P4 -----> za wszelkie opinie THX !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem posiadaczem takiego zestawu na P4 z 845PE i musze powiedziec |e nie narzekam - ladnie dziala - zreszta nie slyszalem zeby ktos kupil i zalowal :))

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam duet P4 2,4 i Asus P4S8X (SIS 648) i sobie chwalę. Słyszałem, że z tą płytą Asusa, którą sam mam są problemy ale jakoś od 4 miesięcy niczego niedobrego nie zauważyłem :-) Biorąc pod uwagę jej cenę to wydaje mi się, że to bardzo dobry wybór - wydajność dokładnie taka sama jak płyt na 845E/845PE.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam duecik P4 2,66ghz kiedy kosztował w sklepie 1600zł ja dałem 800 (Polecam Allegro) + Gigabyte Ga8Pe667 Ultra i jestem mega zadowolony o wiele bardziej niż w przypadku mojego poprzedniego AXP 2000+. uważam że jak najbardziej warto kupić P4 a co do płyt to teraz chyba najlepszym rozwiązaniem jest coś na SIS655 np Gigabyte lub Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanow sie fefnascie razy zanim pomyslisz o kupnie p4

 

po co wydawac kase na to skoro mozesz miec cos lepszego za mniejsza(duzo mniejsza) cene

 

AMD rules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze,że zdanie są podzelone sami posiadacze P4 są z niego zadowoleni ...posiadacze Amd-ów tesh są jak widze zadowleni. Widze że czeka mnie "ciężki orzech do zgryzienia" co do wyboru proca ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już miałem parę płytek i proców amd i mogę powiedziec po własnych doświadczeniach że Amd wcale nie jest "the best"

jak nie jak tak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AMD is the best

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze P4 jest w pelni wart swojej ceny. Choc musze przyznac ze nie nalezy on do najtanszych ale za to jest bardzo wydajny.

Dla przykladu : P4 wygralo w testach z AXP w kompresji DivX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze,że zdanie są podzelone sami posiadacze P4 są z niego zadowoleni ...posiadacze Amd-ów tesh są jak widze zadowleni. Widze że czeka mnie "ciężki orzech do zgryzienia"  co do wyboru proca ...

A ja jestem przykładem użytkownika który ma i jedno i drugie i bez chwili wahania wybrałbym intela mimo swej dość wysokiej ceny. Jednak jeżeli nie ma się kasy to wiadomo lepszym rozwiązaniem będzie jakiś AXP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze P4 jest w pelni wart swojej ceny. Choc musze przyznac ze nie nalezy on do najtanszych ale za to jest bardzo wydajny.

Dla przykladu : P4 wygralo w testach z AXP w kompresji DivX

1nie jest wart

2 no i co

Nieoczekiwana prezentacja Athlon 64

Na konferencję Intel Developer Forum Spring 2003 zjeżdzają się przedstawiciele firm, oraz dziennikarze niemal z całego świata. Podczas gdy Intel przedstawia swoje plany produkcyjne na przyszłość, prezentuje najnowsze opracowywane technologie, dosłownie tuż za rogiem ulicy niespodziewanie pojawił się największy konkurent, AMD. W ten sposób AMD wykorzystało pojawienie się w jednym miejscu dużej ilości potencjalnych klientów, którym zaprezentował wczesną wersję procesora Athlon 64 (dla przypomnienia: premiera ma nastąpić we wrześniu). W skład komputera w którym znajdował się mobilny Athlon 64 wchodziło ponadto: chipset K8T400, 256 MB (PC2000) oraz grafika ATI M9. To nie koniec, zrobiono również małe porównanie. Z jednej strony stanął komputer wyposażony w procesor Athlon 64 3000+ obsłużony przez chipset nForce2, a z drugiej komputer z prockiem P4 3.06 GHz na chipsecie 845PE. Reszta konfiguracji pozostała identyczna. Równocześnie uruchomiono do wkonania skrypty w Photoshop (obsługiwane przez Hyper-Threading). Efekt był taki, że komputer z najnowszym prockiem AMD na pokładzie ukończył zadanie w czasie 1500 ms, podczas gdy konkurentowi zajęło to 1700 ms. IreS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykladu : P4 wygralo w testach z AXP w kompresji DivX

Rzeczywiście, wszyscy zajmujemy się tym przecież na co dzień, prawda? :) A tak na serio - mam jedno i drugie i stwierdzam co następuje: z P4 jestem zadowolony ALE nie jest jednak wart swojej ceny. AMD oferuje dokładnie to samo, a taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze P4 jest w pelni wart swojej ceny. Choc musze przyznac ze nie nalezy on do najtanszych ale za to jest bardzo wydajny.

Dla przykladu : P4 wygralo w testach z AXP w kompresji DivX

AXP przegral z P4 w kompresji DivX trudno podales 1 przyklad i napewno przegral nieduza roznica. Wedlug ciebie to jest warte 2x wiekszej ceny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze P4 jest w pelni wart swojej ceny. Choc musze przyznac ze nie nalezy on do najtanszych ale za to jest bardzo wydajny.

Dla przykladu : P4 wygralo w testach z AXP w kompresji DivX

1nie jest wart

2 no i co

Nieoczekiwana prezentacja Athlon 64

Na konferencję Intel Developer Forum Spring 2003 zjeżdzają się przedstawiciele firm, oraz dziennikarze niemal z całego świata. Podczas gdy Intel przedstawia swoje plany produkcyjne na przyszłość, prezentuje najnowsze opracowywane technologie, dosłownie tuż za rogiem ulicy niespodziewanie pojawił się największy konkurent, AMD. W ten sposób AMD wykorzystało pojawienie się w jednym miejscu dużej ilości potencjalnych klientów, którym zaprezentował wczesną wersję procesora Athlon 64 (dla przypomnienia: premiera ma nastąpić we wrześniu). W skład komputera w którym znajdował się mobilny Athlon 64 wchodziło ponadto: chipset K8T400, 256 MB (PC2000) oraz grafika ATI M9. To nie koniec, zrobiono również małe porównanie. Z jednej strony stanął komputer wyposażony w procesor Athlon 64 3000+ obsłużony przez chipset nForce2, a z drugiej komputer z prockiem P4 3.06 GHz na chipsecie 845PE. Reszta konfiguracji pozostała identyczna. Równocześnie uruchomiono do wkonania skrypty w Photoshop (obsługiwane przez Hyper-Threading). Efekt był taki, że komputer z najnowszym prockiem AMD na pokładzie ukończył zadanie w czasie 1500 ms, podczas gdy konkurentowi zajęło to 1700 ms. IreS

 

Hyper-Threading w P4 nie zawsze daje najlepsze wyniki. Ale czy ta roznica 200 MS to duzo ???

 

A tak wogole AMD wypuszcza Athlon`a na rdzeniu Barton i co sie okazuje ze jednak nie jest to jakis super wydajny procesor. Prescott przescignie go bez problemu a nawet P4 w niektorych testach jest wydajniejsze.

 

Zaraz pewnie niektorzy powiedza ze jestem fanem Intel`a - no coz ja tylko stwierdzam fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem P4 1.8@2,4 i Ga-8PE667 Pro. I powiem ze jestem jak najbardziej zadowolony z tego zakupu. Procek kreci sie wspaniale. Na Wc mojego znajomego dzilal na 2.8 1,7 vcore stabilnie. Ale rozniaca pomiedzy P4 a Athlonem jest w zasadzie minimalna. Wiec powaznie zastanowil bym sie nad kupnem P4 moim zdaniem lepiej kupic Antka 1.7 0.13 i jakiegos Epoxa a za zaoszczedzona kase zalozyc chlodzenie wodne. No ale to tez zalezy ile masz kaski. Jak masz wiecej to bierz P4 a napewno bedziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że P4 jest bardzo dobrym procesorem , ale czy jest wart swojej ceny, niemożna na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć , wszystko zależy od konkrentnego modelu i zastosować do jakich będzie wykorzystywany.Według mnie obecnie kupowanie P4 jest mniej opłacalne od AMD , oczywiście biorąć pod uwage podkręcanie.Jest po prostu zbyt drogie , obecnie najbardziej opłacalne P4 to 2GHz C1 , i tylko ten procesor intela uważam za warty swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co się kłócic - to jest tak samo jak z np. samochodami: Jak kogoś stać na Opla, Forda czy Peugeota to nie kupi sobie Daewoo tylko dlatego bo ma podobne osiągi... Czyżby kupowanie np. Opla jest mniej opłacalne niż Daewoo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam jedno i drugie i uważam, iż ważniejsza jest dobra płyta niż najlepszy procesor no chyba, że ktoś lubi Hipermarkety i np 3gHz na ECS, a tak wg moich odczuć to nie ma różnicy między AMD a Intel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co się kłócic - to jest tak samo jak z np. samochodami: Jak kogoś stać na Opla, Forda czy Peugeota to nie kupi sobie Daewoo tylko dlatego bo ma podobne osiągi... Czyżby kupowanie np. Opla jest mniej opłacalne niż Daewoo?

Ech , porównywanie procesorów do samochodów to debilim , kretnynizm , itd.Jak by Ci włączyć np.Gre na dwóch kompach napewno byś nie rozróżnił czy tam w środku jest AMD czy Intel , a jakby Cie zawieść Daeweoo do wariatkowa a mercedesem napewno byś poczuł różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam P4 od 2 tygodni i jestem zadowolony (2A,B0).

Co do plyty to nawet sie niezastanawiaj tylko bierz cos na SISie 655, polecam Gigabyte :):)

 

Podoba mi sie ta analogia do samochodow, czy ktos kto chce miec cos ql bierze dełu ???

 

Cos czuje ze to pytanie moze wywolac wojne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie ceny: zajrzyjcie sobie do dzialu nowosci moj post intel redukuje ceny

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=23630

 

sa to oficjalne ceny intela i AMD

jasno z tego wynika ze intel jest drozszy jesli chodzi i procki wolniejsze niz 2.4 (tansze niz 800zl) a pozostale ceny sa identyczne. tyle ze na amd NIE MA GWARANCJI a nie tudno go ukruszyc, albo zjarac przez chwile nieuwagi. i to jest glowny powod dlaczego nie kupie nigdy takiego procka.

 

szybkosci jak wszyscy wiemy sa porownywalne, amd jest lepszy w renderze, ale sporo komercyjnych aplikacji (adobe, microsoft itd) jest optymalizowanych pod intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż moje pytanie skierowane jest do właścicieli P4... czy ten procesor wart jest swojej ceny? czy jesteście zadowoleni z zakupu? 

 

Prosze o opinie bo sam zastanawiam się co kupić... czy warto P4 ????

 

Acha i czy są jakies różnice w wydajności pomiedzy i845PE a i845E ???

 

No i jakie płyty można polecic do P4 .... mile widziane Opinie posiadaczy P4  -----> za wszelkie opinie THX !!!

Mam to co w podpisie i 2 kompa na p4 2,0 i MSI 845E nie narzekam wydajne i super stabilne cena huh no troche drogawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie ceny: zajrzyjcie sobie do dzialu nowosci moj post intel redukuje ceny

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=23630

 

sa to oficjalne ceny intela i AMD

jasno z tego wynika ze intel jest drozszy jesli chodzi i procki wolniejsze niz 2.4 (tansze niz 800zl) a pozostale ceny sa identyczne

 

I tu jest sedno sprawy - najwięcej "krzykaczy" jest wśród posiadaczy tych pierwszych (XP1700+) i to oni lecza swoje kompleksy przez pieprzenie głupot o tym, że "intel jest STRASZNIE drogi i tylko debile go kupują". Trochę mi się juz to znudziło, bo przypomina chrzanienie o "athlonach-grzejnikach" - to już nie te czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...