Skocz do zawartości
Eldar

Odnośnie platform pod P4 i samego P4... :)

Rekomendowane odpowiedzi

CrazyTH, ciekawe czemu on go tak tanio sprzedaje? Moze SNDS? Hyh,jak za taka cene to oczywiscie lepszy troche wybor od 1700+,ale niemozna tego uznac za standard niestety.Dla wiekszosci ceny sklepowe to sa ceny aktualne.

--

Co do "tematu" o ktorym wiekszosc przedmowcow zapomniala, to wedlug mnie pojecie tego czy P4 jest warte swojej ceny,jest ... relatywne, zalezy co dla ciebie jest bardziej wazne.Na AMD zlozysz zestaw niewiele (badz wcale) ustepujacy wydajnoscia za sporo mniejsze pieniadze i w tym wzgledzie jest nieoplacalny, ale ma dluzsza gwarancje ktora ci sie przyda przy kreceniu z uwagi na SNDS, ma lepsze zabezpieczenia rdzenia/przed spaleniem (AMD ma takze, tylko trochu gorsze) :/ .Powiem tak, dla mnie niewarty, stac mnie na P4 ale swiadomie wybralem AMD dlatego ze dokladnie wiem czego oczekuje i wiem takze jak do tego dojsc o wiele mniejszym kosztem niz na platformie Intela.

Jesli masz kase i nie boli cie jej ubytek to wez jakiegos PIV C1 i dobra plyte na granitebayu to jest rzeczywiscie platforma trudna do pobicia (ale mozliwa :wink: ) i zapewne bedziesz zadowolony.Jesli mialbys brac Intela B0 i jakas plyte ne 845E,Sisie czy czyms podobnym to osobiscie odradzam,chyba ze wyzej wymienione zalety P4 sa dla ciebie bardzo wazne.

--

A tak btw. ludzie ,dlaczego najwiecej bullshittu czlowiek musi czytac na takich watkach?Czy to Intelowcy czy AMDkowcy sadzicie czasami takie buraki ze az wstyd :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--

Jesli masz kase i nie boli cie jej ubytek to wez jakiegos PIV C1 i dobra plyte na granitebayu to jest rzeczywiscie platforma trudna do pobicia ,Sisie czy czyms podobnym to osobiscie odradzam,chyba ze wyzej wymienione zalety P4 sa dla ciebie bardzo wazne.

--

Wyciąłem twojego posta,b o trochę długi a mnie zaiteresowała ta częśc - wydaje mi się (patrząc po sobie), że większość ludzi kupujących procki a "wyższej półki" (zarówno AMD jak Intela) chce mieć dobre komy z bez skrajnego podkręcania. Mnie osobiście nie martwi to, że ktoś mnie "pobije" i mój "B0" na "845(P)E" daje mi pełną satysfakcję.

Ale dochodzę do wniosku, że kupując sprzę trzeba zadać sobie pytanie - czy ma być "kręcony" (i wtedy w grę wchodzą procki praktycznie tylko AMD) czy ustawiony na "default" i tu już nie ma różnicy - jedynie kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to raczej ujal tak ze jesli chodzi o defaultowe procki to sprawa ma sie tak:

 

Low end)AMD [celerony raczej sa a)za drogie B) za slabe i tu innej drogi nie widze]

 

Mid End)AMD,INTEL co kto woli ceny podobne z lekkim przechylem na AMD w kwestii cen jesli chodzi o mid-low-end ;]

 

High end)INTEL,AMD (w tej kolejnosci :wink: ) leciutka pzrewaga Intela ale w duzej mierze zalezna od typu aplikacji jakich sie uzywa,ogolnie dla Intelowca Intel, Dla AMDkowca AMD a dla niezdecydowanego Intel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety typowe zagrywki : każdy mówi : moje jest naj, reszta jest be.

tak się nie da. osobiście lecę na amd bo taki był mój wybór (przede wszystkim cenowy), jak ktoś ma więcej floty to może wybierać.

ps. te przekrzykiwanie się przypomina mi zamierzchłe czasy wojenek atari-commodore, potem atariST-amiga, amiga - pc. po prostu bez wojenki niektórzy nie potrafią żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sam posiadam P4 1,6 oraz drugi XP 1600+ i moge powiedziec jedno, Pozdrowienia

Ech jak słysze takich debili jak ty to my sie rzygać chce.Tylko idiota mówi że

Sorry za słownictwo ale tacy jak on mnie naprawde denerwóją.

co za język... do wora lamo....

 

athlon jest dla lowendowców (i chwała mu za to) a P4 dla tych co maja kasę i chcą mieć extra sprzęt...

dzięki temu każdy ma to co lubi - i tak jest cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=10667197 - Asus P4S333 - 348 zl 

+

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=10935201 P4 2.4Ghz BOX - gwarancja itp. cena 255zl. 

 

w sumie aukcje koncza sie za 1 dzien - cena laczna nie przekroczy tych 750 zl. - a jak jush to do 800 max...

hehe juz jest 400zl za CPU i "cena minimalna nie zostala osiagnieta" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P 4 - mam go i jestem z niego bardzo zadowolony . Jednak zeby nie przeplacac to polecam kupic jakis wolniejszy np. 1.6, 1.8 i podkrecic go na min. 2.4..... (Kazdy na tyle idzie).

 

AMD - hmmm co niby ma byc w nim dobrego - cena.. Ale jak dobrze wykalkulujesz to za tyle samo co AMD kupisz P4.

No tak-

P4 1,8GHz 800zl+mobo Asus P4B533-490zl=1290zl

AXP1700+ BOX 300zl+EPoX 8RDA 510zl=810zl

 

jaka tu podobna cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jezeli ten procesor ma byc tak dobry to dlaczego udzial firmy amd w rynku swiatowym za rok 2002 wynosi "cale" 11%, a intela cala reszte?

Co do plyt to to polecam asusa badz msi.

 

Pozdrowienia

Bo Intel ma ogromnych kontrachentow OEM do ktorych sprzedaje procesory calymi tysiacami-tacy jak Dell czy HP. To rynek OEM nabija kase Intelowi. W sprzedazy detalicznej (czli koncowy uzytkownik-taki szarak jak ty) to sprzedaz Intela i AMD jest porownywalna, a udzial u Intela np procesorow BOX do OEM wynosi 1/30. Dlatego Intel ma taki udzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

845PE jest nowszy niż 845E - zawiera przede wszystkim obsługę HT. Raczej nie wrato pakować się z 845E - z gamu 845 wersja PE jest w tej chwili jajszybsza.

Nie prawda HT bylo juz w i845D. Jedyna roznica to kontroler pamieci z i845G i obsluga pamieci PC2700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla ;-)

AMD suxx Intel superrr

Intel do d... AMD najlepsze.

Gadka szmatka i tyle a tak w ogole jakby sie przyjrzec to wielkiego wyboru na rynku procesorow to nie mamy - praktycznie tylko AMD i Intel.

Ja od dwoch lat jestem przy AMD - najpierw K7 700 Slot A, teraz Athlon 1700 XP TBred B0 i zlego slowa nie powiem o tych procesorach sa cenowo i wydajnosciowo najlepszym wyborem.

Gdybym wybral za ta cene zestawy to moj 1 i 2 komp opieralby sie tylko na Celeronie i nie mialby najmniejszych szans jesli chodzi o wydajnosc z tym co jednak kupilem, czyli procesory AMD.

Jedyne czego brakuje mi w prockach AMD to plytka rozpraszajaca cieplo pelniaca role ochronna jak w procesorach Intel :P

Kupujac laptopa warto wziazc pod uwage procesory Intela - nawet Celerona ze wzgledu na pobor mocy :) Tutaj AMD chyba jest nadal troszke w tyle .

Co do Intela to nie mam nic do zarzucenia i z checia wzialbym pod uwage ta platforme, ale portfel i zdrowy rozsadek mi nie pozwala - mobo na Granite Bay kosztuje tyle co dwie plyty rewelacyjne plyty Epoxa na nForce2, co jest wg mnie chore i bynajmniej nie sadze, aby bylo warte ceny ok 1000 zl biorac pod uwage wklad technologiczny, a patrzac na fakt ze kupujac drogi sprzet najwiecej sie traci wybor staje sie oczywisty - AMD :)

Choc sa tacy dla ktorych kupno najbardziej wypasnego sprzetu nie stanowi problemu - jak czytam opisy sprzetu co po niektorych osob , to sie wlos na glowie jerzy, ile potrafili wydac kasy na sprzet :) Pytanie czy warto , biorac pod uwage fakt ze zostana z reka w nocniku tak samo jak posiadacz znacznie tanszego setupu, a utrata wartosci bedzie o wiele wieksza - masochizm finansowy, snobizm to czy zboczenie komputerowe ,a moze chec bycia najlepszym (na forum 8) ) :lol: ??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

845PE jest nowszy niż 845E - zawiera przede wszystkim obsługę HT. Raczej nie wrato pakować się z 845E - z gamu 845 wersja PE jest w tej chwili jajszybsza.

Nie prawda HT bylo juz w i845D. Jedyna roznica to kontroler pamieci z i845G i obsluga pamieci PC2700.

Na stronie intela oficjalnie HT obsługują PE i Gx. Choć rzeczywiście nawet wcześniejsze SIS też mogą obsługiwac HT. Co do kontrolera pamięci - to rzeczywiście pominąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=10667197 - Asus P4S333 - 348 zl 

+

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=10935201 P4 2.4Ghz BOX - gwarancja itp. cena 255zl. 

 

w sumie aukcje koncza sie za 1 dzien - cena laczna nie przekroczy tych 750 zl. - a jak jush to do 800 max...

hehe juz jest 400zl za CPU i "cena minimalna nie zostala osiagnieta" ;)

czepiasz sie szczegolow - wystarczy ze kupi jakiegokolwiek p4 1.8 ba 1.6 juz jest wystarczajacy i tesh da sie go podkrecin za 2.4 z palcem w d.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za podobną wydajność, w przypadku AMD płaci się mniej

Intel niestety coś troszkę dużo chce za swoje zabawki

Co do OC to są modele Intela jak 1,8 A i AMD 1700+ co kręcą się doskonale

wydajność obydwu podobna

Wszystkie kłótnie co było pierwsze jajko czy kura

IMHO te nowe celerony to kompletny niewypał (za drogie i za cienkie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie intela oficjalnie HT obsługują PE i Gx. Choć rzeczywiście nawet wcześniejsze SIS też mogą obsługiwac HT. Co do kontrolera pamięci - to rzeczywiście pominąłem.

Intel wszak mowil sam ze obsluguja i845E/G(za wyjatkiem steppinguA)/PE/GE oraz i850E. To ze 845D tez obsluguje HT to wyszlo dopiero w praniu. Ale to drobnostka....

"Choć rzeczywiście nawet wcześniejsze SIS też mogą obsługiwac HT"- no o tym nie slyszalem. Moj 3,06 na SiS nie bardzo w HT chce dzialac. To oczywiscie kwestia starych steppingow ale najnowszych jakos na rynku nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czepiasz sie szczegolow - wystarczy ze kupi jakiegokolwiek p4 1.8 ba 1.6 juz jest wystarczajacy i tesh da sie go podkrecin za 2.4 z palcem w d.......

Ha! nie z takim palcem. Starsze procki tak ladnie nie szly... np ten twoj to chyba potrzebuje calej reki w odbycie by na 2,4GHz isc :twisted:

Zreszta wybacz ale nawet 400zl za uzywany to nie to samo co 250zl za nowy. Zreszta piszesz o 1,6/1,8 czy o 1,6A/1,8A? Raczej tego pierwaszego na 2,4 nie wykrecisz wcale a jak wiesz roznica wydajnosciowa miedzy 1,6 a 1,6A jest conajmniej spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! nie z takim palcem. Starsze procki tak ladnie nie szly... np ten twoj to chyba potrzebuje calej reki w odbycie by na 2,4GHz isc  :twisted:

Zreszta wybacz ale nawet 400zl za uzywany to nie to samo co 250zl za nowy. Zreszta piszesz o 1,6/1,8 czy o 1,6A/1,8A? Raczej tego pierwaszego na 2,4 nie wykrecisz wcale a jak wiesz roznica wydajnosciowa miedzy 1,6 a 1,6A jest conajmniej spora.

Wiadomo chyba ze chodzilo mi o A ale to szczegol .... juz pomijam nawet ze moj 1.6A idzeie na 133 bez zmiany napiecia. Wiec z PALCEM W D.........

 

No ale zawsze istnieje gwarancja ... na 5 LAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na stronie intela oficjalnie HT obsługują PE i Gx. Choć rzeczywiście nawet wcześniejsze SIS też mogą obsługiwac HT. Co do kontrolera pamięci - to rzeczywiście pominąłem.

Intel wszak mowil sam ze obsluguja i845E/G(za wyjatkiem steppinguA)/PE/GE oraz i850E. To ze 845D tez obsluguje HT to wyszlo dopiero w praniu. Ale to drobnostka....

"Choć rzeczywiście nawet wcześniejsze SIS też mogą obsługiwac HT"- no o tym nie slyszalem. Moj 3,06 na SiS nie bardzo w HT chce dzialac. To oczywiscie kwestia starych steppingow ale najnowszych jakos na rynku nie widzialem.

 

Nie będę się kłócił, bo "śledzenie" uzyskiwania obsługi HT na starszych chipsetach zakończyłem na "pogłoskach" o takowej na SIS (stąd moje słowa), ale jak kupowałem swój sprzet jedynymi obsługującymi HT były PE i GE oraz (już chyba) GV. Ale to było dawno i stepingi się zmieniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crazy tomhero,taka mala dygresja ,skoro twoj 1.6A chodzi z palcem w miejscu gdzie slonko niedochodzi to....

Co znaczy to :

"PIV 1.6A@ 2.3 (VCore MOD)max idzie na 2.56 przy 1.85V" ?

Skoro na 2.56 idzie MAX i to na dosc chorym jak na P4 voltarzu.Od siebie moge dorzucic ze moj tesh idzie na 2.5 na chorym voltarzu :).A 16x133 to raczej bida jak na PIV....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Crazy tomhero,taka mala dygresja ,skoro twoj 1.6A chodzi z palcem w miejscu gdzie slonko niedochodzi to....

Co znaczy to :

"PIV 1.6A@ 2.3 (VCore MOD)max idzie na 2.56 przy 1.85V" ?

Skoro na 2.56 idzie MAX i to na dosc chorym jak na P4 voltarzu.Od siebie moge dorzucic ze moj tesh idzie na 2.5 na chorym voltarzu :).A 16x133 to raczej bida jak na PIV....

jakby wiadomo bylo lub tez wiadomo nie bylo to podkrecalnosc zalezy od chlodzeinia i jakze mozno od plyty gl. - jako ze wody ni mam to chodzi jak chodzi a jako ze mam badziewiasta plyte na msi to jush swoja droga.

 

P.s. Polecam - bierzczie plyty gl. ASUSA lub ABITA - wim ze placi sie duzo ale mozna mozno proca na nich puszczac. Dla porownania mialem wczesniej Asus'a P4S333 (Sis 645) - szlo na standardowyw wentylu na 150 a na 160 byl post - BOX wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo chyba ze chodzilo mi o A ale to szczegol .... juz pomijam nawet ze moj 1.6A idzeie na 133 bez zmiany napiecia. Wiec z PALCEM W D.........

 

No ale zawsze istnieje gwarancja ... na 5 LAT

 

Z tego co wiem to Intel daje 3 lata gwary na BOX CPU 8O

a co do twojego CPU to moj znakomek to puszcza swojego procka tez na 2100MHz przy defaultowym napieciu, tyle tylko ze jest to AthlonXP. I 2100MHz to jakby nie patrzec ale mniej niz 2400 ktore jednak nie jest tak latwo wyciagnac skoro potrzebujesz napiecia okoloic 1,75V czyli troszke juz klopotliwego dla P4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił, bo "śledzenie" uzyskiwania obsługi HT na starszych chipsetach zakończyłem na "pogłoskach" o takowej na SIS (stąd moje słowa), ale jak kupowałem swój sprzet jedynymi obsługującymi HT były PE i GE oraz (już chyba) GV. Ale to było dawno i stepingi się zmieniły.

Asus na swoich plytach na i845E dokleja znaczek ze HT supported :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z resztą zajerzałem na stronę intela, i tam przy 845E (w opisie) napisano, że obsługuje HT ale w tabelce z parametrami o tym ani słowa.

Nieważne - przyznaje sie do (o)błędu :wink: i nie poddaję tego dalszej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Lancer- a na jakim Sis-ie masz tego P 4? Bo widze, że full wypas procka masz, ale płyta jest na SIS 645 , DX czy moze 648?

Na zadnym SiSie. Nie lubie SiSa. Pod Intela tylko Intel. Najlepsze chipsety do o/c. Plytka to Asus P4G8X na E7205.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Choć rzeczywiście nawet wcześniejsze SIS też mogą obsługiwac HT"- no o tym nie slyszalem. Moj 3,06 na SiS nie bardzo w HT chce dzialac. To oczywiscie kwestia starych steppingow ale najnowszych jakos na rynku nie widzialem.

 

No to czegoś nie rozumiem. Tutaj napisałeś , że masz SIS-a :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jezeli ten procesor ma byc tak dobry to dlaczego udzial firmy amd w rynku swiatowym za rok 2002 wynosi "cale" 11%, a intela cala reszte?

Co do plyt to to polecam asusa badz msi.

 

Pozdrowienia

Bo Intel ma ogromnych kontrachentow OEM do ktorych sprzedaje procesory calymi tysiacami-tacy jak Dell czy HP. To rynek OEM nabija kase Intelowi. W sprzedazy detalicznej (czli koncowy uzytkownik-taki szarak jak ty) to sprzedaz Intela i AMD jest porownywalna, a udzial u Intela np procesorow BOX do OEM wynosi 1/30. Dlatego Intel ma taki udzial.

A co stoi na przeszkodzie takiej firmie jak Dell zakup i sprzedaz procesorow Amd, jezeli mialyby one byc lepsze?

Mieszkam w Niemczech, posiadam wraz z kolega nieduza firme (hobby) sprzedajaca komputery i musze powiedziec, ze tutaj sklepy polecaja procesory Amd poniewaz calkiem latwo dostac autoryzacje tej firmy, a co zatym idzie za kazdy sprzedany procek sprzedawca dostaje extra premie.

Jezeli jednak ktos zamierza wydac okolo 1000-1200 € momentalnie zachwalany zostaje intel, poniewaz przy tej sumie zarobek jest wystarczajacy by sprzedac cos lepszego.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...