Skocz do zawartości
neo2k

Zatrzymanie Wyłączania Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

czy istnieje sposob zatrzymania wylaczania komputera?

chyba na kazdej klawiaturze jest przycisk do wylaczania komputera, czasem bywa, ze nacisnie sie go przez przypadek, czy istnieje sposob, zeby zatrzymac/anulowac wylaczanie zapoczatkowane wcisnieciem tego przycisku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam uprawnienia admina

No to widocznie coś źle robisz. Wpisz w notatniku komendę:

%systemroot%\system32\shutdown.exe -a
I zapisz ten dokument jako plik z rozszerzeniem *.bat na pulpicie.

Gdy przez przypadek naciśniesz przycisk na obudowie to szybko uruchom ten plik - system się nie zamknie.

 

Jeżeli natomiast wydaje ci się to niewygodne (bo np. zdarzy ci się kopnąć podczas grania a nie gdy jesteś na pulpicie) to moja rada jest taka: W BIOSie ustaw jakiś Hot Key (o ile masz taką opcję; większość nowszych komputerów ma) - i odepnij przycisk PWON od płyty głównej. Jeżeli to też wydaje Ci się niewygodne to możesz np. odpiąć przycisk PWON i podpiąć w to miejsce przycisk resetu (bo wnioskuję że jest on zapewne tak umiejscowiony że trudniej jest go kopnąć) - wtedy nie będziesz miał resetu, ale cóż - coś za coś.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robie wszystko dobrze, jak pisaliscie

w momencie wylacania komputera wrzucam podana komende i wywala mi blad:

 

cmd.exe- blad aplikacji. Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000142)...

 

jak odpale ta komende na "sucho", tzn na normalnie wlaczanoym systemie nie pokazuje sie ten blad

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...