Skocz do zawartości
Rafal2!omu$$

Compal Fl90 I Lekki Tuning :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hooded man

Jeden z największych producentów notebooków, firma Compal, która współpracuje między innymi z takimi dostawcami jak HP, Acer, Dell czy Toshiba ogłosił rekordowe wyniki za 3 kwartał 2007 roku. Przez ostatnie 3 miesiące firma wyprodukowała 6.1 miliona laptopów, a przez 9 miesięcy tego roku już 16 milionów, co jest wzrostem o 70% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Przewiduje się, że do końca bieżącego roku Compal sprzeda 22 miliony notebooków, a w 2008 liczba ta wzrośnie nawet do 30 milionów.

 

zrodlo: zrazpc

 

 

Co do glosnosci, chcialem zauwazyc ze wentylator w moim FL90 jak nie gram praktycznie sie nie wlacza. A jak juz to tak ze trzeba z uchem przy wylocie siedziec zeby go uslyszec, jak przystawic palec to ledwo czuc ze powietrze wylatuje. Jak sie gra to oczywiscie wentylator szumi ale jak sie ma wlaczone nawet cicho glosniki albo sluchawki to ten szum niknie. No i co wazne - wylot powietrza jes z tylu.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując FL90 np. TEGO mogę bez problemu wgrać swojego XP? Czy coś stoi na przeszkodzie? Z tego co wyczytałem to Wy musieliście (?) wgrywać Viste 64bit ( :blink: )

Nic nie stoi na przeszkodzie. Dziala bez problemu po wgraniu sterownikow np stad.

Z lapkiem powinna byc plytka, na ktorej znajduje sie m. in. pelny zestaw sterownikow pod XP.

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie. Dziala bez problemu po wgraniu sterownikow np stad.

Z lapkiem powinna byc plytka, na ktorej znajduje sie m. in. pelny zestaw sterownikow pod XP.

Jesteś tego 100% pewien? :) Czytając posty wyżej widzę, że są jakieś problemy. Tak czy ionaczej bardzo cieszy mnie tak odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy to normalne, że GPU mojej kart graficznej ma temperaturę 65 C przy gołym WinXP, a ponad 80 C przy grach?

Nic nie podkręcałem i nie mam zakurzonego wiatraczka. Laptopa kupiłem tydzień temu.

 

Z innej beczki:

Część osób pisało że musieli instalować Viste64 bo niema serów. Ja na płytce do laptopa mam sery pod WinXP32bit, Vista32bit i Vista64bit. Win XP dziala bez problemu, tylko obsługuje max 3gb ramu, więc i tak będę Viste 64bit instalował. Interfejs webowy na płytce ze sterami jest bardzo fajny, można skopiowac sobie całą płytkę na HD i cały interfejs normalnie działa. Mi się podoba :P.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pa0l0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzenia z graniem na vista 64bit....Powodzenia... z czym kolwiek na vista 64bit... Dla 4gb ramu sie to nie opyla. Ja tez sie zastanawialem nad tym i kupilem lapa z jedna koscia 2gb ale dokupilem druga 1gb - to jest najlepszze rozwiazanie. Wole 3gb i plynna animacje na XP niz 4gb (potrzebny chyba tylko z powodu samej visty) i rżnięcie w grach bo vista sie do gier nie nadaje, a juz 64bitowa i jej wymog sertyfikowania WSZYSTKIEGO co sie instaluje to juz szczyt szczytow. Bodajze nawet winampa nie zainstalujesz na edycji 64bitowej bo null soft nie chcial zeby microsoft kradl jego pomysly programistyczne.

Edytowane przez znafca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Robie wszystko na V64 (gry, corel, pascal, word, internet, video, streaming video itd.) i problemy mam tylko z programami, które mją niepodpisane sterowniki, ale i to można obejść. Winamp działa. Wszystko na FL 90

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też Compala, ale wersje IFL z baterią 9-komorową, lepszym wyglądem i grafiką z 512MB pamięci... ;) mam WindowsXP SP2 i nie ma z niczym problemów. Grać można spokojnie i bezproblemowo (oczywiście nie we wszystko). Płyta ze sterami... są do Visty i do XP.

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam IFL se sterownikami zarowno do VIsty jak i do XP przyczym do VISTY są na orginalnej płycie do Compala a do XP były dane zgrane z neta na płycie DVD.

 

Nootbok przy chodzeniu po windowsie chodzi praktycznie bezgłośnie bo wiatrak praktycznie nigdy sie nei włącza, natomiast wieczorem da sie lekko usłyszeć pracujący dysk ale to z racji że mam z 7200 Rpm. Ogólnie dla mnie laptop jest naprawde bardzo dobry, ZARÓWNO OSIĄGI JAK I SOLIDNOŚĆ JEGO KONSTRUKCJI.

 

Ps. W sprawie solidności wykonania nie zauważyłem żeby cokolwiek mu brakowało w porównaniu nawet do dyżo droższych firmowych nootboków.

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koven wymieniles najwieksze kolosy softwerowe to nic dziwnego ze dzialaja - ba nawet ci moge powiedziec ze MS Office ci sie odpali - LOL. Mi chodzi o mase innego softu ktory sie po prostu nie odpali i tyle. Wystarczy zagladnac do tematu poswieconego viscie 64bit na tym forum. I nie powiesz mi ze ci gry szybciej dzialaja bo w to ci chyba nikt na tym forum nie uwierzy. Za duzo testow juz sie ukazalo druzgocących dla tego oesu zeby w ogole z tym polemizowac.

Edytowane przez znafca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy szybciej, ale gram w UT3, Crysisa, GoW z takimi ustawieniami jak inni użytkownicy pod xp bez problemu. Wszystkie programy poza tymi, które potrzebują dostępu do jądra systemu - np. core temp, działają bez większego problemu. Wspomniane niedziałające nie posiadają podpisanych sterowników - ale i na to jest sposób. Wprawdzie męczący, jednak działa - wystarczy uruchamiamy system za każdym razem z opcją wyłączenia sprawdzania sterowników. poza tym działa mi wszystko co pod Vistą 32 i Win xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel niedawno kupił acera 5920 o takich parametrach:

 

Part number : LX.AGS0X.187

Procesor : Intel Core 2 Duo T5250 (1.50GHz)

Ekran : 15.4''

Matryca : TFT WXGA CrystalBrite 1280 x 800

Pamięć : 3060 DDR2 667MHz

Grafika : NVIDIA GeForce Go 8600M GT 256 VRAM DDR2

System : Microsoft Windows Vista Home Premium

 

 

Powiem tak. LAPTOP CHODZI JAK BURZA. Laptopa kupił domyślnie z 1GB ramu - ale za grosze dokupił 2 giga. Sprzęt jest naprawdę bardzo mocny, mocniejszy od mojego z podpisu (wiem - shitowy procek). Q4 odpalalismy na podłączonym acerze 24", w rozdzielczosci 1920x1200 - ULTRA JAKOŚĆ, AAx0 - płynna gra o_O, odpalilismy demo UT 3 w rozdzielczosci 1920x1200 - detale 3/3, Pecentage 80% - Płynna rozgrywka O_O - po zmianie na laptopowe 1280x800 - UT chodził płynnie na det. 3/3, percentage 100% - szok. Dodam jeszcze że vista jego nie była konfigurowana jeszcze pod względem najlepszej wydajnośći. W 3d marku 2003 - 8300 punktów (ale nijak się to przekłada na płynnośc gier - gry po prostu SMIGAJĄ az miło - oprócz crysisa oczywiscie - ale chyba sie nikt temu nie dziwi [; ).

Niedługo również się przymierzam do laptopa przymierzam - i jesli moja dziewczyna przekona się do białego koloru acera (tak wiem....ale dla niej wazniejszy jest kolor laptopa niz to co w srodku - KOBIETA) to go biorę....jak nie to wybór wypadnie na compala...aczkolwiek za acerem przemawia zajefajna jakosc głosników - równiez niskotonowego + bardzo długi czas pracy na baterii (i nic nie wystaje 2 cm za obudowe [; ). W compalu odrzucają mnie tylko i wyłącznie kąty patrzenia wyświetlacza. Są zatrważająco małe.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość znafca

beznadziejny procek a karta 8600GT jeszcze na pamieciach DDR2 to zadna rewelacja, wiem bo mam tylko ze z prockiem c2d 2,4Ghz

 

i napisz jaka to wspaniala bateria jest w tym Acerze (pojemnosc w mah)

Edytowane przez znafca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość znafca

ok mam problem ze sterownikiem do nv. problem w tym ze gdy system pracuje po zamknieciu matrycy i otworzeniu jej znowu gasnie matryca i sie nie wybudza. Trzeba kilka razy zamykac matryce i otwierac. Kiedys sie chrzanilo w ten sposob ale wystarczylo RAZ powtorzyc manewr zamknij otworz i gralo. Teraz to juz nawet kilka razy trzyba machac matryca.

 

Wiem ze problem jest dosc czesty. Jest to blad sterownika nv. Ktos zna rozwiazanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie Compal-e z 8600GT 256/512MB mają pamięci DDR3?

Jak jest z tym podkręcaniem procka, można, czy nie można, niby wcześniej jest jakiś link, ale jest martwy.

 

Próbował ktoś odpalać w natywnej Call of Duty 4, Battlefield 2, ARMA i jakieś tytuły na silniku Source? Interesuje mnie średni FPS na poszczególnych tytułach?

 

P.S.

Chyba się starzeję, bo coraz częściej myślę o zmianie swojego desktopa (podpis) na coś bardziej mobilnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość znafca

Boxster wymienione gry chodza na srednio-wysokich detalach. Battlefield 2 bedzie chodzil nawet ze wszystkim na full + FA i AA.

CoD4 skonczylem ze wszystkim na extra high tylko osiwetlenie bodajze obnizylem i zrezygnowalem oczywiscie z FA i AA.

 

Tak naprawde tylko Crysis i Colin Dirt sa w stanie zarżnąć ta karte. Z tym ze Crysisa przeszedlem na detalach medium i szczeke i tak zbieralem z podlogi wiec nie jest tak zle.

 

Jeszcze jak sobie wstawisz jakiegos c2d ~2Ghz i 2Gb RAM to swieto.

 

grafike mozesz podkrecic ale poniewaz i GPU i CPU sa na jednym heat pipe to jedno sie nagrzewa od drugiego i efekt bedzie mizerny. Tym bardziej ze core2duo o czestotliwosciach ~2Ghz raczej sie grzeja. Ale grafike pchniesz o jakies 130Mhz do przodu co da ci zauwazalny jeszcze przyrost wydajnosci.

Edytowane przez znafca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis jest strasznie pamięciożerny jeśli chodzi o pamięć grafy, także w lepszych Compalach jest grafika 8600M GT z 512MB co może akurat w tym wypadku się przydać.

 

Ja akurat grałem z tych gier tylko w CoD4, ale jak wspomniał przedmówca nie było problemów z graniem w wysokich detalach.

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

CORE 2 DUO / SOCKET P - T7100 T7250 T7300 T7500 T7700

CELERON M / SOCKET P

 

Orientuje sie ktos moze czy procz ww. listy compal fl90 obsluguje jakies inne procesory np. T2050, T2300 itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan dotyczacych kadlubkow compaL. Mianowicie:

 

1. Najwazniejsze pytanie: Czy ktos w ogole mial z takim laptopem do czynienia? Jak jest z jakoscia?

Do tej pory slyszalem tylko jedna historie - mianowicie koledze kolegi, w takim laptopie po tygodniu podobno pekla obudowa (niby zrodlo dobre). A ja swojego laptopta bede przenosic minimum 2 razy dziennie codziennie..

Czy obudowa jest wystarczajaco trwala?

 

2. Co z karta WIFI/wirelessem - najprawododobniej kupie laptopa w sklepie, ktory ta karte mi dolozy (nie wiem czy moge podac link) - karta bedzie miala chyba a/b/n - co to w ogole znaczy i co jest potrzebne do wykorzystywania standardowych wirelessowych routerow (np. teraz mam netgear w614)?

 

3, Jak z instalacja / reinstalacja windowsa? Czy sa wszsytkie sterowniki i czy wszystko chodzi ok? Mysle o Windows XP, a wiem ze niektore laptopy sie z tym systemem gryza z powodu braku sterownikow.

 

4. Czy uklad klawiatury jest ok? Czy klawa nie skrzypi/glosno klika?

 

5. Czy laptop sie nie grzeje?

 

6. Czy jest trwaly? Bo boje sie ze sie rozleci na kawalki.. bede go wykorzystywal dosc intensywnie (czeste podroze); co nie oznacza ze zamierzam nim rzucac..

 

 

Jakies generalne uwagi?

 

Nie mozna poszukać?

http://forum.purepc.pl/temat/Laptopy-noteb...kowania/264218/

http://forum.purepc.pl/temat/Laptopy-noteb...Compala/266002/

http://forum.purepc.pl/temat/Laptopy-noteb...-Tuning/238460/

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1, 6: Jakość wykonania jedynie poprawna. Plastiki po docisnięciu palcem potrafią skrzypieć. Nie zawsze elementy są dobrze spasowane. Generalnie nie jest to dobry wybór jeśli chodzi o wykonanie i trwałość konstrukcji... Ale kiepską jakość rekompensują świetne jak na cenę parametry... Coś za coś :D

 

2: Hmm nie za bardzo rozumiem pytanie. Aczkolwiek a/b/n to standardy sygnału WiFi...

 

3: Przeważnie sprzedawcy komplet sterowników dokładają na płytce DVD. Warto przy zakupie zwrócić na to uwagę...

 

4: Mnie osobiście nie odpowiada zamienienie miejscami przycisków CTRL oraz Fn

 

5: Trochę zależy od procesora... Aczkolwiek mobilna 8600 wydzielać ciepło lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma lapka juz 9 mies i nosze go codziennie do pracy, w tym w weekendy jak wyjezdzam do rodzinnego domu, oraz dosc czesto po roznych kumplach (czyli rzadko się z nim rozstaję) Jak dla mnie lapek jest naprawde git.

 

Lece na XP pro i dziala wysmienicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepską jakość rekompensują

1. Bez przesady z tą kiepską jakością. Jakość jest poprawna, nie ma ultra wspaniałych materiałów i na szczęście nie jest malowany, ale też plastiki nie przypominają tych z klawiaturki tracera, czy innej manty - plastik dokładnie taki jak w HP-ku sprzed dwóch lat. Spasowanie elementów dokładne, zero szpar, nadlewek, czy innych niedociągnięć - faktycznie, pępek na klapie może wkurzać, ale są na allegro okrągłe naklejki idealnie pasujące do tego miejsca, albo opcja: naelcedka/lapsticker - ja używam naelcedki, polecam.

 

3. Jest pełen komplet nowych sterów dostępny, razem z updejtem biosu - w razie czego, mogę na mejla podrzucić.

 

4.Zamieniony Fn z Ctrl wymaga przyzwyczajenia. Sama klawiatura dobrze założona nie ma prawa się uginać, ruszać. Klik jest średnio cichy - nie przeszkadza, dużo cichszy od mojej poprzedniej Logi Media Elite.

 

5. Rozgrzać się potrafi całkiem fajnie, najmocniej w okolicach lewego nadgarstka. Mimo grzania, jeszcze nie zwisł z powodu temperatury, a chodzi 24/h po kilka dni czasem, długie godziny gry też go nie zabiły jeszcze.

 

6. Wygląda na to, że tak. Na forum Notebookcheck.pl jest już duża grupa użytkowników i żadnemu jeszcze się nie rozpadł. Mój jest średnio często przenoszony, zawsze jak odchodzę od niego, zamykam klapę i jak na razie wszystko jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6. Wygląda na to, że tak. Na forum Notebookcheck.pl jest już duża grupa użytkowników i żadnemu jeszcze się nie rozpadł. Mój jest średnio często przenoszony, zawsze jak odchodzę od niego, zamykam klapę i jak na razie wszystko jest idealnie.

No przecież nie chodziło mi o dosłowne rozlatywanie się konstrukcji. Nic tam samo z siebie nie odpada, plastiki też się nie kruszą :D Po prostu sprawia wrażenie tandetnej, źle spasowanej. Nie daje pewności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...