Skocz do zawartości
netmajor

Podział Neo Na Dwa Kompy -problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Neostrade z modemem SAGEM.Próbuje podłączyc neta do drugiego kompa,ale jedynie co mi sie udaje to połączenie ich w siec tzn udostępniają sobie pliki,ale neta nie chca:/ cZy to jest róznica czy podłączam dwa kompy miedzy soba lub tez za posrednica switcha SURECOMs ep-808sx-C ? Uzywam kabli Patch Cords cat.5e .

 

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Switch czy nie, nie ma roznicy. Powiedz czy zaznaczyłeś udostepnianie polaczenia Internetowego we wlasciwosciach polaczenia neo. I czy w drugim PC masz wpisaną bramę oraz DNSy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli robie wszystko jak pisze tam,tzn na drugim pc ustawiam automatycznie przydzielanie to mam Ograniczona łącznosc:/

Czy to moze występować dlatego ze mam prosty kabel a nie krosowany? Czy używanie switcha nie powinno rozwiazac problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz mozliwosc przesylania plikow i przechodza pingi to sprzet jest jak najbardziej OK.

 

W usługach zobacz czy masz serwer DHCP wlaczony albo zainstaluj ten program o ktorym wczesniej mowilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel PC-> Switch ma być prosty

kable PC-PC sa krosowane.

Chociaz dzisiejsze switche i czasem tez karty same wykrywaja typ kabla i odpowiednio go ustawiaja, wiec...

 

Moim zdaniem masz cos namieszane w sofcie, ale mozesz sprobowac zmienic kabel na jeden, crossowy... No ale przeciez komunikacje zachowana masz... Napewno pingi przechodzą? Firewall'a zadnego nie masz na bramce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...