Skocz do zawartości
loon

Jaki Cooler Cpu Do Asusa P5k Delux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcialbym kupic cooler do cpu i prosze o pomoc.

 

Wiatraczek bedzie chodzil na:

- C2D E4500

- Asus P5K Delux

- obudowa NZXT Apollo

 

Procek bedzie podkrecony jak sie da tylko do 3 GHz czyli fsb 273 - mysle ze bez podnoszenia vcore.

Z uwagi na bude ktora ma szybke :) i podswietlenie na niebiesko patrze na strone wizualna coolera tak zeby sie z tym prezentowal i dobrze by bylo zeby tez mial bajer w postaci led np jak Thermaltake Blue Orb II

Zmieniam wentyl z boxowego wlasciwie tylko dlatego poniewaz oryginalny nie prezentuje sie wogole. Ale jezeli juz to robie to tez chcialbym zeby byl od boxowego cichszy.

 

Oczywiscie jak najmniej problemow z instalka - gabaryty etc.

 

No i cena max 130 zł

 

Z gory dzieki za jakies sugestie.

 

Edit:

 

Spodobal mi sie Zalman CNPS 7500 Cu Led ale nie wiem jak on sie sprawuje a dwa ma dziwny jak dla mnie system sterowania obrotami Fan Mate. Czy nie da sie go podlaczyc pod cos innego - jakis panel np NZXT Sentry ( pasuje do obudowy )

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło odpowiadać na tak konkretne wymagania, które nie skupiają się tylko i wyłącznie na opłacalności konstrukcji :rolleyes:

 

Ten Zalman to bardzo fajny cooler i myślę, że będzie to dobry wybór... choć nie wiem czy się wpasuje ze względu na płytę. Aczkolwiek poza naprawdę dużymi wymiarami oraz ciężarem nie będzie on najwydajniejszy. Jeśli myślisz o podkręcaniu to warto pomyśleć o chłodzeniu opartym o ciepłowody.

 

Najwydajniejszym do 130zł i jednocześnie z całkiem ładnym podświetleniem będzie chyba Pentagram HP-120AlCu. Aczkolwiek montaż jest dość trudny, gabaryty też całkiem spore, jakościowo średni... no i nie jest najcichszy. To ostatnie podłączywszy pod płytę można nieco poprawić.

 

Jeśli diody led nie są najważniejsze to warto mieć na uwadze jeszcze dwa coolery, które IMHO są całkiem ciekawe... choć nieco mniej wydajne niż HP-120AlCu i nie mające podświetlenia:

ZeroTHERM CF-900 - niewiele większy od BOXowego, ale dużo wydajniejszy. Poza tym ma wygodny montaż, no i jakościowo jest wyraźnie lepszy od Pentagrama. Nie jest jednak na pewno tak wydajny jak HP-120AlCu czy... Tacens Gelus Pro. Ten ostatni też nie ma podświetlenia, ale jest najcichszy ze wszystkich trzech. Jakościowo również jest bardzo dobrze, montaż jak w BOXie. Jest większy od ZeroTHERMa i mniejszy od Pentagrama... przy zachowaniu wagi takiej jak w CF-900. No i ma ręczny kontroler na śledziu, choć wobec Twojej uwagi o fanmate Zalmana nie wiem czy to zaleta.

 

Można oczywiście jeszcze wspomnieć o tańszych i też całkiem wydajnych coolerach jak AC Freezer Pro, AeroCool Hyper TX czy Scythe Katana... ale one nie są zbyt ciekawe wizualnie, więc je pominąłem :)

 

Teraz decyduj, który Ci pasuje najbardziej :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak zwykle dylemat :)

@Lebowsky w temacie o termaltake blue orb rozmawialismy jezeli pamietasz.

Wstepnie sie do niego przymierzalem ale jest za szeroki i watpie zeby wszedl latwo na plyte. Ten zalman i tak kosztuje wiecej niz 130 ktore zakladalem wiec to tak orientacyjnie.

Rozmiar zalmana jest juz akceptowalny.

 

I pytanie czy faktycznie musza byc cieplowody nawet do tak delikatnego krecenia jak 266-273 fsb ? Czy moze jednak zalman wystarczy ?? Pal licho juz cisze :) i tak od boxa bedzie cichszy.

Generalnie na boxie tez sie kreci procki prawda ? Bez extremum oczywiscie.

 

@Id dzieki bo w podanym przez ciebie tescie wlasnie platforma testowa jest p5k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak zwykle dylemat :)

@Lebowsky w temacie o termaltake blue orb rozmawialismy jezeli pamietasz.

No aż tak krótkiej pamięci to nie mam ;)

Blue/Ruby/Golden Orb od Thermaltake'a posiadają aluminiowe finy, a Blue Orb FX (jest jeszcze niższy, niemrygający - bez FX) i Ruby Orb mają też aluminiową podstawę. Przy takich rozmiarach coolera to po prostu kompletna pomyłka w moim mniemaniu, choć muszę wstydliwie przyznać, że wyglądają bardzo atrakcyjnie ;)

Zalman ma miedzianą podstawę, i również miedziane finy... przy okazji jakościowo znacznie lepiej wykonane i cieńsze. Jest po prostu dużo lepszy.

Wstepnie sie do niego przymierzalem ale jest za szeroki i watpie zeby wszedl latwo na plyte. Ten zalman i tak kosztuje wiecej niz 130 ktore zakladalem wiec to tak orientacyjnie.

Rozmiar zalmana jest juz akceptowalny.

Zalmana opłaca się kupować w sklepach Znak.pl - tam są najtańsze. M.in. CNPS-7500 LED za 132zł.

Notabene nawet jest tam 2672887[/snapback]

I pytanie czy faktycznie musza byc cieplowody nawet do tak delikatnego krecenia jak 266-273 fsb ? Czy moze jednak zalman wystarczy ?? Pal licho juz cisze :) i tak od boxa bedzie cichszy.

Generalnie na boxie tez sie kreci procki prawda ? Bez extremum oczywiscie.

Oczywiście, że się na boxie kręci i oczywiście, że ciepłowody nie są niezbędne.

Ale skoro już szukasz chłodzenia za taką kwotę to masz możliwość nabyć coś dobrego w oparciu właśnie o rurki cieplne. Coolery je zawierające pozwalają procesor utrzymać generalnie chłodniejszym niż tradycyjne :)

 

Pozdrawiam

 

P.S. Labovksy a nie Lebowski :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos nowego przynajmniej tak mi sie wydaje z tym ze za 200-pare zeta ale chyba bedzie kompromisem do ktorego zmierzam :-) po poradach kol. @Labovsky tzn:

- cieplowody

- podobienstwo do blue orba ktory mi sie bardzo podoba

- dobra wydajnosc

- no i led :D

 

Zalman CNPS 8700 LED:

http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.a...77&code=009

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,42923/

 

No i mysle ze na p5k wejdzie bo ma inna ciut budowe niz blue orb i jest od niego mniejszy.

 

Powiedzcie mi tylko czy mozna ( wydaje mi sie ze tak ) zamienic zalmanowski fanmate na jakis inny sterownik obrotow montowany w zatoce budy?

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos nowego przynajmniej tak mi sie wydaje z tym ze za 200-pare zeta ale chyba bedzie kompromisem do ktorego zmierzam :-) po poradach kol. @Labovsky tzn:

- cieplowody

- podobienstwo do blue orba ktory mi sie bardzo podoba

- dobra wydajnosc

- no i led :D

 

Zalman CNPS 8700 LED:

2673941[/snapback]

Powiedzcie mi tylko czy mozna ( wydaje mi sie ze tak ) zamienic zalmanowski fanmate na jakis inny sterownik obrotow montowany w zatoce budy?
Wedle tego, co znalazłem na ich stronie to istnieje możliwość podpięcia tych coolerów bezpośrednio pod płytę główną z pominięciem fanmate, za pomocą 3pinowego, standardowego złącza. Zatem nie powinno być problemu z podpięciem pod jakiś kontroler montowany w zatoce obudowy :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól jednak, że zaproponuję jeszcze jedną opcję pod rozwagę skoro design Zalmana Ci odpowiada... i możesz wydać aż 220zł :rolleyes:

Zalman CNPS-9700 LED - jest również chyba dość atrakcyjny (świeci się na niebiesko) i na pewno wydajniejszy od tego wszystkiego, co w tym temacie się pojawiło.

Tak tego tez rozwazalem ale wole coolery z wentylem do gory - to oczywiscie tylko kwestia gustu. Poza tym rozwiazanie pokroju cnps8700 czy podobnych ma tez jedna dodatkowa zalete a mianowicie chlodzenie wszystkiego do okola dodatkowo tak jak to ma referencyjny boxowy cooler intela w zamysle; a w przypadku plyt asusa nawet jest to wskazane ( radiatory dookola ) z tym ze znacznie utrudnia montaz niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ofkors rozumiem :)

 

Aczkolwiek CNPS-9700 też chłodzi nieco elementy płyty głównej. Nie ma ramki wentylatora, a finy są rozłożone promieniście, więc ruch powietrza choć generalnie skierowany ku tyłowi to jednak odbywa się we wszystkie strony. Ofkors nie tak jak CNPS-8700, w którym strumień powietrza jest bezpośrednio rozpraszany na radiatory mostków i mosfetów.

 

Ale skoro to kwestia gustu to nie ma już o czym dyskutować. W moim odczuciu nie powinieneś się zawieść, bylebyś ekstremalnej wydajności nie oczekiwał :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu nie powinieneś się zawieść, bylebyś ekstremalnej wydajności nie oczekiwał :rolleyes:

Jak wspomnialem w pierszym poscie max fsb jakie chce osiagnac to 273 tak zeby E4500 ktory ma mnoznik x11 doszedl do 3GHz z tym ze nie chce podnosic vcore wiec jezeli to bedzie przeszkoda to zejde z tonu ;)

Mysle wiec ze ten cooler jak kazdy inny tutaj wymieniony spokojnie sobie poradzi, a 3 stopnie temp. w ta czy w ta ( byle nie ponad gorna granice oczywiscie ) mi roznicy nie robia.

 

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...