Jump to content
Rudesmen

Pentium 100mhz Na Asus P5a

Recommended Posts

Witam

Pentium 100mhz nie chce wstać na Asusie p5a, na dokładnie takich samych ustawieniach k6 odpala sie bez problemu, a P1 nic

macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Edited by Rudesmen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

Pentium 100mhz nie chce wstać na Asusie p5a, na dokładnie takich samych ustawieniach k6 odpala sie bez problemu, a P1 nic

macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

No wiesz.. K6 były z tego co wiem od 166 do 266 czy tam 333.. W gruncie rzeczy nie było K6 100MHz - był K5 (5k86) 100MHz. I jeżeli miałeś włożonego K6 i bez ustawiania czegokolwiek wkładasz P100 to nie dziwię Ci się, że nie odpala. Stare komputery miały jeszcze regulację częstotliwości i mnożnika z reguły na płycie, za pomocą zworek. Niektóre płyty od razu też na laminacie miały umieszczone instrukcje, w jaki sposób zworki owe ustawić aby uzyskać określoną częstotliwość taktowania procesora. Jeżeli takiego "mini-manuala" na płycie nie ma, to niestety musisz poszukać manuala w internecie (z racji że płytę masz Asusa to zapewne na stronie Asusa gdzieś tam w archiwum powinien się znajdować).

 

Jeżeli miałeś np. włożonego K6-166, to jak włożysz P100 to Ci nie ruszy ze względu na to, że po prostu za bardzo go podkręciłeś (jakbyś dzisiaj włożył jakikolwiek procesor i nie podnosząc napięcia podkręcił go tak bardzo w stosunku procentowym to też by nie odpalił; a te płyty raczej nie mają możliwości regulacji napięcia). Bodajże P100 miał szynę 66 i mnożnik 1,5 - już dokładnie nawet nie pamiętam. Jeżeli masz na tej płycie odpowiedni chipset to możesz go spróbować puścić np. na 120 (te procesory jeszcze nie miały poblokowanych mnożników)

Edited by obiboqs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.