Skocz do zawartości
soyo

Ktora Plyta Asusa Pod Concroe E6600

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

 

Szukam plyty glownej do swojego nowego procesora E6600, dzieki ktorej bede mogl go podkrecic "w miare" dobrze.

 

ASUS to firma, ktorej ufam od lat, wiec teraz rowniez padl wybor na ASUSa i nie zamierzam raczej zmieniac swojego wyboru :>

 

Waham sie pomiedzy tymi dwoma plytami:

 

Asus P5W64 WS Professional Intel 975X

Asus P5W DH Deluxe Intel 975X

 

Wczesniej sie zastanawialem jeszcze nad P5B Deluxe, ale slyszalem, ze P5W maja lepsze standardowe chlodzenie przez dodatkowy radiator (?) bodajze, a poza tym rowniez przeczytalem na ktoryms z forow, ze Concroe lepiej sie kreci na chipsecie 975.

 

Roznica w cenie plyt jest tak niewielka, ze to nie ma dla mnie znaczenia. Jedyne czego potrzebuje sie dowiedziec to ktora plyta bedzie pod moj procesor bardziej wydajna. Jedna uwaga. Nie zamierzam inwestowac w chlodzenie (zaden profesjonalista ze mnie;) ), wiec wszystko bedzie sie krecilo na boxowym chlodzeniu.

 

Pamieci to:

Corsair TWIN2X2048-6400C4 2GB Kit DDR2-800 XMS2-6400 Xtreme Performance Memory

 

Natomiast zasilacz to ToPower 480W.

 

pozdrawiam i dzieki za kazda rade!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze wiele osob poleca ta plyte, ale tak jak pisalem. Cale zycie jechalem na Asusach, a ze te plyty, ktore podalem rowniez sa bardzo wysoko cenione, to poki co swojego "widzi misie" nie bede zmienial :)

 

Moze zeby tak sie nie ograniczac, napisz w czym ta plyta jest lepsza od tych plyt ASUSa, a w czym jest gorsza. W plyty bez wade nie wierze ;)

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p5b deluxe mam i sobie cenie ale gdybym teraz kupowal to pewnie wybralbym p5k deluxe ;)

3 powody dlaczego ? :)

 

P5K to bardzo dobra propozycja, tyle, ze ma jeden minus. Bede placil extra za WI-Fi, z ktorego pewnie ani razu nie skorzystam.

 

Wiec tak, jesli nie ASUS to co polecasz pod moj zestaw. Stabilne, solidne jak "dawny" ASUS i bardzo dobre do krecenia na standardowym chlodzeniu ?

 

Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...