Skocz do zawartości
Gość

Wymiana Celofana 1.7 Na Pentium 4 ~ 2ghz?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to nie jest kolejny topic "co kupić".

Chcę ciutkę zmodernizować intela z podpisu, i zmieniam cpu i gpu....

Ponieważ moja wiedza o tej platformie jest troszkę mała prosiłbym o zdanie intelowców.

Mam ja celka 1.7ghz i chciałbym wymienić go na pentiawke 4. Celofany na 478 słyną z kompletnego braku wydajności, wiec rozumiem że przy takiej wymianie lekkiego kompa odczuję? Celować w 2ghz z 512kb kaszy, czy też odpuścić i kupić ~1.6-1.8 z 256?

Płytką obsługuję szynę 400.

 

A, i opcją sprzedaj wszystko i kup coś lepszego odpada...:P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie oc raczej nie wchodzi w drogę...

Jest aż tak duża różnica między 256 a 512kb pamięci? Bo P4 1.7-1.8 można dorwać za ~30zł natomiast tez 512kb chodzą już znacznie drożej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie oc raczej nie wchodzi w drogę...

Jest aż tak duża różnica między 256 a 512kb pamięci? Bo P4 1.7-1.8 można dorwać za ~30zł natomiast tez 512kb chodzą już znacznie drożej...

Jest duza roznica w wydajnosci i wydzielaniu ciepla, bo te z 256KB L2 to Willamete i proces 0.18, a Northwood z 512KB L2 to juz 0.13 mikrona.

 

Imho nawet 1.8A styknie spokojnie i roznice zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4-M Northwood ... od 60 PLN a temp zabicia to 100*C oraz NSDS występuje od vcore 1,95, niekie temp oraz bardziej wydajny i krętliwy od normalnych nortków .... tyle że startujemy z mnoznika x12 i jedziemy w góre z fsb .... jak nie pomaga to mój sposób powinien styknąć .... w sumie jest gdzieś wyprowadzenie pinouta dla bsel0 dla FSB 133 czyli całkiem sprośnie :P

Ten VIA chip powinien obsłużyć fsb 133 .... z 200 bym miał watpliwości.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Coś nie tak z tym opisem, bo Willamette miały 256 kB L2 i takie napięcie, a Northwood miały 512 kB L2 i 1.5 V bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć (:

Mam nadzieje że tęskniliście [; ;] [;

Kupiłem procesor który poleciliście (danke wielkie :*) wczoraj dorzuciłem 1gb ramu...no i jest kiepsko bo na tym mobo sobie nie pokręcę :P

Pomożecie biednemu studentowi w wyborze jakiegoś taniego mobo na którym sobie pokręci? :mrgreen: (nie ograniczajcie się do jednej płytki, wrzućcie to co się nadaję a ja już sobie będę polował na allegro :lol:)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300zł?

Heh, myślałem że te antyki są w mniejszej cenie i do 100zł (maksymalna kwota i już!! :P ) coś znajdę...;]

No ale jeżeli jest tak jak mówisz to chyba lepiej nic nie ruszać i niech sobie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję, gdyż mam nie lada zagwozdkę :huh:

Otóż kupiłem northwooda 2.0A - poprzedni procesor zaliczył zgon.

No i mam taki problem:

Uruchamiam komputer -> mam czarny ekran i nic się nie dzieję -> wciskam reset -> komp bootuje.

Wkładam Willamette'a 1.7 i odpala bez niczego.

Bios mam najnowszy, zasilacz (delta 350) trzyma elegancko napięcia. Czy ktoś mógłby naprowadzić mnie, co jest źle? Kombinuje już 3 godziny i rozwiązania problemu nie znalazłem.

Zastanawiałem się, czy nie jest to wina lekko napuchniętych kondziołów przy sekcji zasilania, ale przecież northwood jest mniej prądożerny od Willamette'a -_-

 

I jakby ktoś łaskawie zarzucił mi schematem pinmoda na fsb 133 byłbym równie wdzięczny :>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...