Skocz do zawartości
Che

Gwarancja Na Baterie...

Rekomendowane odpowiedzi

Oddałem mojego felernego DELLA do gwarancji z wieloma usterkami. Najwiekszą z nich była bateria, która wcale dużo nie była eksploatowana i juz od początku nie trzymała zbyt długo mimo poprawnego sformatowania. Firma która sprzedała mi laptopa oddała go do serwisu i tłumaczy się że nie może uznać gwarancji na baterię dlatego że ładuje sie tylko do 20 % i była nadmiernie eksploatowana - mimo że większość czasu w moim domu spędziła pod zasilaniem... Co mam w takim wypadku zrobić? Czy jestem w stanie udowodnić firmie że nie ma racji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przez to "sformatownie" ją uszkodziłeś ;) A tak poważnie zobacz co masz napisane w warunkach gwarancji bo np. w telefonach komórkowych gwarancja na baterie jest bardzo krótka, a jak masz jeszcze gwarancje to imho za przeproszeniem [ciach!]o ich powinno obchodzić czy używałeś laptopa 15min dziennie czy 15h...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przez to "sformatownie" ją uszkodziłeś ;) A tak poważnie zobacz co masz napisane w warunkach gwarancji bo np. w telefonach komórkowych gwarancja na baterie jest bardzo krótka, a jak masz jeszcze gwarancje to imho za przeproszeniem [ciach!]o ich powinno obchodzić czy używałeś laptopa 15min dziennie czy 15h...

dokadnie jest to 6 miesiescy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przekonaniu akumulatory się formuje a nie formatuje... Formatowanie polega na nadawaniu czemuś pewnych specyficznych wymiarów.. natomiast kondensatory i akumulatory podlegają formowaniu... formuje się ich pojemność....

 

Niech mnie poprawi jakiś miodek jeśli się nie mylę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przekonaniu akumulatory się formuje a nie formatuje... Formatowanie polega na nadawaniu czemuś pewnych specyficznych wymiarów.. natomiast kondensatory i akumulatory podlegają formowaniu... formuje się ich pojemność....

Kupiłem niedawno nowa baterie do telefonu i tam jest taka mała kartka z instrukcją w której użyto słowa formatowanie (ale nie będę się sprzeczał), w sumie mało ważne jak to się dokładnie nazywa ważne że każdy wie o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slowo formatowanie jest ogolnie przyjęte i wiekszosc ulotek jest tak pisana, by zrozumieli je Ci, ktorzy je czytaja, czyli osoby mniej zaawansowane.

 

IMO prawidlowo jest 'formowac', gdzies juz to slyszalem wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin.mb: I co z tego, ze widziałes takie słowo? Nie masz sie o co sprzeczac, bo powielasz bład wieeelu sprzedawcow ktorzy jak osły wrecz propaguja okreslanie znaczenia formowania, zastepujac nim zwrot 'formatowanie'. Ludziom widocznie jest łatwiej nie zapamietywac kolejnego słowa, zart podwojny... :|

 

Jezeli bateria jest na gwarancji to o co chodzi? :) Jesli masz czas przejdz sie moze do rzecznika praw ochrony konsumentow... Dell ma widocznie gdzies szacunek do swoich klientow, a ty by dac nam i innym przykład, wywalcz swoje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Della chyba mają w Polsce przedstawiciela i się dowiedz bo może się okazać, że w ogóle nie masz gwarancji, a jak masz to sam wyślij do serwisu ;]

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno nowa baterie do telefonu i tam jest taka mała kartka z instrukcją w której użyto słowa formatowanie

no było... wiem o tym.. tylko że tą instrukcję tłumaczyła pani krysia z gazowni :). Ja kiedyś w 2003 roku kupiłem koszulę na której była data produkcji 2008... :)

 

Slowo formatowanie jest ogolnie przyjęte i wiekszosc ulotek jest tak pisana, by zrozumieli je Ci, ktorzy je czytaja, czyli osoby mniej zaawansowane.

Ja myślę ze to wynika bardziej z niewiedzy, chyba że cała moja ideologia jest zła i się mylę. Kiedyś po prostu ktoś mówił o tym że kondensatory elektrolityczne tracą pojemność gdy leżą nieużywane w sklepie na półce... i trzeba je podłączyć na jakiś czas i zostawić w pełni naładowane... i tu chciał użyć jakiegoś słowa... użył słowa uformować kondensator.. Potem to się przeniosło na akumulatory z racji podobnego zjawiska.

 

marcin.mb: I co z tego, ze widziałes takie słowo? Nie masz sie o co sprzeczac, bo powielasz bład wieeelu sprzedawcow ktorzy jak osły wrecz propaguja okreslanie znaczenia formowania, zastepujac nim zwrot 'formatowanie'. Ludziom widocznie jest łatwiej nie zapamietywac kolejnego słowa, zart podwojny... :|

T Ty jesteś za formowaniem czy formatowaniem :D?

Ja myślę że formatowanie to jest bardziej nowe słowo niż formowanie :).. formowanie wzięło się od formy... np formowanie garnka z gliny... formowanie akumulatora (jego pojemności). Formatowanie weszło do obiegu gdy pojawiły się dyski twarde i formatowanie weszło ludziom w krew :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...