Skocz do zawartości
MaZZeo

Gears of War

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem GOW jest wciagajecy tylko w multi a zwlaszcza w trybie kooperacji, gdzie mozna pogadac z kumplem sobie o nowej sukience dody, o sejmie i za ktory oslona teraz sie ktory z nas chowa. Ta gra w pojedynke jest poprostu nudna. W multi pewnie tez bez komunikacji glosowej. Jak gralem coopa to czulem ze gram z kumplem z ktorym stale rozmawiam. Bez tego? Zwykla strzelanina w bestie.

BTW. Berserker tez sie Wam nie podoba? Moim zdaniem swietnie jest to zrobione. Hehe, one dlatego sa chyba slepe bo ci ich faceci sa tacy brzydcy. (dla nie grajacych czy nie czytajacych - berserker jest kobieta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogralem 5 min i odinstalowalem , grafika dosc ladna , sama gra nudna jak flaki z olejem stzrelanie po kilka seri w glowe do jakis mutantow nie sprawia przyjemnsci. To byl hit na konsole ?....Polecam Coda4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grippem

ja mysle ze problemem jest to iz w grze nie podoba sie sposob w jaki jest prowadzony gameplay, na klocu sprawdza sie on perfekcyjnie, pewnie wiekszosć z was nie grała w trybie multi dluzej niz godzine, nie mowiąc o tych ktorzy zagrali ledwie 10 min singla, w dodatku nie macie pojecia jaka frajde daje komunikacja glosowa w trybie co-op, lub team deatchmatch. Zwracams ie oczywiscie do osob które nie miały zadnego kontaktu z tym tytułem na konsoli.

Gameplay ten sam co na klocku i dla mnie akurat nie jest to zaleta nie lubię gier gdzie idzie się przez "korytarz" czasy Dooma dawno minęły. Po prostu nie ma dla mnie NICZEGO nowego NICZEGO co by mnie przyciągnęło na dłużej jak chociażby układanki w Prey, po prostu lecisz chowasz się strzelasz lecisz bierzesz piłę to jest coś niesamowitego to jest super miodne? DLA MNIE NIE. Co do multi wolę realistyczne strzelanki jak Americas Army czy Red Orchestra czy SWAT4. A komunikacja głosowa to rewolucja :blink: ? :lol: w CSie już się grało z słuchawkami na uszach i mikrofonem, już w Hiddena się pomykało w COOPa gadając. I pewnie komunikacji głosowej nie widziałem nigdy grając od 10 lat w CSy, CoDy, MoHy w klanach nie no rewolucja GoW ma komunikację głosową nieee mooożliwe. Zaraz chyba wymyślicie, że strzelanie to coś super innowacyjnego i rewelacyjnego :damage_wall:

 

Jak dla mnie najmocniejszą stroną jest to, że jest to po prostu porządnie wykonana strzelanka dająca frajdę ale do zachwycenia jak dla mnie daleko jej. Z resztą lada dzień Crysis więc na GoW szkoda czasu.

Edytowane przez Grippem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze odkryłes przede mna ameryke swoim postem? tez o tym wiem, ze voice chat to zadna nowość, ale chyba nie dotarło do Ciebie (i nie tylko Ciebie) to, że takiego arcade shootera na X0 wczesniej nie było i to był klucz do sukcesu tej gry na kolcku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze odkryłes przede mna ameryke swoim postem? tez o tym wiem, ze voice chat to zadna nowość, ale chyba nie dotarło do Ciebie (i nie tylko Ciebie) to, że takiego arcade shootera na X0 wczesniej nie było i to był klucz do sukcesu tej gry na kolcku.

Dobrze to podsumowałeś na klocku, a to jest temat o wersji na PC i na PC ludzie już takie rzeczy mieli ładnych parę lat temu. Najwyraźniej komputerowi gracze oczekują czegoś innego od współczesnych gier, dla mnie gra jest nudna, ale innym może się podobać o gustach się przecież nie dyskutuje. Moim skromnym zdaniem lepiej by było gdyby ludzie z PCF zamiast robić konwersje stworzyliby własną grę na UE 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Moim skromnym zdaniem lepiej by było gdyby ludzie z PCF zamiast robić konwersje stworzyliby własną grę na UE 3.0.

Wtedy gralbys w Painkillera Next UE3.0 Edition...tez bylby narzekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle Ci co ukradli gre maja o niej zdaniej wyrobione. Dlatego nie ma gier dobrych.Zabijacie rynek. Nie wiem dlaczego dla mnie to "oczywista oczyistowsc" ze place za gry i dvd.

Voice chat na pc LOL dwie karty dzwiekowe..........

Gameplay nudny bo nie ma z nim pogadac w copie.... jasne.

Pogralbym w gearsy na pc ale raz ze nie bylo premiery dwa ze nie mozna grac vs bo nie macie golda, chetnie skopie wam [gluteus maximus] WAM mistrzom klawiatury(ona jest do gier przeznaczna przeciez) i myszek (dedinitywnie do gier zostala wymyslona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie narzekania na konwersje z konsoli są normalne.

 

Mega hit Resident 4, najlepsza gra na Gamecuba- oceny w serwisach bliskie maksymalnym, pierwsza dziesiątka najlepszych gier w historii.

Gra wyszła na pc, i były podobne posty co teraz. To ma być ten hit? przecież to głupia "konsolówa"

Gra przez ten czas się postarzała, nie było tej magi, sterowanie, grafika która na monitorze pokazała niedoskonałości.

Przecież GOW ma sterowanie zapożyczone własnie od panów z Capcom i Residenta 4 :)

 

Podobnie jest z GOW- mimo że grafika może być lepsza to gra nie ma tego czegoś, tej "magi konsolowej" myśle, że niektórzy wiedzą o co chodzi.

Gears of War też jest podobnie oceniona jak Resident 4, czołówka najlepszych gier w historii, mega klimat brutalnego pudziana, super muzyka, wspaniała grafika z płynną 60 fps animacją.

 

Podobnie było z mafią która trafiła z pc na konsole, genialna pozycja była tylko średnia.

 

Crazy taxi na ps2 nie bawiła już tak jak na makaronie.... Myślę, że konwersje niszczą klimat gier.

 

Do tego jak się wyda 200 zł to inaczej taka gra smakuje :)

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Takie narzekania na konwersje z konsoli są normalne.

 

Mega hit Resident 4, najlepsza gra na Gamecuba- oceny w serwisach bliskie maksymalnym, pierwsza dziesiątka najlepszych gier w historii.

Gra wyszła na pc, i były podobne posty co teraz.

bo dostalismy port z PS2 ( charakteryzujaca sie dodatkowa bronia i mozliwoscia gry Red Lady )

a poza tym grze brakowalo wielu efektow obecnych na ps2 nawet wiec dostalismy njgorsza wersje wtedy.

 

a gears of war byl rok temu czyms czego zazdroscili PCtowcy ktorzy mogli sobie pomarzyc o grze wykorzystujacej UE3. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo dostalismy port z PS2 ( charakteryzujaca sie dodatkowa bronia i mozliwoscia gry Red Lady )

a poza tym grze brakowalo wielu efektow obecnych na ps2 nawet wiec dostalismy njgorsza wersje wtedy.

 

a gears of war byl rok temu czyms czego zazdroscili PCtowcy ktorzy mogli sobie pomarzyc o grze wykorzystujacej UE3. :P

 

Dostaliście Port który był już portem na ps2 :wink: już na ps2 ta gra nie miała takiego klimatu jak pierwowzór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle Ci co ukradli gre maja o niej zdaniej wyrobione. Dlatego nie ma gier dobrych.Zabijacie rynek. Nie wiem dlaczego dla mnie to "oczywista oczyistowsc" ze place za gry i dvd.

Po pierwsze grałem na X360 i na PC, wiadomo na PC na piracie, ale czy to moja wina, że po 4 latach od wejście do Unii dalej jest Europa i reszta nie moja wina, że wszyscy leją na nas producenci filmów, softu, gier... skoro oni walą w chu... to ja sobie też od czasu do czasu tak zrobię jeśli ktoś wobec mnie jest fair to ja wobec niego także, dlatego mam z nowych gier CoD4 oryginał i Crysis'a też zamówiłem bo premiera na szczęście jest tylko 2 dni później, a nie 2 tygodnie później.

 

Voice chat na pc LOL dwie karty dzwiekowe..........

???? :blink: ????

Pogralbym w gearsy na pc ale raz ze nie bylo premiery dwa ze nie mozna grac vs bo nie macie golda, chetnie skopie wam [gluteus maximus] WAM mistrzom klawiatury(ona jest do gier przeznaczna przeciez) i myszek (dedinitywnie do gier zostala wymyslona)

Ale mówisz o pojedynku pad vs. mysz i klawiatura czy pojedynek mysz klawa vs. mysz klawa ?? Bo pamiętam, że ktoś był w jakimś topicu o grze chętny do pojedynku pad vs. mysz i klawa. Poza tym to że mysz i klawa nie zostały zaprojektowane do gier nie znaczy wcale, że się do tego nie nadają myszka jest do fpp znakomitym rozwiązaniem dającym większą swobodę i precyzję niż pad, ale o tym było już wiele razy pisane.

 

ta, tylko starałem sie odnieść do osob ktore jakoś nie mogą pojąć jakim cudem ta gra stała sie konsolowym hitem.

Ja nie pisze, że gra jest zła po prostu nie trafia w gusta niektórych graczy widać na konsoli była hitem na PC już nie, a to znaczy, że PC gracze mają troszkę inne gusta.

 

Podsumowując gra jest technicznie b. dobra, dopracowana za co chwała ludziom z PCF, fabuła, system rozgrywki mi zupełnie nie odpowiada, denerwuje mnie to ciągłe biegnę, chowam się za przeszkodą, strzelam i tak w kółko brak urozmaicenia i schematyczność trochę zabiło tą grę moim zdaniem, bo jeśli by parę rzeczy zmienić w system rozgrywki mogłoby być dużo lepiej i pewnie większe zainteresowanie ze strony PC'towców.

 

tylko zobacz jaki jest temat wątku... nigdzie nie widze tu gry fpp.

 

Panowie nie robmy już of topa bo moder zamknie temat

OK niech będzie Third Person Shooter czy jak to się zwie ważne, że jest shooter i to dynamiczny, a do takich moim skromnym zdaniem mysz jest idealnym rozwiązaniem. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to podsumowałeś na klocku, a to jest temat o wersji na PC i na PC ludzie już takie rzeczy mieli ładnych parę lat temu. Najwyraźniej komputerowi gracze oczekują czegoś innego od współczesnych gier, dla mnie gra jest nudna, ale innym może się podobać o gustach się przecież nie dyskutuje. Moim skromnym zdaniem lepiej by było gdyby ludzie z PCF zamiast robić konwersje stworzyliby własną grę na UE 3.0.

ta, tylko starałem sie odnieść do osob ktore jakoś nie mogą pojąć jakim cudem ta gra stała sie konsolowym hitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszka jest do fpp znakomitym rozwiązaniem dającym większą swobodę i precyzję niż pad, ale o tym było już wiele razy pisane.

tylko zobacz jaki jest temat wątku... nigdzie nie widze tu gry fpp.

 

Panowie nie robmy już of topa bo moder zamknie temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???? :blink: ????

Niby jak sobie rozmawiasz podczas grania? bo mnie to ciekawi. Dziek w na dolby digital)ktrego peceta do tej pory nie ma) Mi chodzi o niezalezny kanal rozmow. Jak to sie da zroic na pececie? Powaznie nie umiem :sad: Cieszcie sie wszyscy gra ale nie kradnijcie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jak sobie rozmawiasz podczas grania? bo mnie to ciekawi. Dziek w na dolby digital)ktrego peceta do tej pory nie ma) Mi chodzi o niezalezny kanal rozmow. Jak to sie da zroic na pececie? Powaznie nie umiem :sad: Cieszcie sie wszyscy gra ale nie kradnijcie :cry:

 

haha umieram ... TS, Vetrilo , w ostatecznosci Steam hmm GG hmm Skype i mase innych programow???

 

poprostu zeby stworzyc hit na konsole nie trzeba tyle wysilku co na pc, gracze z pc sa bardziej wymagajacy , wogule usmialem sie z przecisku q w GOWie ktory sluzy do wskazywania przeciwniki badz tego co sie dzieje :D albo Demo konwersji nowego NFSa z klocka na pc gdzie jest jakis assystent jazdy ktory hamuje zanas itd :D :mur: :blink:

 

 

co do oceny gry , ocena kogos kto gra na piracie jest napewno objektywniejsza

Edytowane przez trab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha umieram ... TS, Vetrilo , w ostatecznosci Steam hmm GG hmm Skype i mase innych programow???

 

poprostu zeby stworzyc hit na konsole nie trzeba tyle wysilku co na pc, gracze z pc sa bardziej wymagajacy , wogule usmialem sie z przecisku q w GOWie ktory sluzy do wskazywania przeciwniki badz tego co sie dzieje :D albo Demo konwersji nowego NFSa z klocka na pc gdzie jest jakis assystent jazdy ktory hamuje zanas itd :D :mur: :blink:

Juz blysnales inteligencja? Chyba nie ogarniasz nadal o co chodzi wiec ci w punktach wypisze:

 

1. Dzwieki (strzaky, muzyka, dialogi w grze) leca przez GLOSNIKI

2. Komunikacja graczy (rozmowy w co-op) odbywa sie TYLKO przez headsety czyli w sluchawce nie slysze NIC poza tym co mowi do mnie ziomek

3. Na PC WSZYSTKO slyszysz w sluchawkach czyli to co wymienione w punkcie 1 i 2

 

Teraz kumasz roznice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słysze wszystko? Mam słuchawki + mikrofon, mój kumpel też i słyszymy tylko swoje głosy. Więc w czym niby ten headset jest lepszy? Wiem jaka jest różnica i nie musisz próbować zrobić ze mnie idioty, ale stawianie headseta jako główny napęd miodności na konsolach to istna przesada. Gra jest nudna jak metr mułu, bieganie od murka do murka etc, nie wiem jak mozna w to grać w ogóle. Jest MASA lepszych gier na multi jeżeli chodzi o PCta.

 

Dzięki orgiusz. Nie wiem czy zauwazyłeś, ale od jakiegoś czasu to maSTHa212 prowokuje i to przez niego mamy takie dyskusje. Ale co tam... lepiej dawać procenty użytkownikom, a swoim nawet uwagi nie zwracać. To forum schodzi na psy, i to bardzo. Przykre.

Edytowane przez Kerooip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dzwieki (strzaky, muzyka, dialogi w grze) leca przez GLOSNIKI

2. Komunikacja graczy (rozmowy w co-op) odbywa sie TYLKO przez headsety czyli w sluchawce nie slysze NIC poza tym co mowi do mnie ziomek

3. Na PC WSZYSTKO slyszysz w sluchawkach czyli to co wymienione w punkcie 1 i 2

 

Teraz kumasz roznice?

Ja kumam, chcąc grać na głośnikach w coop muszę jeszcze trzymać headset przy uchu. Wow, jestem pod wrażeniem :lol: . Skoro mimo wszystko do uszu dociera ostatecznie zarówno dialog kompana jak i pozostałe dźwięki gry, to po cóż rozdzielać to na 2 różne urządzenia. A co jeśli chcę grać tylko na słuchawkach? Ups, headset odpada bo to tylko JEDNA słuchawka :oops: . Na PC grasz w słuchawkach z mikrofonem lub na połączeniu głośniki + mikrofon i to rozwiązanie sprawdza się od lat.

 

Ta gra na PC mogła podbić serca graczy singleplayer, ale zawiodła. Multi nikt nie zawraca sobie głowy bo są lepsze alternatywy. Jeszcze ten Live... n/c.

 

 

Orgiusz, dzięki za ZPP, szkoda że ograniczasz się do 2 postów wstecz ;) palcem pokazywać nie będę. Tak w ogóle to dlaczego jedno zdanie off topic kwalifikuje się do kary, skoro cała reszta postu to konkrety o GoW? W końcu poruszam temat multiplayer w Gearsach.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nic lepszego się nie wymyśli . Wiec tak male przemeblowanie - kanapa pod tv , żeby nie było smutno 6 scio pak żywca i lecimy . Duży ekran jednak robi swoje i nawet przyjemnie sie łupie w gow`a , ale potem odpaliłem cod4 i powiem szczerze , że znacznie dłużej mnie przykuł do dużego ekranu. Myślę , że 7/10 można dać spokojnie. Pawełdk miał problem apropo slow downów fpsowych, ja nie wiem ale zanotowałem może ze 2 razy malutkie doczytki, ktore jednak nie powinny wystąpić. Ogólnie i tak PCF spisali się na medal , ale paczyk jakis wyjdzie na banq.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słysze wszystko? Mam słuchawki + mikrofon, mój kumpel też i słyszymy tylko swoje głosy. Więc w czym niby ten headset jest lepszy? Wiem jaka jest różnica i nie musisz próbować zrobić ze mnie idioty, ale stawianie headseta jako główny napęd miodności na konsolach to istna przesada. Gra jest nudna jak metr mułu, bieganie od murka do murka etc, nie wiem jak mozna w to grać w ogóle. Jest MASA lepszych gier na multi jeżeli chodzi o PCta.

PC-towe sluchawki i mikrofon to PRAWIE headset, ale to mozna docenic jak sie ma 5.1 i DD, bo inaczej to pryznaje, ze faktycznie nie ma sensu. Ja nie powiedzialem, ze nie ma gier lepszych do multi na PC, ale to z drugiej strony potwierdza to, ze porty z konsol zawsze beda gorzej odbierane/grane na PC (i w druga strone bardzo mozliwe ze tez, chociaz taki Far Cry na X dostawal bardzo wysokie noty i byla to dobra robota w stosunku do oryginalu z PC). Bo co rozni graczy GoW na PC i X360? Nic, procz platform, ktore to z racji swojej konstrukcji maja swoje mocniejsze strony, ktore wlasnie sprawiaja ze cos jest w pyte albo nie. Headset moze nie jest jakims duuuuzym plusem, ale jest to napewno jakas zaleta. To samo tyczy sie sterowania itd. Najwyrazniej taka gra sie nadaje do pykania na padzie i duzym ekranie, a sprawdza sie gorzej na klawie i myszce (moze wtedy jest za latwa?). Inna sprawa, ze faktycznie w portach umyka ten konsolowy feeling, ktory w sumie ciezko jest wytlumaczyc komus kto nie ma konsoli. Giera moze i jest nieskomplikowana, ale czy to wada? Najwieksze hity ever to gry wrecz proste do bolu (Mario, Tetris, Pacman), a mimo to do dzisiaj gra sie w nie z niemniejszym zapalem co kiedys. GoW daje brutalna, prosta siekanke, ktora mozna przechodzic po pare razy i sie nie nudzi. Ma w sobie cos takiego i juz. Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz blysnales inteligencja? Chyba nie ogarniasz nadal o co chodzi wiec ci w punktach wypisze:

 

1. Dzwieki (strzaky, muzyka, dialogi w grze) leca przez GLOSNIKI

2. Komunikacja graczy (rozmowy w co-op) odbywa sie TYLKO przez headsety czyli w sluchawce nie slysze NIC poza tym co mowi do mnie ziomek

3. Na PC WSZYSTKO slyszysz w sluchawkach czyli to co wymienione w punkcie 1 i 2

 

Teraz kumasz roznice?

omg :D nie wiedzialem ze taki beznadziejny system komunikacji moze istniec, dobrze ze na pcie takich rzeczy nikt nie stara sie wprowadzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, Dolby Digital na idealnie rozstawionych glosnikach 5.1 to to samo co 5.1 puszczone na sluchaweczkach z mikrofonem. Fakt, beeeeznadzieja <_<

ale czlowkiu kto gra w gry sieciowe na glosnikach ????????????? gracze css cs bf itd by cie wysmiali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego to się tak śmiejsze, mega- pro- wymiataczu?

 

Heh, jakieś n-te wcielenie mreko powyżej pisało, że to forum schodzi na psy. Ano schodzi- niektórym widać żal dupę ściska, że ciągneli te obrazy GoW bóg wie ile czasu... i nic z tego nie mają, bo przecież jako gracze pecetowi przyzwyczajeni są do wysublimowanych gier w stylu szachów 2d lub brydża monochromatycznego. Parodia, toż to nie o grę tu chodzi, a o szczeniackie bronienie peceta (z racji nie posiadania innych platform). Może załóżcie sobie na testowym wątek pc vs konsola (rozdział 44ty) i tam [ciach!]lcie bez sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

przyjdzie orgiusz i znowu bedzie musial zakasac rekawy :P

 

nie bylo by problemu gdyby wogole nie wychodzily na PC gry ktore wychodza na konsole

 

Bioshock, CoD4 ( CoD3 nie wyszla ), Alan Wake, Gears of War, Devil May Cry 3 ( 4 wychodzi ), Lost Planet, Silent Hill 2,3,4 i wiele innych

 

wtedy napewno Ci pro gracze ktorym przeszkadzaja konsole byliby zapewne dumni ze maja 4 gry w roku na krzyz ( cieszcie sie z jako takiego Crysis, konsolowcy wam zazdroszcza jak cholera zapewne ).

 

bylem w empiku dzisiaj i nie dostalem swojej kopii GoW :(

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...