Skocz do zawartości
ZIBI_PL

Lapek Do Ok ~ 3500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem ze moze nudny kolejny temat z jasnym wnioskiem - za ta kase lepiej kupic sobie stacjonarke jednak mieszkanie na 3 domy + czeste siedzenie po godzinach w pracy meczy strasznie. A wiec do rzeczy - Laptop przede wszystkim do gier.... jednak nie jestem jakis extra wymagajacy ( moj komputerek nie pozwala na wiele). Wymagam:

- dysk min 80 gb

- procek - nie mam pojecia

- ram min 1 gb ( potem dokupi sie wiecej)

- grafika = jak najszybsza

- bateria = nie musi byc jej wcale :P

 

i teraz mam taki problem. Myslalem nad 8600 gt jednak.... nie bardzo mam zamiar przesiadac sie specjalnie na VISTE zeby miec ten DX10, ten GF raczej tez zbyt dobrze sobie nie bedzie na tym DX radzil. Z drugiej strony w DX9 tez sobie radzi dobrze (takie moje gdybanie). Widzialem na allegro wiele "skaladakow" oplaca sie w takie cos inwestowac ? bylbym wdzieczny za porady i linki do jakis dobrych sklepow internetowych. Niestety nie siedze w laptopach i nie orientuje sie co jest lepsze :(

to takie przyklady jakie znalazlem, wygladaja na ciekawe propozycje

 

ten wydaje mi sie najlepszy z tych co pokazalem linki

http://www.allegro.pl/item211784158_s96s_t...anta_rosa_.html

 

http://www.allegro.pl/item210888753_vbi_co...60_8600_gt.html

 

http://www.allegro.pl/item211202228_asus_s...0_bt_gw_fv.html

 

http://www.allegro.pl/item213418835_hit_go...z_dostawa_.html

 

takie laptopki beda duzo wydajnieszje od mojego komputerka ? Jakis czas temu bawilem sie lapkiem z C2D 4100,1 GB ram i Radek1400 256mb i slabo to dzialalo

Edytowane przez ZIBI_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/search.php?string=vbi&country=1

 

Wszsytkie kadłubki, do 3,5k to nawet znajdziesz z 2gb ramu

 

np taki http://www.allegro.pl/item209883086_vbi_as...gt_od_1zl_.html

albo takie jak podałeś

 

A czy będą wydajniejsze? No pewnie stary, po pierwsze proc dużoo lepszy, ramu więcej, grafa zjada twoją na śniadanie

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też planuje kupić coś z Compala.

Tak dla informacji to W gralu też mają kadłubki i składają :)

 

a z Tego zdjęcia widaćże są robione z tego samego kadłubka Co CA, Tylko że mają mniejszą baterię która wystaje za obrys; i nie mają czytnika lini papilarnych.

Ale są sporo tańsze.

Edytowane przez gorgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy a co z awaryjnościa?? Nie możecie myśleć w ten sposób że akurat Was ominie awarja sprzetu... Kupicie kadłubek... zaniesiecie go na gwarancje "sklepową" a sklepu nie bedzie bo zmieni nazwe itd.:) Wszystko sie moze zdazyc. Nie polecam kdałubków. Ale Wasz wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując kadłubka trzeba się z tym liczyć, to prawda, ale dużo niższa cena też jest atutem. Zawsze, jeśli sklep zlikwidują (co oczywiście w niektórych przypadkach się może zdarzyć, ale też nie można powiedzieć, że wszystkie sklepy sprzedające kadłubki nagle upadną/zwiną interes, dlatego trzeba rozsądnie wybrać taki sklep komputerowy, lepiej zapłacić 100zł więcej i kupić w pewniejszym miejscu) no ale jak zlikwidują, to za zaoszczędzone pieniądze można opłacić serwis. I zależy też jak się ktoś z lapkiem obchodzi. Podobnie jest z lapkiem kupionym w USA, też kupując dużo taniej, trzeba się liczyć, że gwarancji nie uznają. No chyba że się dopłaci co Int. choć i z tym bywają problemy.

 

 

Pewnie, jak kogoś stać i nie ma różnicy czy wyda 7k za super kompa czy 4k to on się nei będzie zastanawiał i płaci za jakiś komfort psychiczny. Ale w takiej sytuacji wszyscy jeździli by najlepszymi, najbezpieczniejszymi autami, albo żadnymi. I dobrze że tak nie jest, jedni kupią kadłubka, inni sprowadzą lapka jak mają możliwość, a jeszcze inni pójdą do Vobisa i powiedzą najdroższego proszę. Taki świat.

 

np RESET z Krakowa

http://reset.com.pl/index.php?pid=16

 

firma działa 7 lat, myślisz, że nagle zwinie interes? W tej branży to naprawdę długo. A sprzedają kadłubki.

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem zgadzam sie... w 100%. Jednak niekiedy róznice w cenach to 1000 lub 600zł. To dla mnie tez duzo kasy nie powiem zebym był jakims bogaczem bo tak nie jest, a na sprzet ktory teraz mam, zarobiłem ciezka pracą w p......m Londynie ale mniejsza z tym. Chodzi o to ze naprawde lepiej dać kilka złotych wiecej ( nie do przesady 2 lub 3 tysiace wiecej góra tysiac) a miec sprzet z pewną gwarancją bo powiem szczeze tak jak moj poprzednik, jeśli sie coś zepsuje to w serwisie PŁATNYM możemy wydać 2 razy więcej tyle za naprawe ile zaoszczędzimy na kadłubku. Swoją drogą na allegro to tak KOLE w oczy jak jest aukcja a oferujący na czerowno i wielgarną czcionką podkreślają atuty dobrej karty graficznej jak to mówią ( najlepszej za tą cene) lub kuszą duż ilością ramu z hasłem najlepszy komp na allegro za taką cenę. Nigdy nie ufałem takim aukcjom bo zauważcie ze przykładowo komp który kosztuje 5 tysiecy jest oferowany jako kadłybek za 4 tysiące a gdzie zarobek sprzedających ?? To napewno min 500zł Wiec kuszą ceną i parametrami a kij razy oko nikt nic nie wie o jakości samych podzespołów jak i jakości ich montażu

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, tu się nie zgodzę.

 

Bo zwykle różnice między kadłubkiem a normalnym laptopem z tymi samymi podzespołami jest większa niż 1k. No ale nawet przy różnicy 4k a 5k jak piszesz, to dużą kwotę pochłania marka. Bo marka to kapitał, zobacz jakie są różnice w cenie między VW, Seat, Skoda, a AUDI, a przecież są one wielokrotnie oparte na tej samej płycie podłogowej, korzystają z tych samych rozwiązać itp. Nie chcę się zagłębiać w szczegóły. Taki COmpal robi laptopy dla wielu firm, i po prostu do części nie daje loga ASUS, HP czy podobnych, nie dodają bajerów, jak jakieś super hiper niepotrzebne programy i inne [ciach!]ły jak np do g2s myszki, plecaki.

 

Pewnie że jeśli różnica jest nie wielka (oczywiście odnośnie do ceny, bo to zależy 1k przy laptopie za 7k to jest w sumie niewiele, tak jak 5k przy zaukupie auta za 100k, ale już w laptopie za 3,5k różnica 1k jest moim zdaniem zbyt duża i nie opłaca się dopłacać

HP z T7300,2GB,160GB i GF8400, więc do 8600 trza by jeszcze dopłacić z 4,4k do 4,7 myślę

http://allegro.pl/item215416621_hp_pavilio..._gf8400_fv.html

A tu kadłubek za 3,7k

http://allegro.pl/item212283968_vbi_compal...santa_rosa.html

)

to można dopłacić za komfort gwarancji D2D. Ale nie przesadzajmy z cenami w serwisie. Że za naprawę zapłacisz 1,500 do 2000 zł

 

A co do aukcji to tak jak pisałem przy szukaniu kadłubków również należy patrzeć od kogo się kupuje. Tu podałem przykład reset.

 

KONIEC OT

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko wiem ze przy lapie za 3,5 1 k to spora roznica. Ale mam przykład sklepu ktory jest w moim miescie i sprzedaje kadłubki. Nie bede podawał nazwy ale moge powiedzieć tylko tyle że jest ze Skarżyska a właściciel wystawia sporo aukcji na allegro. Mam koleżanke która kupiła u niego laptopa. Niestety lap nie chodzil prawidlowo:) Mało powiedziane... po okresie 6 miesiecy chodzenia do niego i trucia mu tyłka postanowil w koncu wymienic na nowy:) Ale sporo zdrowia ją to kosztowało. Wiem ze sa sklepy sprawdzone wiec właśnie jeśli chcecie kupować kadłubki to tylko w poleconych sklepach z dobrymi opiniami i najlepiej takimi których sami jestescie pewni.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisze na forum na ktorym znaja sie ludzie i siedza w tym troche :)

co sadzicie o firmie ktora sprzedaje tego lapka ? Własciwie to jestem nim zainteresowanym, sklep go sprzedajacy tez wydaje sie byc ok. Jakies sugestie ?

http://www.allegro.pl/item214861642_vbi_co...20_8600_gt.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślę że jest w porządku. Dwie siedziby, ta w Krk w miarę w dobrym miejscu, więc nie firma krzak (ostatnio po filtr do aparatu jechałem, bo akurat była promocja na allegro i do tego z krakowa, ale po tym jak tam dojechałem to stwierdziłem, że paliwo więcej mnie kosztowało niż ta różnica w cenie promocyjnej i w wysyłce ;) ale za to nowe miejsca w mieście moim pozwiedzałem). Kupowałem kiedyś u nich ram i klawiaturę, ale to już jakiś czas temu, cenowo może nie byli z ramem najlepsi, ale byl to sklep pod ręką, a na miasteczku akurat byliśmy i potrzeba było szybko ramu i klawiatury, bo się złamała ;)

 

Myślę że jak Ci pasuje lapek to nie ma się co przejmować i martwić o tego sprzedawcę, bo raczej się nie zwinie z interesem pod koniec roku. A i z seriwsem nie powinno być problemów w razie czego.

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znów w ten piękny niedzielny poranek :blink:

 

Jeśli Tony mówi ze zna sklep to powinno być spoko... a co do lapka to szkoda troszke ze ma rozdziałke 1280 x 800 bo ta grafika moze wiecej :) ja jąmam na matrycy 1440 na 900 typowa rozdzialka dla panormay. Co dalej... no spora zaleta ze ma WiFi juz z draft-n Bedziesz łapał napewno wiecej sieci do 3x. Masz tam 1 GB ramu wiec radze nie inwestować w viste. Do takiej ilosci ramu bierz od razu XP`ka. Kamerka 2MB tez jest super. Możesz brać :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dazon to jak tak OT zapytam, jak się sprawuje kamerka? Bo ja mam do lapka vga, ale doczepianą i cóż nie jest zachwycająca, ale w G2p była 1,3mpx i muszę powiedzieć że np w porównaniu do iSight z macbooka trochę też mnie zawiodła jakością. No ale myślę że 2mpx to już jest całkiem fajna jakość i telekonferencje można robić całkiem przyjemne, mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dazon to jak tak OT zapytam, jak się sprawuje kamerka? Bo ja mam do lapka vga, ale doczepianą i cóż nie jest zachwycająca, ale w G2p była 1,3mpx i muszę powiedzieć że np w porównaniu do iSight z macbooka trochę też mnie zawiodła jakością. No ale myślę że 2mpx to już jest całkiem fajna jakość i telekonferencje można robić całkiem przyjemne, mam rację?

Tony... u mnie niestety mam 1,3 ale nie da sie mieć wszystkiego... jakosć wiadomo jaka ale dla mnie wystarczy. Naprawde jest spoko. Lapek ma wiele innych atutów jak np: czytnik linii papilarnych:) co jest lepsze od hasła na bios czy na windowsa:) Hasło zawsze możesz zapomnieć a twój paluszek sie nie zmieni chyba ze sie skaleczysz to na jakis czas lipa:P albo Ci go odrąbią hehe.

A co do tej 2MB to myślę ze już jest naprawde w porządeczku...

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wyłuskam jeszcze troszkę kaski i będę chciał 2gb ramu (interesuje mnie jednak vista) i tu takie pytanko - czy takie coś jak 1GB Turbo Memory ( ROBSON ) daje dużego kopa który jest warty ok 120 zł ? warto inwestować w to ? Drugie pytanko czy za kolejne ok 100 zl warto zmienic dysk na 7200rpm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony... u mnie niestety mam 1,3 ale nie da sie mieć wszystkiego... jakosć wiadomo jaka ale dla mnie wystarczy. Naprawde jest spoko. Lapek ma wiele innych atutów jak np: czytnik linii papilarnych:) co jest lepsze od hasła na bios czy na windowsa:) Hasło zawsze możesz zapomnieć a twój paluszek sie nie zmieni chyba ze sie skaleczysz to na jakis czas lipa:P albo Ci go odrąbią hehe.

A co do tej 2MB to myślę ze już jest naprawde w porządeczku...

 

Ja w HP'ku tez mam czytnik, a co do skaleczeń to ja mam w bazie na wszelki wypadek 4 palce zakodowane, i mogę kazdym z nich się posługiwać, może jeden od nogi spróbuje jakby mi odrąbali obie ręce ;)

 

 

A co do ramu, to warto 2gb, o turbo memory się nie wypowiem. A co do dysku, to osobiście uważam że nei warto, lepiej to na dodatkowy ram przeznaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak:

 

Intel Turbo Memory jest to system wykorzystujący pamięć flash w roli cache do operacji dyskowych. Sprawia to, że nie ma konieczności przenoszenia jej zawartości na dysk, a to z kolei, w połączeniu z funkcjami Microsoft ReadyBoost i ReadyDrive, zaimplementowanymi w Windows Vista, może przynieść znaczne przyspieszenie uruchamiania systemu i często używanych aplikacji.

Turbo Memory ma również inną poważną rolę – redukując znacznie częstotliwość operacji dyskowych umożliwia wydatne zmniejszenie poboru energii przez dysk. Wiec widać ze jest to opłacalne :)

A co do dysku... hmm Jeśli pojemność będzie taka sama, a zamieniasz z 5400 RPM do 7200 RPM to 100zł naprawdę opłaca się zainwestować. Różnica w prędkości którą odczujesz będzie kolosalna. Prędkość dysku 4200 rpm w lapach to tragedia, 5400 to standard który jest powszechnie uznawany przez zwolenników komputerów przenośnych, natomiast 7200 to "miodzio", cudo itd. :)

Jeśli chcesz pracować na viście ( bo bez niej w turbo memory nie opłaca się inwestować ) to tak jak już pisałem, 2GB ramu to standard! Więc będziesz musiał zainwestować teżkase w ram. Koniecznie zwróć uwagę na to żeby dokupiona przez Ciebie kość ramu była takiej samej firmy ( o częstotliwości nie wspomne ) jak ta która już w nim siedzi. W twoim konkretnym przypadku 667MHz.

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Turbo Memory jest to system wykorzystujący pamięć flash w roli cache do operacji dyskowych. Sprawia to, że nie ma konieczności przenoszenia jej zawartości na dysk, a to z kolei, w połączeniu z funkcjami Microsoft ReadyBoost i ReadyDrive, zaimplementowanymi w Windows Vista, może przynieść znaczne przyspieszenie uruchamiania systemu i często używanych aplikacji.

Cudownie ... szkoda tylko ze robson nie jest taki cudowny jakby tego chcial intel ;)

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/intel...?i=2985&p=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o nowym aristo prestige 1700?

 

link: http://www.inttel.com.pl/aristo-prestige-1...7ca1f825558c7c8

 

możliwa jest też konfiguracja z c2d T7300, 2GB ram, i dyskiem 160GB. na stronie http://comes.com.pl można sobie wybrać, tylko że u nich są nieco droższe lapki niż w innych sklepach.

 

imho ciekawa konkurencja dla compala fl90 i innych lapków.

 

pozdrawiam

m

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zdecydowalem na FL90 jednak w

http://bluemobility.pl z dnia na dzien zdrozal o 100 zl !! i ciagle przeciagana jest data sprzedaży ;/

z 2 gb ram i dyskiem 7200 rmp cena 3750 zl - zna ktos moze inny dobry sklep z podobna cena ?

 

znalazlem ciekawey sklep

http://triadapc.pl

slyszal ktos cos na ich temat ?

Edytowane przez ZIBI_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z panem z firmy primakomp (wystawiają lapki na allegro) i dowiedziałem się od niego, że compale FL90 nie są już produkowane. zmartwiłem się tym trochę, ale powiedział też że w następnym miesiącu będzie jakiś nowy model.

w tej chwili próbuję zweryfikować tą informację szukając jakiegoś info na stronie compala. jak coś znajdę to jeszcze napiszę

 

pozdrawiam

m

 

ps. miły pan powiedział mi też, że FL91 są tylko z matrycą glare, nie ma z matową :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że będzie pewnie cos lepszego :)

 

na stronie producenta jak zwykle nic nie ma, ale wydaje mi się że chodzi o model IFL90, który będzie miał lepszą matrycę (w tym matowa też bedzie dostępna) i lepszą grafikę (chyba). ma być też nieco droższy od swojego poprzednika.

 

mam nadzieję, że do października wszystko bedzie już wiadomo i nowe modele będą dostępne.

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...