Skocz do zawartości
hub3r7

8800gts Vs. X1950xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich uzytkownikow!

Wlasnie zlozylem kompa, wszystko juz mam obcykane, tylko zastanawia mnie karta graficzna! Nie jestem jakis bogaty wiec wydatek 1000zl na grafike mocno mnie by obciazyl, ale czy warto? Kommputer bedzie sluzyl w domu, glownie do grania. Kompa napewno nie wymienie przez dobre 2 lata mysle (zadnych podzespolow) dlatego 8800GTS wydawalby sie sluszny, ale czy Radeon x1950xt jest znacznie gorszy w DX9? Na chwile obecna zdaje sobie sprawe ze praktycznie wszystko w rozdzielce 1280x1024 bedzie dzialalo w wysokich detalach, ale co potem?

Czy na tej karcie moglbym po jakims roku (pytankojak do wrozki ale moze cos doradzicie) grac np: na medium?

 

Nie jestem rowniez jakims maniakiem, na chwile obecna satysfakcjonowalby mnie PES6, TDU, STALKER czy CS:S - teraz wymagalbym wrecz zeby dzialaly mi w dosc przyzwoitej rozdzielczosci na wysokich detalach, ale potem zrozumialeby bylo starzenie sie karty wzgledem gier, ale czy biorac x1950xt mialbym pewnosc ze za rok odpale gre i w medium pogralbym plynnie?

 

Troche glupie to pytanie, ale moze cos wiecie...

Moglbym kupic 8800GTS ale jest to 350 zl roznicy, a jest to calkiem sporo jak dla mnie!

 

Tymbardziej ze ostatnio pojawily sie z nia problemy tzw "alt+tab"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanko, bo biorac tego 8800GTS musialbym <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> AB9 i E2160 zamiast E4300 - czy duzo spadnie wydajnosc? Z tego co widzialem i slyszalem to okolo 6% ale nie widzialem ich w akcji :(

Edytowane przez hub3r7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność spadnie minimalnie z powodu słabszego procka, ale za to wzrośnie dzięki mocniejszej grafie, ogólnie wyjdziesz na + ;] Poza tym E2160 można podkręcić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale grafe wymienic latwo, gorzej z prockiem, wiec czy E2160 w przylosci caly czas bedzie tylko minimalnie gorszy jak E4300?

 

Pozatym pod C2D co lepiej teraz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> IP35-E czy moze AB9?

I czy OC nawet dla laika bedzie w miare proste po zapoznaniu sie z instrukcjami?

Edytowane przez hub3r7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość romank

Witam wszystkich uzytkownikow!

Wlasnie zlozylem kompa, wszystko juz mam obcykane, tylko zastanawia mnie karta graficzna! Nie jestem jakis bogaty wiec wydatek 1000zl na grafike mocno mnie by obciazyl, ale czy warto? Kommputer bedzie sluzyl w domu, glownie do grania. Kompa napewno nie wymienie przez dobre 2 lata mysle (zadnych podzespolow) dlatego 8800GTS wydawalby sie sluszny, ale czy Radeon x1950xt jest znacznie gorszy w DX9? Na chwile obecna zdaje sobie sprawe ze praktycznie wszystko w rozdzielce 1280x1024 bedzie dzialalo w wysokich detalach, ale co potem?

Czy na tej karcie moglbym po jakims roku (pytankojak do wrozki ale moze cos doradzicie) grac np: na medium?

 

Nie jestem rowniez jakims maniakiem, na chwile obecna satysfakcjonowalby mnie PES6, TDU, STALKER czy CS:S - teraz wymagalbym wrecz zeby dzialaly mi w dosc przyzwoitej rozdzielczosci na wysokich detalach, ale potem zrozumialeby bylo starzenie sie karty wzgledem gier, ale czy biorac x1950xt mialbym pewnosc ze za rok odpale gre i w medium pogralbym plynnie?

 

Troche glupie to pytanie, ale moze cos wiecie...

Moglbym kupic 8800GTS ale jest to 350 zl roznicy, a jest to calkiem sporo jak dla mnie!

 

Tymbardziej ze ostatnio pojawily sie z nia problemy tzw "alt+tab"

ostatnio mialem ten sam problem i zdecydowalem sie na

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/130160

 

http://www.sklepit.pl/product_info.php?products_id=142063

 

do taktow xtx kreci sie spokojnie. i roznica w wydajnosci na poziomie 20% vs 8800 gts 320

 

O dx10 to sobie mozna zapomniec i tak patrzac na ostatnie testy. A taki radek w wielu gierkach praktycznie dorownoje 8800gts 320.

 

Moim zdaniem w twoim przypadku tez raczej zbytniego sensu dokladac nie ma.

 

Pozatym 1k za glupawa karte graficzna dla dzieci to lekka glupota :mur: Konsolke za tyle mozna kupic. Nvidia sobie oligopol zrobily na wyzszych polkach cenowych bo taka 88000 gts 320 spokojnie moglaby kosztowac juz 800zl i by nvidia nie zabnkutowala

 

pozatym pamietaj ze porty z xbox360( na ktore jestesmy skazani) tak czy siak lepiej chodzi na ukladach ati wiec roznica do gts 320 jeszcze sie zmniejsza

Edytowane przez romank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie czyli wnioskujac lepiej tego XT? Ale czy ta karta wystarczy by potem w przyszlosci sobie pograc chociaz na medium? I czy doplacic do wersji 512mb, z reguly 512 wrecz obniza wydajnosc, ale nie moglem zadnych testow znalezc odnosnie tego Radka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co sprawa nieco przybrala innego koloru i po dluzszej rozmowie ze "sponsorami" jezeli karta do 700 zl ktora kupie bedzie za rok czy 1.5 do wymiany to nie ma problemu, nastomiast powiedzieli ze jezeli kupie 8800GTS to najwczesniej za 2 lata bede mogl ja zmienic, wiec teraz chyba bardziej Radka mi sie oplaca brac z mozliwoscia pozniejszej zmiany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej lepiej wziąć tego 8800GTS i e2160 +Abit AB9, bardziej przyszłościowy wybór. ;p

Ale jezeli za ten rok bede mial szanse wymienic karte to nie musze w takim razie az tak bardzo kupowac do przodu, a przynajmniej wezme E4300 i moze jakiegos mobasa pod P35 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku X1950XT będzie lepszy :)

Jak można zmienić za rok.

Noooo i dzieki Panowie, przynajmniej sie wszystko uzlozylo i sie zdecydowalem :)

 

A jak wyglada x1950xt i jej wydajnosc, czy w takie gry jak Stalker czy TDU pogram na high w 1280x768 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość romank

Ok Panowie czyli wnioskujac lepiej tego XT? Ale czy ta karta wystarczy by potem w przyszlosci sobie pograc chociaz na medium? I czy doplacic do wersji 512mb, z reguly 512 wrecz obniza wydajnosc, ale nie moglem zadnych testow znalezc odnosnie tego Radka

nie do 512 nie doplacaj. Nie warto bo architektura radka w przeciwienstwie do 8800 kart nie wynaga dyzej ilosc vramu

 

Noooo i dzieki Panowie, przynajmniej sie wszystko uzlozylo i sie zdecydowalem :)

 

A jak wyglada x1950xt i jej wydajnosc, czy w takie gry jak Stalker czy TDU pogram na high w 1280x768 ?

oczywiscie

 

zreszta jak pisalem tdu jest portem z xbox360 gdzie siedzi uklad ati i wlasnie na pcieca na radkach ta gra lata jak rumcajs z pala po tatrach

 

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=388&...ctr_str_numer=6

Edytowane przez romank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...