Skocz do zawartości
buuren

Pierwsze Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem sobie zakupić jakieś dobre AC... jednak po przeczytaniu poradnika w którym kszonek opisal pompę Grundfos'a UPS 25-40... dziwnym trafem okazało się, że leży sobie taka w kartoniku w garażu i się ewidentnie nudzi (w tym momencie wiedziałem już, że nie będę miał dobrego AC), wystarczyło poszukać dalej i znalazła się chłodnica od Tico.

Blok kupiłem od Raptora w promocji.

 

Tak więc zestaw składa się z:

bloku CPU - Frost 3 Duo

pompa - Grundfos UPS 25-40

chłodnica - Tico

węże - Φ10 i Φ25mm

zalane petrygo

do tego "trochę" redukcji

 

chłodzi to co w sygnaturce.

 

I powstał układzik, który prezentuje się w tej chwili w taki sposób:

 

pierwsze odpalenie:

Dołączona grafika

"dół" układu już w pokoju:

Dołączona grafika

"góra":

Dołączona grafika

i całość razem z moimi plecami ;) :

Dołączona grafika

 

dodam że układ nie ma wyglądać, ma działać i... działa, pompy nie słychać wcale, nawet jak się ucho do niej przyłoży :D. Na codzień, chociaż trudno to napisać bo układ zalany petrygo działa od ok 10h, chodzi bez wiatraka :)

 

do "dołu" w swoim czasie dorobie jakąś obudowę, póki co myślę już nad blokiem na NB... a i płytę też 'planuje' włożyć w końcu do pudla, z tym że to ostatnie już robie od ok miesiąca...

w sumie całość wyniosła mnie ok 160zł, wrażenia bezcenne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ banditos

co do cdromów, używam czasami tego na samym dole ;)

a frost czemu miałby być krzywo ?? na mój gust jest prosto :)

 

@ wegorz91

chłodnica lekko duża jest... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no hard core no zoom :D

graty widac po 1 focie ze ta chłodnica jest przyduzawa :D

a ilosc napedów równie duza :D

EDIT: a jakie masz temy ciekawi mnie jak ta chłodnica wytrzymywała pasywanie

edit2: literówki

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym dodał bloczki na nb gpu jakies tanie z allegro i zrobil jakis shroud (jesli w ogóle nawiew bedzie potrzebny) Imo przetestuj go pasywnie i powiedz jakie ma temp. btw. jakies 2 lata temu marzyłem o takim wc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

układ chodzi pasywnie, wiatrak był do o/c używany tylko. Co do temperatur to AS5 musi się wygrzać jeszcze... a nad bloczkami na NB i GPU myślę, najpierw NB, na GPU mam wentylator 1k rpm 80x80, więc nie przeszkadza :)

co do ilości napędów... 4 sztuki są tam tylko po to, żeby się węże nie łamały.

Płyta za jakiś tydzień z kawałkiem powędruje do obudowy, a chłodnica z pompą gdzieś głębiej pod stół i będzie git.

juz bym wolał AC niż takie coś

a ja wolę się pobawić, układ jest złożony z tego co było i jak najmniejszym kosztem (aczkolwiek mogłem wszystko kupić, tylko niech mi ktoś powie po co ?? ), a AC jest "nudne" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziw, że jeszcze nikogo nie ogarnęła nostalgia za pionierskimi czasami rękodzieła i mcgyveryzmu :>

 

Jeśli nie masz jeszcze puszki, a chłodnica da radę pasywnie, rozważ zintegrowanie tego w całość, chłodnicy używszy jako podkładki pod płytę główną. Pompkę, zasilator i napędy gdzieś tam się wciśnie, pod spód całej rzeźby, dajmy na to.

 

A że AC jest nudne - no ba, królowo! Albo WC (ewentualnie zacny pasyw), albo śmierć! :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne klocki, wstetyke trudno oceniac, wazne ze dziala, dziala wydajnie i cicho i o to chodzi! :)

 

Garażowa historia - ja też kilka klocków do pierwszego wc mialem z warsztatu. Szkoda, że żadnych Core2 ani innych drobiazgów nie moge tam znalezc :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...