Skocz do zawartości
Ziuk

Plomby Gwarancyjne A Sklep Komputronik

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym w zestawie komputerowym zakupionym w tym sklepie internetowym dokonać modyfikacji ( zestaw mam już rok) . Wiązałoby się to z zerwaniem plomb gwarancyjnych bo inaczej nie da rady otworzyć obudowy. To zaś skutkuje utratą gwarancji wedle postanowień warunków gwarancji tego sklepu:

 

„Unieważnienie gwarancji następuje w przypadku, gdy uszkodzenia zostały spowodowane: szkodliwym promieniowaniem, urazami mechanicznymi, użytkowaniem niezgodnym z przeznaczeniem, zwarciem instalacji elektrycznej, stwierdzenia naruszenia, uszkodzenia lub zerwania plomb lub numerów seryjnych albo zakrycia ich w jakikolwiek sposób uniemożliwiający identyfikację.”

 

http://www.komputronik.pl/serwis.php?f[menu]=0

 

-------------

 

Aby się upewnić jak to jest z tymi skutkami zerwania plomb gwarancyjnych napisałem do serwisu wyżej wspomnianego sklepu. Uzyskałem ciekawą odpowiedz oto ona:

 

„Zerwanie plomb nie skutkuje bezpośrednio utratą gwarancji. Nadal ma Pan

gwarancję na zestaw jednakże gdy w komputerze pojawią się uszkodzenia

mechaniczne ( np. urwany kondensator , rysy na laminacie ) mamy prawo

odmówić naprawy gwarancyjnej tego uszkodzonego elementu.

Plomby są tylko informacja dla serwisu czy klient otwierał obudowę i

dokonywał ewentualnych modernizacji czy nie.”

 

Jak nie trudno zauważyć warunki gwarancji stanowią inaczej. Teraz jestem nieco zdezorientowany.

Może macie jakieś doświadczenia w relacjach ze sklepem komputronik jeżeli chodzi o sprawy związane z gwarancją i moglibyście coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho spokojnie mozesz olac ich gwarancje. Koles sie zapewne pomylil, stracisz gwarancje na zestaw (jako calosc kupowana w komputroniku), ale ciagle bedzie Ci przyslugiwala gwarancja producentow na poszczegolne czesci. Jednym slowem, pozniej bedziesz musial sam zdiagnozowac usterke i odeslac konkretny, wadliwy podzespol wg warunkow gwarancyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co komu gwarancja na całą skrzynke? Przepali mu sie wentylatorek na grafice i będzie wysyłał całego kompa bo jest na gwarancji? Ja bym olał plomby, przecież na podzespoły gwarka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez juz wyraznie napisal 4ever_anarchy_soldier ze gware na podzespoly masz nadal. Tracisz tylko gwarancje producenta sklepu.

Ale taka plyta MSI nadal do MSI ma byc odeslana bo to ono udziela gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...