Skocz do zawartości
costi

"wieloprocesorowy Komputer Pc Z Interfejsem Acpi"

Rekomendowane odpowiedzi

Historia wyglada tak: w kompie z podpisu wyladowal X2 zamiast San Diego. Zeby Windows wykrywal dwa rdzenie, trzeba w menedzerze urzadzen zmienic "komputer PC z interfejsem ACPI" na "wieloprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI".

Problem w tym, ze gdy wybieram opcje Aktualizuj Sterownik, do wyboru mam tylko "komputer PC z interfejsem ACPI" albo "Standardowy komputer PC". Plyta instalacyjna byla odchudzana nLite'em, wiec pewnie w nim wycialem potrzebna opcje. Pytanie brzmi: czy da sie to jakos doinstalowac (np. z normalnej plyty XP SP2), czy czeka mnie stawianie systemu od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać, aby był potrzebny do tego jakiś inf. Co za tym idzie, są 2 wersje wydarzeń:

- jest oddzielny HAL (sterownik) dla jedno- i wieloprocesorowego kopiowany przy instalacji

- jest jeden sterownik hal ustawiany (w konkretny tryb) przy instalacji

W pierwszym przypadku można by poszukać różnic między jedno i wielo, a następnie podmienić.

W drugim przypadku można spróbować "Odinstaluj" i restart.

 

W obu przypadkach nie gwarantuję, że Windows podniesie się ponownie.

Ostatecznie "Naprawa systemu", jeśli nie chcesz od nowa instalować pozostałych sterowników i aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia wyglada tak: w kompie z podpisu wyladowal X2 zamiast San Diego. Zeby Windows wykrywal dwa rdzenie, trzeba w menedzerze urzadzen zmienic "komputer PC z interfejsem ACPI" na "wieloprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI".

Problem w tym, ze gdy wybieram opcje Aktualizuj Sterownik, do wyboru mam tylko "komputer PC z interfejsem ACPI" albo "Standardowy komputer PC". Plyta instalacyjna byla odchudzana nLite'em, wiec pewnie w nim wycialem potrzebna opcje. Pytanie brzmi: czy da sie to jakos doinstalowac (np. z normalnej plyty XP SP2), czy czeka mnie stawianie systemu od nowa?

Przeczytaj: http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=101539.0

Sam zmieniłem w ten sposób poprzez podmiane tych dll'i w trybie awaryjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...