Skocz do zawartości
Imperator Kret

Tortilla A'la Twister Z Kfc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj postanowiłem zrobić na obiad tortille, jako że i tak miał być kurczak. Na początku chciałem robić samemu ciasto, ale podarowałem sobie i kupiłem gotowe. Wyszło bardzo dobrze a przepis podaje poniżej żebyście mogli sami w domu spróbować. Jest z tym dużo zabawy, ale warto!

 

Czas przygotowania: 90-120 minut

 

Składniki na 3-4 osoby:

 

- paczka tortilli(najlepiej 6 sztuk, bo na tyle starczyło idealnie mięsa)

 

Sosy i sałatka:

- ketchup

- majonez

- jogurt naturalny

- czosnek

- sałata lodowa(inna od biedy też może być)

- 2 pomidory

- ogórek zielony

- trochę szczypiorku

- ocet, olej, sól, pieprz, papryka w proszku

 

Kurczak jak z KFC:

- 1 pojedynczy filet z kurczaka(duży)

- płatki kukurydziane

- trochę mleka

- 1 jajko

- mąka

- olej do smażenia

 

Na początek sałatka:

 

Sałatę kroimy w miarę drobno, pomidory na kawałki około 2x2 cm a ogórek zielony na tniemy wzdłuż na 4 ćwiartki i potem na kawłki szerokości 3-5 mm. Wedle uznania można dodać kukurydzę, ogórek konserwowy, oliwki i co tam jeszcze dusza zapragnie.

 

Wszystkie składniki wędrują do miski i robimy sos Winegret. Mieszamy sól, cukier, olej i ocet(najlepszy balsamiczny) w proporcjach 1:2:4:4 czyli przykładowo pół łyżeczki soli, łyżeczka cukru i po łyżce octu i oleju. Do tego dosypujemy trochę ziół do sałatek i mieszamy aż cukier i sól się rozpuszczą. Polewamy sałatkę, mieszamy i do lodówki.

 

Ja dodatkowo miałem jeszcze sałatkę z czerwonej kapusty - można zrobić/kupić i nieźle pasuje.

 

Czas na 3 sosy:

 

Sos czosnkowy

 

W miseczce mieszamy majonez i jogurt naturalny w proporcjach do smaku - u mnie około 1:2. Do tego dodajemy zmiażdżone ząbki czosnku uprzednio posolone w zależności od preferencji - u mnie były to 3 duże ząbki. Dodajemy kilka łodyg szczypiorku drobno posiekanego i solimy całość.

Sos paprykowy

Mieszamy ketchup i majonez i jogurt naturalny w proporcjach 1:1:1. Do tego dosypujemy papryki słodkiej i ostrej, ale nie za dużo. Ostatni sos ma być dopiero prawdziwie ostry :)

 

Sos chilli

 

Najprostszy z tych trzech: ketchup, duużo papryki ostrej, trochę słodkiej i ewentualnie sosy Tabasco/Piri Piri itp. Ma być baardzo ostry, bo będzie stanowić dodatek zaostrzający do innych sosów.

 

Wszystkie sosy tak jak sałatka do lodówki. Mamy już wszystkie dodatki.

Jak przygotować kurczaka:

 

Filet myjemy, oczyszczamy i kroimy na kawałki około 2x4 cm. Posypujemy solą i papryką słodką oraz ostrą.

 

Przygotowujemy gęste ciasto naleśnikowe: jedno jajko, trochę mleka i mąka do zagęszczenia. Ma być na tyle gęste, żeby nie rozpłynęło się na patelni w trakcie smażenia. Warto dodać tutaj trochę soli i papryki. Płatki kukurydziane kruszymy w głębokim talerzu - będą stanowić panierkę.

 

Kawałki kurczaka moczymy w cieście naleśnikowym a następnie obtaczamy w pokruszonych płatkach dość obficie. Z dzisiejszych doświadczeń wiem, że lepiej przygotować wszystkie kawałki przed smażeniem.

 

Gdy już wszystko jest gotowe, rozgrzewamy dużo oleju na patelni - kurczak ma się smażyć na głębokim tłuszczu. Gdy jest wystarczająco gorący wrzucamy kawałki i opiekamy po minutę, może dwie z każdej strony. To wystarczy, aby panierka stała się chrupiąca a mięso było białe i dobre do jedzenia.

 

Tortille podgrzewamy wg. zaleceń z opakowania :)

 

Jak to podać to chyba wszyscy wiedzą - do tuby z tortilli wrzucamy parę kawałków kurczaka, sałatki i polewamy sosami :wink: SMACZNEGO!

 

Kurczak smakuje bardzo podobnie do tego z KFC - ja akurat robiłem łagodne kawałki kurczaka a za to ostre sosy i tortille wyszły pycha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nie lubi tortilli? Może jak wrzuce worklog'a ze zdjęciami z dzisiejszego gotowania to ktoś też spróbuje :)

 

Kupione tortille(8 sztuk):

Dołączona grafika

Przygotowane sosy: paprykowy i czosnkowy oraz sałatka z pomidorami, ogórkiem, sałatą i oliwkami. Sosy doprawiłem na ostro, więc nie musiałem robić trzeciego:

Dołączona grafika

Zamrożony filet z kurczaka:

Dołączona grafika

I... Corn Flakes do panierki:

Dołączona grafika

Rozmrożony i pokrojony na kawałki kurczak...

Dołączona grafika

...który powędruje do tego ciasta naleśnikowego:

Dołączona grafika

Poniżej już kurczak obtoczony płatkami kukurydzianymi:

Dołączona grafika

A tutaj po paru minutach na patelni:

Dołączona grafika

Na koniec gotowa tortilla(wykałaczka trzyma całość :wink: )

Dołączona grafika

 

Z czasem wykonania przesadziłem, bo dziś zajęło mi to niecałą godzinę.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ja uwielbiam tortille, z tym, że przerażał mnie czas wykonania :P skoro niecałą godzinę to i ja spróbuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie najbardziej czego nie lubię w Kfc to Twistera :P szczególnie ciasto z którego robiona jest tortilla :lol2: i to jedyna rzecz której nigdy tam nie kupię , podobnie mam z żarciem z McDonalda - które mnie obrzydza na kilometr, chodź tortilla po prostu mi nie smakuje :wink:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wreszcie się zabrałem do przetestowania przepisu, mimo sceptycznego nastawienia reszty rodzinki misja się powiodła :D

Na zdjęciach kurczaki, przed smażeniem i po :D Gotowe "Twistery" nie doczekały do zdjęć.

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj atakuje ten przepis mam tylko pytanko dot. sosow. mieszaie te sosy w jednej tortilli czy robicie np 1 t. z sosem czosnkowym a 2 t. z sosem chilli ? na ostatnim zdjeciu taka srednio zlozona ta tortilla - jak to jadles, nozem i widelcem ? ja zakrece w miare mozliwosci twisterka choc moze byc ciezko. Dobry pomysl moze byc z pita taka kebabowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ostatnim zdjeciu taka srednio zlozona ta tortilla - jak to jadles, nozem i widelcem ?

Na zdjęciu jest nałożone akurat za dużo do środka - powinno być tak 1/2 tego i wtedy można normalnie złożyć tortille i jeść. A co do sosów to IMO najlepiej wszystkie w jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem krotko genialne, jednak panierke trzeba zmodyfikowac aby byla bardziej hmmm aromatyczna;)

zjadlem 2,5 zona 1,5 qmpel 2 i brzuchy pelne

aha ja wrzucilem jeszcze cebule:D i olalem winegret

 

wypowiedz qmpla ktory dzis na obiedzie byl:D:

utek 21:06:52

zaloze konto na pure pc :D

utek 21:06:56

niech bedzie

utek 21:07:10

jak tam takie obiady serwuja to [ciach!] niech strace :D

Ja 23:21:42

hehe

 

TeLe stracic moze czas...:P bo jednak forum wciaga:D nieraz lapie sie na tym ze bezcelowo wertuje tematy jakies:D

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano niech zaklada :D

ja z tego forum wynioslem przepis na zajebistą sałatke kebab, wysmienitą pizze, i pyszny sos czosnkowy :D niedlugo mam zamiar sprobowac wlasnie tortilli i jestem pewien, ze sie nie zawiode

 

a czemu ma stracic?:P dobre forum, jedyne bez glupich zarozumialych dzieciakow ;p

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda toto bardzo apetycznie musze przyznać :)

Na dniach przetestuje pewnie.

Mam tylko pytanie - czy po tak krótkim smażeniu kurczaka (do zarumienienia się panierki) nie jest on twardawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, zrobiłem :D. 2h z hakiem :rolleyes:. Ale jest naprawdę pyszne, warto było :). Szkoda, że teraz kuchnia wygląda jak pobojowisko i "trochę" mi zajmie jej sprzątanie :razz:.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, już po :D

Wszystko wyszło smacznie, ale najpierw skończyło się ciasto, a później kurczak :D

Sałatki wyszło bardzo dużo, ale przesadziłem z sosem winegret.

Piszesz:

1:2:4:4 czyli przykładowo pół łyżeczki soli, łyżeczka cukru i po łyżce octu i oleju

Ja postąpiłem zgodnie z liczbami i w sałatce było czuć ocet jak diabli. Imho w ogóle lepiej z niego zrezygnować, a sałatkę podlać oliwą i sokiem z cytryny (ew. kwaskiem).

Chyba, że łyżeczka = mała, łyżka = duża.

 

Sos czosnkowy użyłem gotowy Heinza - pycha, ale gęstny i łagodny. Dodałem jogurtu i pieprzu - jeszcze lepszy.

Sos pomidorowy zrobiłem z keczupu (~200ml) + pół łyżeczki chilli + 100ml jogurtu. I wyszło coś konsystencji przecieru pomidorowego. Jak go zrobić najlepiej?

 

No i ostatnia sprawa - kupiłem za małe 'placki' tortilli :P

Mógłbym zapytać jak wy je podgrzewacie? Z mikrofali wyszły OK, ale nie wiem czy nie lepiej z piekarnika (tylko wtedy będą chrupiące, a nie elastyczne).

Edytowane przez vENiZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna miałem wypróbować ten przepis ale jakoś dopiero dzisiaj mnie tak porządnie naszło ;). Powiem, że naprawde warto, trochę z tym roboty było ( cóż..pierwszy raz robi swoje) jednakże wszyscy byli bardzo zadowoleni z tego dania :D. Po dzisiejszym sukcesie na pewno jeszcze nie raz będe używał tego przepisu, ogólnie rzecz biorąc polecam wszystkim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...