Skocz do zawartości
fipa

Zwierzyna Na Drodze - Odstraszacz

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o czyms takim? Daje jakies efekty?

 

Wiem, ze zwierzyna nocą leci do swiatła, kiedys sam chyba sprowokowalem trzy sarny do wyskoczenia, bo jadac czesto zmienialem swiatla dlugie - krotkie. Najpierw poszla jedna, ale mocno zwolnilem, bo juz kiedys slyszalem ze to zwirzeta stadne i moze wyskoczyc druga i kolejne.. I mialem racje. Od tamtej pory minal rok, a mi znowu wyskoczylo zwierze przed maske. Bylo okolo 4-5 rano, wracalem z dlugiej trasy.. Bylo juz widno, kiedy zauwazylem na poboczu duze zwierzatko, nie mialem czasu sie przygladac.. Zastanawialo sie chyba czy przebiec droge i wkoncu wyskoczylo. Mocne hamowanie + wymijanie go po drugim skrajnym pasie..

 

Nie chce przygód w przyszlosci, chce zainwestowac w swoja spokojna przyszlosc! :lol: Czy taki odstraszacz zwierzat jest skuteczny? Zamontowalbym go w arapie albo w szczelinach zderzaka pod tablica rejestracyjna.

 

Przyklad z Allegro => link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TVN Turbo w programie "Gadzet" (czy jakos tak) testowali taki wlasnie gwizdek z allegro... Efekty? Zero skutecznosci.

 

 

EDIT: http://tvnturbo.pl/6,0,0,forum.html?TX=test%20gwizdka - gwizdek byl testowany przy pomocy "sily pluc" (podobno mialo wystarczyc do testowania) na psach, ale ktos widac ma tez inne zdanie, w podanym linku mozna przeczytac o tym, ze "w wydychanym powietrzu jest woda...", ale linki nie chca mi dzialac.

 

Wiec juz sam nie wiem :D

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Niestety nic poza zdrowym rozsądkiem i ostrożnością nie pomoże.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dziadek myśliwy więc sie orientuje :lol: [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TVN Turbo w programie "Gadzet" (czy jakos tak) testowali taki wlasnie gwizdek z allegro... Efekty? Zero skutecznosci.

EDIT: http://tvnturbo.pl/6,0,0,forum.html?TX=test%20gwizdka - gwizdek byl testowany przy pomocy "sily pluc" (podobno mialo wystarczyc do testowania) na psach, ale ktos widac ma tez inne zdanie, w podanym linku mozna przeczytac o tym, ze "w wydychanym powietrzu jest woda...", ale linki nie chca mi dzialac.

 

Wiec juz sam nie wiem :D

Zdaje sie ze do samochodu chyba tez go przyczepili chociaz juz nie pamietam bo to lecialo dosc dawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale ostatnio jak leciałem przez A2, to dostałem taki gwizdek montowany na przednim grillu/zderzaku. Nie testowałem ;)

Tak tak, wlasnie slyszalem, ze przy wjezdzie na autostrade sie cos takiego dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jak wracałem to wyskoczył mi borsuk na drogę.

 

Za drugim razem pomykam akurat był przejazd kolejowy, więc zwolniłem i patrze a połowę mojego pasa zajmuje jeleń taki byk że szok no to ja mrugam światłami a ten nic. Bałem się trąbić bo mógł sie przestraszyć i mi na maskę wlecieć. Ominąłem go spokojnie i pojechałem dalej. Ale mi pikawa waliła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejedźcie sobie drogą gminną przez duze obszary lesne jak puszcza zielonka etc...raz na 5 min robisz ostre hamowanie bo to albo lis albo sarna albo zajac albo jakies inne ustrojstwo...raz nawet dzika spotkalem hehe.

A co do gwizdka...w sumie 8zl? warto sprobowac, jak nic nie da to budzet strasznie nie ucierpi, a kto wie moze dziala.

Jedyne co to jezdzic tak jakby sie go nie mialo, czyli ostroznie ;)

Zreszta zawsze trzeba jezdzic ostoznie...

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, wlasnie slyszalem, ze przy wjezdzie na autostrade sie cos takiego dostaje.

w piatek i sobte jechalem A2 i nic nie dostalem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...