Skocz do zawartości
lukasboss

Przesiadka Na C2d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowilem przesiasc sie w koncu z AMD na Intela. Aktualnie mam to co w podpisie czyli SanDiego 3700+ ramy Infineon BH6 i plyte DFI RDX-200 UT. Na sprzecie wycignalem przyzwoite wyniki. Odpowienio proca z 2.2 Ghz na 3.4 Ghz (1M pi 24.86) ramy ze 166 mhz na 280 :) Jak cos to sprzecik na dniach bedzie na sprzedaz, ale do rzeczy... Przesiedajac sie na Intela musze juz zlozyc sobie cos konkretnego do pocisnicia (oczywiscie w miare mozliwosci finansowych). Zastanawiam sie pomiedzy:

 

(ceny orientacyjne z AGITO.PL)

 

Plyta :

 

ASUS P5K - 440 PLN

ABIT AB9 - 420 PLN

 

Procesor:

 

E2160 - 305 PLN

E6320 - 570 PLN

 

Pamiec:

 

Goodram 2x 1GB 900 DDR2 - 355 PLN

Crucial Ballistix EPP 2x512MB DC 5-5-5-15 DDR2 1000 (PC2 8000) - 350 PLN

PATRIOT LLK DDR2 2x1GB CL5 1000Mhz CL4 800Mhz - 419 PLN

 

Co do plyty skusil bym sie bardziej na Asus-a p5k. Co do procesora mam duzy dylemat, nie jestem do konca przekonany czy ladowac sie w 2 razy drozszego e6320 skoro na e2160 rowniez mozna duzo zdzialac i podobnie mhz wycisnac. Poprostu czy ta podwojna cena ma przelozenie w wydajnosci i o/c . Mnie wiecej cache-u do szczescia nie potrzebne ;) Druga sprawa to ram ktory doradzicie z tych co podalem, a moze cos zupelnie innego ? Maxymalnie na te 3 rzeczy chce przeznaczyc do 1.5 k (ale nie musze oczywiscie wydac wszystkeigo ;) )

Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec GPS 400AA 101A

Zasilacz styknie

Mobo przemyśl coś na P35 (perspektywiczne)

W pamięć moim zdaniem nie warto tyle inwestować ale to kwestia gustu, może być

Procek może być E4300 albo jeszcze lepiej dołożyć do E6750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek: ja bym wzial E4300

nie ! po co komu allendale ?? jak już coś ma mieć ściane to niech ma ją e2160, sprzeda i kupi następnego, a 1mb cache nie robi różnicy...

dlatego nie bierze pod uwagę e4300, tylko dylemat jest pomiędzy e6320, a e2160, bo pierwszy teoretycznie scianki nie powinien mieć, a drugi może pójdzie ładnie, pytanie czy różnica w cenie jest tego warta??

 

edit.

co do ścianki to chodziło mi właśnie o "poziom" przy którym ona występuje..

 

edit2. - literówka ;)

Edytowane przez buuren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5K+E2160

Dlaczego?

Przesiadając się z A64 co prawda, ale aż 3,4Ghz, żeby odczuć dużą różnicę, trzeba coś konkretnego.

Tak więc narazie tani E2160 dający głównie zysk z drugiego rdzenia, potem bezproblemowa przesiadka na jakiś wyższy model c2d, jak potanieje.

 

lub P5K+E6750 jeśli ma być bez zmian na dłużej.

 

Wszystkie C2D gdzieś mają ściankę fsb, ale na allendale jest ona często byt nisko.

Co do AB9, to jest dobra, za to zamykasz sobie drogę na późniejsze "ugpgrejdy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to juz konkretna odpowiedz... Tak samo mysle :) Proca zawsze mozna na allegro poslac i wstawic cos grubszego...

 

Co do plyt to nie chodzi mi szczegolnie o roznice miedzy nimi tylko o to, ktora mi dluzej pozyje :D i da wiecej frajdy z o/c :wink: Wiecie 3V na ram i zaczyna sie zabawa... :lol:

 

Dla potwierdzenia slow: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=df97a1470e6873a0 :razz:

 

Do codziennej pracy styknie mi duron 1000, tyle ze lubie krecic i byc powyzej przecietnej...

 

 

A jak z pamieciami ??

Edytowane przez lukasboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by jeszcze poczekać na Phenoma, ale ileż można czekać :) też chętnie przesiadłbym się na C2D tylko jakie perspektywy rozwoju ma s775? co po C2D? Co do płytki podobno Abit Quad GT jest dość dobry tylko nieco drogi 580-590zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta zdecydowanie coś na P35

RAM GR pro 900 2gb- najlepszy stosunek wydajność/cena

CPU najlepiej e6750 ale cena duża. Masz teraz konkretnego procka więc potrzebujesz przynajmnie te 3ghz, a najlepiej ~3.2ghz. Z obecnymi e2100 może być to problem. Pod koniec lipca nowa rewizja M0 i nowe ceny więc warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość benden

zdecydowanie e2140 cena 270zl jedyny oplacalny cena/econo produkt intela

 

kupujac plyte za 400zl mnoznik 8 czy 9 tak naprawde roznicy ci nie robi

 

3ghz zrobi to pewne

 

 

e4300 tez te 3ghz zrobi tyle ze cenowo jest 50% drozszy a ile wydajniejszy 0-15 %

 

aczkolwiek przy twoim sprzecie nie za bardzo widze sens zmiany. No chyba ze dla superpi !

 

moja rada

 

Daj sobie na wstrzymanie i poczekaj te 5 miehow na phenoma. Bedzie taniej bedzie wydajniej bedzie lepiej

 

CIerpliwi zostana wynagrodzeni

 

ale jezeli ten ponad 3ghz a64 ci nie wystarcza no coz twoj wybor twoje potrzeby twoje pieniadze

Edytowane przez benden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie propozycje. Procek juz pewne ze wezme e2160 tanio i rownie dobrze. Jak cos nie bedzie chcial wspolpracowac przy o/c to sie opchnie i kupi nastepny :D

 

Co do plyty to przejzalem wszystkie wypowiedzi na forum i waham sie pomiedzy Abit IP35 a Asus p5k. Ale z opini wynika ze chyba mniej problemow jest z Abitem (problem Asusa np z pci-exp 1x przy o/c).

 

aczkolwiek przy twoim sprzecie nie za bardzo widze sens zmiany. No chyba ze dla superpi !

Dokladnie miedzy innymi dlatego zmieniam sprzet (takie zoboczenie :wink: ) na moim w Super pi czy cpu-z juz wiecej nie zawalcze :) chyba ze z suchym lodem ale to juz inna bajka...

 

Co do ramu to zupelnie nie wiem na co sie skusic...

 

Ktora z tych ofert byscie wybrali ??

 

http://allegro.pl/item213134283_ocz_ddr2_c...ual_chanel.html

 

http://allegro.pl/item213249815_geil_ddr2_...800mhz_2gb.html

 

http://allegro.pl/item211254576_patriot_si...00mhz_cl5_.html

 

RAM GR pro 900 2gb- najlepszy stosunek wydajność/cena

to chyba bedzie najlepsze rozwiazanie... :wink: Edytowane przez lukasboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wzial Abita ab9.

Co do asusa jest wiele negatywnych komentarzy.

Na abicie zrobisz dobre OC:D.

Na asusie bedziesz sie meczyc sam mam wiec dobrze wiem.

Np. zle odczytuje proca, cienki BIOS oferuje plyta ASUS.

Niby najwiekszy producent a slabsze plyty robi niedopracowane.

Cieniutka sprawa z tym asusem.

Na moim miejscu wzial bym AB9 z tego co wiem dobra plyta !!!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...