Skocz do zawartości
McBenner

198mhz 2.77V - OK; 200 mhz 2.9V - Błędy

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung K4H280838D-TCB3

 

Mowa o tych pamieciach. Jesli pamieci przejda 30 minut memtest'a86, to uznaje ze ustawienie jest wporzadku (swoja droga czy to wystarczajaco dlugo?). Mam z nimi rebus. Mianowicie jak sie okazuje nie sa wcale takie najtragiczniejsze. Dzialaja mi na 198 fsb przy 6 3 3 2,5 2.77V natomiast przy 200 fsb i takich samych ustawieniach, lub takich samych z tym ze napiecie 2.9V pamieci generuja bledy po kilkunastu minutach memtesta. Tutaj nasuwa mi sie takie pytanie, moze po prostu po przekroczeniu bariery 200 mhz pamieci nie wyrabiaja niezaleznie od ustawien. Poza tym czy napiecie 2.9V jest bezpieczne zwazywszy na brak jakiegokolwiek chlodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

moje kostki chodza stabilnie caly czas na 204fsb , cl2, 6-3-3

i caly czas na napieciu 2,9 V , ....

w specyfikacji samsunga napieci to 2,5 V +/- 0,2 V dla tych kosci......

ja mam kostki firmy Buffalo , mzoe to ma jakies znaczenie, moze masz troche inne pcb dla ramu i dlatego mniej wyciagasz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnies napiecie do 2.9 V, napewno im sie nic nie stanie, kostki sa letnie w dotyku, wiec napewno sie nie przegrzewaja, poza tym trzeba je dobrze 'wygrzac', daj 2,9V , timingi 7-4-4,cl2,5, fsb200 i jak wstanie komp to niech sobie popracuje pare godzin, pozniej powoli przykrecaj srube 8)

moje stopuja na okolo 215fsb przy timingach jak w sigu,

aaa, i jeszcze musisz miec zmieniony radiator na mostku polnocnym( jakis duzu + wentyl najlepiej), bo przy >200fsb po paru godzinach gorrrraco sie zaczyna robic ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mostku polnocnym mam blok wodny, sprawdzilem organoleptycznie, jest chlodny, bo dodatkowo wieje na niego wiatrak od spodniej strony grafy. Poza tym mam taki problem, ze jak ustawilem ramy na 200 mhz 6 3 3 2 i 2.9V to przez 25 min memtesta bylo oki, pozniej zrestartowalem kompa i mialem kolorowe pasy pionowe na calym ekranie, czym to moze byc spowodowane? Glownie stad biora sie moje obawy o przegrzanie ramu. Generalnie zawsze jak ustawialem 2.9V na ramach to pozniej mialem podobne krzaczki, ma ktos jakies rady? Bo skoro mowicie ze 2.9V jest bezpiecznie to nie wiem czy wierzyc w to co mowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to wynikac z tego ze zasilacz nie wyrabia. Ja mialem takie pasy jak podkrecilem karte graficzna i w 3dmarku takie kolorowe pasy mi sie pojawialy wtedy mialem codegena teraz mam chifteca i juz tego nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo dobrego chlodzenia moze ci niewyrabiac mostek polnocny, mam to samo ,192 stabilne jak skala a na 195 jush sie wiesza od czasu do czasu,dodam ze kostki robia 192 na 4-2-2-2.0 a na 195 nie sa stabilnre nawet na 8-3-3-2.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McBenner - wiem. Tyle tylko,ze nie moge nic zrobic,bo chwilowo nie mam stacji dyskietek podlaczonej. Komp w fazie modyfikacji jest. Sorry,ze napisalem to tak niejasno.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Crasher, zrozumiano ;-). A tak btw, to dzialam teraz na fsb 200 i jak narazie bez problemow. Moze jak zapuszcze na dluzej 3dmarka to sie bedzie wieszac, ale kto wie, moze nie. Nie ma to tamto, jest duzo wieksza satysfakcja z pelnych 200 mhz niz 200 mhz bez kilku mhz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jasne.. :) Musze pomyslec nad kupnem takiego Epoxa, wtedy sie pobawie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio kupiłem Samsunga PC333 TCB3 z tym, że jest to oryginał czyli "made by Samsung", a nie OEM. Kostaki jak na razie w połączeniu z Corsair PC3200 CL2 śmigają na 400 MHz z 2-2-2-6-4Way-1T-8 na Default Voltage. Kostki są z czwartego tygodnia 2003 roku... Jednostronna.

Wyniki w sandrze mam w okolicach 3353/3295, więc chyba bardzo dobrze :D Dałem za dimma 150 zł więc chyba zrobiłem dobry interes. Aha, kostki Samsunga bardzo słabo się grzeją, a w zasadzie wogóle w porównaniu do innych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym ukladzie moze samsungowi strasznie nie wyszly pamieci 0250 i dlatego postaral sie maxymalnie przy 0304 by nie stracic renomy i sa takie kwiatki ze 0250 nie dzialaja na 166 przy 6 3 3 2,5 a 0304 tak jak kolega wyzej napisal. Ludzie, co sie na tym swiecie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak te moje pamiątki ida na 200 mhz. Dałem je na 200 mhz 6 3 3 2 2.9V mnoznik na 9 i działaja pierwszorzednie. Dałem cpu hota na godzine i zaraz po tym 3dmarka 2001 na poltorej godziny i bezproblemowo. Konkludujac, nie ma sie co przejmowac memtestem, bo nie swiadczy on w 100% o tym ze dana kosc nie chodzi lub chodzi przy danych ustawieniach. Oczywiscie jesli jakas kosc przejdzie przy danych ustawieniach memtest to oznacza ze jest wiekszy margines podkrecenia pamieci, i ogolnie mozna czuc sie pewniej, ale pomimo tego nie mozna uzywac tego programu jako wyznacznika.

Koniec wywodu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...