Skocz do zawartości
pi0trus

Reset Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam procesor AMD Athlon 64 X2 3800+, podkręciłem go o 100MHz na jeden rdzeń, a kiedy próbuję o więcej to komputer się resetuje. Płytę główną mam ASUS M2N4-SLI, Pamięci Kingston 2x512MB DDR2 667MHz, Karty graficzne 2xGF7600GT. Nie wiem co mam zrobić <_<

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Co mam zrobić?

 

Szukałem odpowiedzi na forum ale nie znalazłem.

Edytowane przez pi0trus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile bo mam na "auto" na razie?

BTW. To może być wina zasilacza bo mam 350W? mur.gif

Podaj jaki masz zasilacz, firma, bo może być jego wina.

Edytowane przez britfanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 350W FEEL II

Do takiego kompa, taki zasilacz, normalnie samobójstwo ;/ , zmień na coś firmowego ;]

 

Ja polecam HK350AP 199zł , ale za to jaki cichy i stabilny, prawdziwa moc tego zasilacza to 420W :D

Edytowane przez britfanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszukali mnie, złodzieje :angry: Ja chciałem zasilacz 400W :mur: I do tego takiej cienkiej firmy mi dali. A tak w ogóle to chciałem całkiem inny komputer z C2D bo się lepiej podkręca.

 

kota w worku sie nie kupuje - trzeba sprawdzac, co daja i za co sie placi i... czy to przypadkiem nie sa dwie rozne rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to zasilacz ale ja czuje, że nawet przy lepszym bedzie takie same OC ;]. Pewnie coś masz źle ustawione np Ht link czy coś takiego. Poszukaj na forum a na pewno znajdziesz (szczególnie w temacie o A64 x2 albo w temacie o ASUS M2N4-SLI).

Oszukali mnie, złodzieje :angry: Ja chciałem zasilacz 400W :mur: I do tego takiej cienkiej firmy mi dali. A tak w ogóle to chciałem całkiem inny komputer z C2D bo się lepiej podkręca.

Nigdy sie nie kupuje składaka u "lewych" firm. Pamięta ktoś FF computers ? to dopiero byli oszuści. Zamiast g-force'a 256 ddr dawali 2mx, zasilke jakieś [ciach!]o a pamieci najtańsze jakie sie dało. Dobrze ze już ta firma nie istnieje. Następnym razem radze sie spytać na forum gdzie kupować.

 

A tak btw to gdzie kupowałeś kompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszukali mnie, złodzieje :angry: Ja chciałem zasilacz 400W :mur: I do tego takiej cienkiej firmy mi dali. A tak w ogóle to chciałem całkiem inny komputer z C2D bo się lepiej podkręca.

No zapewne FEEL II nie jest już aż tak kaszaniasty jak stary FEEL, jednakże do tego kompa powinieneś conajmniej chcieć Chiefteca albo MODECOMa MC 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer kupiłem w dobrym sklepie tylko to było tak. Jak im dałem kartkę z tym co chcę. Tam Był procek C2D, karta graficzna Radeon X1950PRO, 1GB RAM DDR 2 (Chciałem goodram), i płyty głównej nie pamiętam ale to właśnie o nią chodziło. Nie mogli dostać nigdzie takiej płyty to oni się zapytali czy chcę taki komputer(jak teraz mam) bo części mają na miejscu i na jutro bym go miał. (Zadzwonili jeszcze w ten sam dzień że zrobiony żebym się nie rozmyślił, ale powiedzieli że na bank będzie lepszy niż ten co chciałem. Nie wiem czy lepszy ale z zasilaczem to przesadzili. Może to jednak nie chodzi o zasilacz bo ja mam w biosie wszystko na auto ustawione. Więc jeszcze raz spróbuję. Napiszcie mi co na ile mam zmienić jak jeszcze podkręcę o 100MHz tak że będzie 2300MHz na rdzeń.

Dołączona grafika

Edytowane przez pi0trus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego kompa, taki zasilacz, normalnie samobójstwo ;/ , zmień na coś firmowego ;]

 

Ja polecam HK350AP 199zł , ale za to jaki cichy i stabilny, prawdziwa moc tego zasilacza to 420W :D

Blah. Nie wiem jak ty mozesz HK za cichy zasilacz uwazac ;)

 

@ Do autora.

Kup sobie do tego konfigu Amacrox 400 lub 450 (odpowiednio 350w lub 400w)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Co do zasilacza to dziś kupiłem Amacrox 400 W (AX450-PNF) i nawet jest niezły. Napięcie na lini 12 V nie spada poniżej 11.9.

No ale do twojego configu zalecam wziąć coś mocniejszego.

A tak na marginesie, za ten co kupiłeś skasowali cię tyle samo co za C2D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to dziś kupiłem Amacrox 400 W (AX450-PNF) i nawet jest niezły. Napięcie na lini 12 V nie spada poniżej 11.9.

No ale do twojego configu zalecam wziąć coś mocniejszego.

A tak na marginesie, za ten co kupiłeś skasowali cię tyle samo co za C2D?

Zapłaciłem mniej za procesor ale za to mam dwie karty graficzne. Cały komputer kosztował ~3000zł. Oczywiście bez monitora który miałem od starego komputera. Jestem zadowolony z komputera. Battlefield 2 na max grafice nawet się nie zatnie. Rozdzielczość na max i wszystko inne. Nawet antyleasing na max. Grafika jest świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to nam wszystkim do tej pory chodzi, że:

1. Albo się nie da ze względu na zbyt słaby zasilacz

2. Albo się da, jednakże praca z takim zasilaczem przy podkręceniu to jak "rosyjska ruletka" - nie wiadomo czy i kiedy coś wystrzeli.

 

Dlatego też kolega miał tutaj stosowną sugestię (pozwolę sobie przytoczyć):

Gratuluje pomyslu. Wiesz ze mozesz przez takie cos caly sprzet skopac? Najpierw powinno sie miec dobry PSU do OC .

Dla wyjaśnienia wątpliwości - PSU to zasilacz właśnie. I to jego należy wymienić przed podkręceniem, a nie najpierw podkręcić a później ewentualnie jak się nie da to wymienić. Bo zasilacz, gdy brakuje mu mocy i nie wyrabia, winduje +12V (bodajże z tego co pamiętam - jak źle pamiętam to mnie poprawcie) jak już ktoś kiedyś powiedział "w kosmos", przez co cały komputer dzie do grobu - i często nie zostaje nic, nawet kable... Tak więc radzę się zastanowić przed próbą "brawurowego podkręcania na zbyt słabym zasilaczu" ;)

 

Oczywiście to, że każemy Ci zasilacz wymienić przed podkręceniem - to jest wszystko ze względu na zapobiegawczość - nikt nie powie Ci z góry że się nie podkręci. Być może podkręcisz i będzie działał, jednakże tak jak mówię - to jest wtedy taki "niewypał", bomba z opóźnionym zapłonem. Nie musi wybuchnąć - ale wielu już było takich, którzy łudząc się, że zasilacz nie spali komputera doprowadzili do katastrofy. Trzeba być ostrożnym ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Więc mam 200zł na zasilacz. I jaki kupić żeby dało się podkręcić procka na 2500MHZ na rdzeń i dwie karty graficzne trochę podkręcić(GF7600GT). Co proponujecie?

Proponuje poszukać <_<

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Huntkeyu 350AP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jeżeli "nie-do-podkręcania" proponowałbym FSP Fortrona lub Deltę o mocy 400 lub 450W - ale do overclockingu już raczej Modecoma serii MC, HuntKey`a albo Amacrox`a. Ewentualnie też Chieftec`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Kurcze... HK 400W kosztuje 250zł. Słyszałem że HuntKey mają najlepsze zasilacze. 350W mam teraz i mi nie starcza więc już na pewno tyle nie wezmę.

http://zenfist.pl/pID/164.htm A ten zasilacz niczym sie nie różni od 400W. A co drugiej części wypowiedzi to są 350 i "350".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... HK 400W kosztuje 250zł. Słyszałem że HuntKey mają najlepsze zasilacze. 350W mam teraz i mi nie starcza więc już na pewno tyle nie wezmę.

To weź Amacroxa - jest tańszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... HK 400W kosztuje 250zł. Słyszałem że HuntKey mają najlepsze zasilacze. 350W mam teraz i mi nie starcza więc już na pewno tyle nie wezmę.

Nie sadze ze ta twoje "350" wyciaga choc te 250w ;] Zreszta nie tylko waty sie licza. Bierz Huntkeya 350w bo swietny zasilacz ktory ciagnie konfiguracje z 8800gtx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...