Skocz do zawartości
Qlawy

Asus P5b Vs P5b-v (i965p Vs I965g)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, daawno mnie tu nie było.... ale mam problem więc wróciłem...

 

Pisałem już w temacie o tych płytkach, ale jakos nikt nie kwapił się do odpowiedzi wiec, skasowałem posta i przeniosłem tutaj.

 

nie mam za wiele kasy, a potrzebuje zmienić mój wyslużony piec, chciałem złożyć na C2D E4300 - podobno fajnie sie kręci, ale ... niebardzo mam kase na grafike, a moja obecna jest na AGP i teraz mam mały problem, zależy mi na kręceniu co pociąga za sobą dobrą płytkę, czytalem że Asus P5B jest dobry, znalazłem 10zł droższą płyte P5B-V ze zintegrowaną grafiką, no i właśnie nasówa się pytanie, czy wersja -V różni się od "gołego" brata tylko tą zintegrowaną grafiką, czy jeszcze czymś wiecej. Zintegrowana grafika pociąga z sobą inny chipset, wiem o tym, ale czy jest jakaś wiekszą róznica w podkręcaniu miedzy i965P, i965G?

 

Ewentualnie, czy grafika onboard ma jakiś (negatywny) wpływ na OC

 

Można jeszcze coś na AMD złożyć i wychodzi sporo taniej ~200zł AFAIR, ale nie wiem czy warto :/

 

Z góry dzieki za odpowiedź

 

Staram się szukać testów lub porównań, ale jedyne co udało mi się znaleść i zrozumieć to post na duńskim forum, gdzie użytkownik tej plytki skarży się ze max jaki wyciągnał to FSB 275 :blink: Jest to jednak jedyne co udało mi się sensownego odszukać...

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chipsetami 945G i 965G jest mały problem, a właściwie jest ogromny.

Nie działa PCI lock, co powoduje brak możliwości OC

no to fajnie :/ robi to taki sam problem jak mam obecnie, super procek (z super serii) a płyta bez wspomnianego PCI locka... czyli ogólnie lipa :/

 

Ale jest coś dobrego do OC z grafiką? czy to w ogóle sie wyklucza? Bo jak tak to mam sporawy problem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest coś dobrego do OC z grafiką? czy to w ogóle sie wyklucza? Bo jak tak to mam sporawy problem :/

Jest ale pod AM2, to co mam w sygnaturce - 4 potokowy x700 :)

 

Jeżeli masz ograniczony budżet to chyba lepiej kupić stare dobre 945P np Asus za ok. 250zł + za ~100 np GF 6600.

Albo AM2 na 690G z integrą lub Abita KN9 + wspomniany GF6600.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, wolałbym c2d, nie lubie intela ale jednak lepiej sobie radzi :/ Tylko co z grafiką :/ bede miał w porywach 900pln i grafike chciałem w późniejszym terminie kupić, albo coś, bo komputer nawet z taką papuciowatą kartą jest potrzebny :/ w najgorszym wypadku pobratam się z moim Tridentem na PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wypowiedzi, narazie postaram się jaknajkorzystniej sprzedać to co mam, moze coś wiecej wydębie kasy i się zobaczy...

 

PS Karte na PCI-E za 50zł :> na aledrogo nawet nie znalazłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O chyba znalazłem rozwiązanie problemu :)

 

Pentium Dual Core E2160 ~ 300zł

Abit IP35-E ~ 390 zł

 

robi to już niemal 700pln ale i tak jest o ponad 100 mniej niż E4300, a z tego co czytalem to wydajnoś E2160 ~ E4300, a co lepsze coś w okolicach 20 lipca ma wyjść nowy E21*0 w cenie starszego modelu, wiec, albo lepszy start i teoretycznie O/C za cenę starszego braciszka albo taniej starszego :)

 

X300 faktycznie można dostać za 50zł ale to rzadkość, łatwiej w okolicy 60-70pln ;)

 

Ok temat chyba wyczerpany, nie będę zmieniał bo może się komuś przyda w przyszłości szybkie porównanie i965P do i965G ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi to już niemal 700pln ale i tak jest o ponad 100 mniej niż E4300, a z tego co czytalem to wydajnoś E2160 ~ E4300, a co lepsze coś w okolicach 20 lipca ma wyjść nowy E21*0 w cenie starszego modelu, wiec, albo lepszy start i teoretycznie O/C za cenę starszego braciszka albo taniej starszego :)

Pod koniec lipca w sklepach ma się pojawić nowa rewizja E21.. - M0.

Podobno ma być lepsza do OC, więc warto poczekać te kilka tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja pomylilem się :( pod koniec sierpnia ma byc E2180, a co do rewizji... licze ze to pomoże bo widze ze coś kiepsko teraz z OC na tych prockach :( FSBwall podobno strasznie niski jest :( Poco intel to wprowadzał? :blink:

 

A napewno poczekam, bo za 2 tyg wyjeżdżam, a nie wiem czy w tym czasie uda mi się zorganizować kase ;) Tak czy siak miło by było jakby proce dał rade >3ghz na boxie pociągnać, niby nie jest to wiele, ale jednak i ta granica robi podobno problemy obecnej rewizji... Jak coś to będę kombinował coś sprawdzonego albo ze starszych rzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...