Skocz do zawartości
Godfryd

Jaka płyta główna??

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie mam zamiar złożyć sobie nowego kompa na procku Celeron 1,3 GHz i nie wiem z jakim chipsetem wybrać płytę główną. Zastanawiam się pomiędzy dwoma wyrobami asusa TUSL2-C[intel 815EP] i TUV4X[VIA Apollo Pro 133T]. Zamierzam mieć kartę dzwiękowa sb live 5.1 oem a słyszałem że karta ta na via ma problemy (nie wiem czy to prawda). Stąd pytanie którą płytęwybrać??

Ps. karta graf to bedzie gf2Ti lub gf4mx440 Leadteka

 

Sorry jesli napisalem w tym miejscu jak trzeba ale jestem tu pierwszy raz :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej nie kupuj Celerona!!! to jest stary proc bez przyszlosci max co wsadzisz do tej plyty to jest celek 1,4GHZ!!!. Najlepiej kup Durona1200 i plyte Epox 8KHA+ , lub jak masz wiecej pieniedzy to Athlona XP 1700+ i Epoxa 8kha+ chyba ze chcesz Intela to tylko P4 1600A i np MSI 645Ultra(dobra tania plytka pod P4). Nie kupuj celka jedyne co sie oplaca z Intela to P4. A co do karty graf to lepszy bedzie ten gF 4mx440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie mam zamiar złożyć sobie nowego kompa na procku Celeron 1,3 GHz i nie wiem z jakim chipsetem wybrać płytę główną. Zastanawiam się pomiędzy dwoma wyrobami asusa TUSL2-C[intel 815EP] i TUV4X[VIA Apollo Pro 133T]. Zamierzam mieć kartę dzwiękowa sb live 5.1 oem a słyszałem że karta ta na via ma problemy (nie wiem czy to prawda). Stąd pytanie którą płytęwybrać??

Ps. karta graf to bedzie gf2Ti lub gf4mx440 Leadteka

 

Sorry jesli napisalem w tym miejscu jak trzeba ale jestem tu pierwszy raz :oops:

1) chipsety VIA pod P3 sa mocno srednie. Zdecydowanie sklanial bym sie ku i815, ale pamietaj ze i815 nie akceptuje wiecej niz 512 MB RAMu co w niektorych zastosowaniach moze byc powaznym ograniczniem

2) nie rozumiem po co chcesz sie pakowac w technologie ktora umiera. W plyte Socket370 juz duzo wiecej nie wlozysz - moze jeszcze dociagnie do 1,5 GHz za astronomiczna cene i koniec. Jest to otyle nieuzasadnione ekonomicznie, ze w podobnej cenie mozna zakupic duzo bardziej przyszlosciowy zestaw KT266A+Duron/Athlon a po dolozeniu kilkudziesieciu zlotych Pentium4 && DDR ktory spokojnie bedzie mogl pociagnac do 2,5 GHz (wiecej pewnie nie bo intel zmieni FSB na 133 i polowa plyt nie bedzie dzialac ;))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie mam zamiar złożyć sobie nowego kompa na procku Celeron 1,3 GHz i nie wiem z jakim chipsetem wybrać płytę główną. Zastanawiam się pomiędzy dwoma wyrobami asusa TUSL2-C[intel 815EP] i TUV4X[VIA Apollo Pro 133T]. Zamierzam mieć kartę dzwiękowa sb live 5.1 oem a słyszałem że karta ta na via ma problemy (nie wiem czy to prawda). Stąd pytanie którą płytęwybrać??

Ps. karta graf to bedzie gf2Ti lub gf4mx440 Leadteka

 

Sorry jesli napisalem w tym miejscu jak trzeba ale jestem tu pierwszy raz :oops:

1) chipsety VIA pod P3 sa mocno srednie. Zdecydowanie sklanial bym sie ku i815, ale pamietaj ze i815 nie akceptuje wiecej niz 512 MB RAMu co w niektorych zastosowaniach moze byc powaznym ograniczniem

2) nie rozumiem po co chcesz sie pakowac w technologie ktora umiera. W plyte Socket370 juz duzo wiecej nie wlozysz - moze jeszcze dociagnie do 1,5 GHz za astronomiczna cene i koniec. Jest to otyle nieuzasadnione ekonomicznie, ze w podobnej cenie mozna zakupic duzo bardziej przyszlosciowy zestaw KT266A+Duron/Athlon a po dolozeniu kilkudziesieciu zlotych Pentium4 && DDR ktory spokojnie bedzie mogl pociagnac do 2,5 GHz (wiecej pewnie nie bo intel zmieni FSB na 133 i polowa plyt nie bedzie dzialac ;))))))

 

Co do plyt ktore by nie pociagnely 533 szyny to raczej sie mylisz...

juz wgrali bios z p4s533 (oficjalna obsluga 133) do p4s333 (brak w/w obslugi) i wszytko dziala.. pojawily sie nowe dzielniki itp..

 

jezeli jzu chcesz kupowac intela to na serio lepiej wez p4..

proc p4 1.6A - 750zl

plyta Asus p4s333 - cos kolo 590 lub msi (ta sama wydajnosc ale brak regulacji vdimm) za cosk kolo 440 zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do plyt ktore by nie pociagnely 533 szyny to raczej sie mylisz...

juz wgrali bios z p4s533 (oficjalna obsluga 133) do p4s333 (brak w/w obslugi) i wszytko dziala.. pojawily sie nowe dzielniki itp..

(...)

Oczywiscie z niektorymi plytami problemu nie bedzie, ale napewno czesc w szczegolnosci tanszych zostanie na poziomie FSB 100 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej nie kupuj Celerona!!! to jest stary proc bez przyszlosci max co wsadzisz do tej plyty to jest celek 1,4GHZ!!!. Najlepiej kup Durona1200 i plyte Epox 8KHA+ , lub jak masz wiecej pieniedzy to Athlona XP 1700+ i Epoxa 8kha+ chyba ze chcesz Intela to tylko P4 1600A i np MSI 645Ultra(dobra tania plytka pod P4). Nie kupuj celka jedyne co sie oplaca z Intela to P4. A co do karty graf to lepszy bedzie ten gF 4mx440

Hahahaha, nie moge z takich postow. Hihihi :)

Przychodze do salonu BMW pytam kolesia. Ktory model by mi Pan polecil. A zza rogu wylatuje inny i wrzeszczy "Ejjjj, kolego nie kupuj BMW bo jest taki i owaki, kup mercedesa bo to a tamto". Chyba obaj polalibysmy sie ze smiechu. Na szczescie jestesmy tutaj wszyscy wielka rodzina i jest Ci przebaczone. (Cholera, kolejne gacie posikane :) )

 

A co do plyty to jeszcze masz jeden wybor- ABIT ST6 (raid).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej nie kupuj Celerona!!! to jest stary proc bez przyszlosci max co wsadzisz do tej plyty to jest celek 1,4GHZ!!!. Najlepiej kup Durona1200 i plyte Epox 8KHA+ , lub jak masz wiecej pieniedzy to Athlona XP 1700+ i Epoxa 8kha+ chyba ze chcesz Intela to tylko P4 1600A i np MSI 645Ultra(dobra tania plytka pod P4). Nie kupuj celka jedyne co sie oplaca z Intela to P4. A co do karty graf to lepszy bedzie ten gF 4mx440

Hahahaha, nie moge z takich postow. Hihihi :)

Przychodze do salonu BMW pytam kolesia. Ktory model by mi Pan polecil. A zza rogu wylatuje inny i wrzeszczy "Ejjjj, kolego nie kupuj BMW bo jest taki i owaki, kup mercedesa bo to a tamto". Chyba obaj polalibysmy sie ze smiechu. Na szczescie jestesmy tutaj wszyscy wielka rodzina i jest Ci przebaczone. (Cholera, kolejne gacie posikane :) )

 

A co do plyty to jeszcze masz jeden wybor- ABIT ST6 (raid).

no tak , ale z Antkiem na Epoxa 8KHA+ to raczej ma rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak , ale z Antkiem na Epoxa 8KHA+ to raczej ma rację

ALe koles zdecydowany na Celka i pyta o plyte, a ten mu jeszcze odswierzanie chce wlaczyc i o [gluteus maximus] maryni gada :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mowaa - wez lepiej AMD.

Intel szaleje z tymi podstawkami i niemozna byc pewnym czy bedziesz mogl wlozyc cos nowego czy zaraz sie podstawka zmieni.

Ale jak sie napaliles na Intela to my i tak cie od tego nienawrocimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzilo mi o to zeby nie kupowal Intela tylko zeby nie kupowal plyty z podstawka s370 bo to gowno jest nie przyszlosciowe !!! Pamieci SDRam i max co wjebiesz do tego to celek 1,4Ghz!!! daj spokoj!!!. A co do porownania aut to to jest tak :

Socket 370 to dwu osobowe auto a za pol roku w twojej rodzinie bedzie wiecej osob!!!

Socket A mozna ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> za 4 osobowe z wiekszymi osiagami i leszpym tunningiem niz s370,.

 

Kaeres poleca s370 bo sam go ma . A teraz moge sie zalozyc ze zaminil by ST6+ celka 1,2 na 8KHA+ i Athlon 1,2 TB . Jestem przekonany tylko on sie wstydzi tego powiedziec!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres poleca s370 bo sam go ma . A teraz moge sie zalozyc ze zaminil by ST6+ celka 1,2 na 8KHA+ i Athlon 1,2 TB . Jestem przekonany tylko on sie wstydzi tego powiedziec!!!

Tak, ale tylko pod presja jakiegos zloczyncy, ktory by grozil smiercia moich bliskich :):):)

Pewnie, ze polecam bo jest smigly i rzeski :P

A co do gowien to Ty masz jakis komplex. Non stop same gowna, nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki komplex jakie gowna??? facet wyluzuj!!!. JA tylko odrazdzam ludziom zeby nie Frajerzyli tak jak ty i nie kupowali nic pod s370!!! bo to jest szczyt frajerstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki komplex jakie gowna??? facet wyluzuj!!!. JA tylko odrazdzam ludziom zeby nie Frajerzyli tak jak ty i nie kupowali nic pod s370!!! bo to jest szczyt frajerstwa.

czyli jestem frajerem bo mam s370? to moze TY jestes frajerem bo mieszkasz w Krakowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki komplex jakie gowna??? facet wyluzuj!!!. JA tylko odrazdzam ludziom zeby nie Frajerzyli tak jak ty i nie kupowali nic pod s370!!! bo to jest szczyt frajerstwa.

Sluchaj wyfrajerowany frajerze. Z tymi gownami to Ty nonstop jedziesz az sie gowniana sytuacja robi (soket 370 gowno, celek gowno, itp. )

Jestem zadowolony w 100% z mojego sprzetu, ktory przewyzsza Twoj o pokolenie wiec go polecam normalnym ludziom, ktorzy sie jeszcze nie sfrajerzyli sluchajac Twoich gownianych wypowiedzi :( :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki komplex jakie gowna??? facet wyluzuj!!!. JA tylko odrazdzam ludziom zeby nie Frajerzyli tak jak ty i nie kupowali nic pod s370!!! bo to jest szczyt frajerstwa.

Tristan wyluzuj , jezeli ktos chce sobie qpic s370 to jego sprawa , nie mozesz byc taki antyitel bo masz AMD ! Ja tez mam AMD jestem i zadowolniony , ale to kwestia gustu i kasy , mozna poradzic ale nie zeby zaraz takie jalowe krytykierstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki komplex jakie gowna??? facet wyluzuj!!!. JA tylko odrazdzam ludziom zeby nie Frajerzyli tak jak ty i nie kupowali nic pod s370!!! bo to jest szczyt frajerstwa.

Tristan wyluzuj , jezeli ktos chce sobie qpic s370 to jego sprawa , nie mozesz byc taki antyitel bo masz AMD ! Ja tez mam AMD jestem i zadowolniony , ale to kwestia gustu i kasy , mozna poradzic ale nie zeby zaraz takie jalowe krytykierstwo
Wlasnie o tym mu mowie. Ale to szczyl 15 letni i nie ma wogole za grosz pomyslunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO PBERNA - pbern nie jestes frajerem bo nie kupiles tego s370 dzis. Moim zdaniem jest frajerstwem kupic dzis s370.

 

DO KAERESa- uwazasz ze masz o epoke lepszy sprzet odemnie??? hehehehehhehehehehehhehehehehhehehehehehhehehehehehhehehehehehhehehehehehehheheh

ehehehehhehehehehehehhehehehehehehhe. Myslisz ze jak masz proc w 0,13um to jest o epoke lepszy caly sprzet??? ty glupi jestes!. Ja do swojego Epoxa 8KHA+ wloze spokojnie AMD 0,13um Thounderberd 2600+ a ty do swojego o epoke(hehe) lepszego sprzetu wlozysz celka 1,4Ghz , to sie teraz pytam kto ma o epoke lepszy sprzet???? A co do tego ktory jest szybszy to na swoim !!!gownanym!!! Mxie to mi mozesz nasrac!!! Chcesz to mozemy sie zmierzyc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mxie to w defaulcie Ci moge naskoczyc ale w low ustawieniach to Ty mi mozesz skoczyc (jezeli juz chcesz badac procki i plyty). Po drugie juz widze jak ATHLON 2600+ chodzi na Twojej plycie- biedak by sie tam pocil jak moje jajca w lato. To bedzie proc (0.13u) za bardzo zaawansowany zeby Twoja plytka go wykorzystala w pelni i bedziesz musial kupowac nowa (333).

A teraz jade na zoptymalizowanym sprzecie, do tego za pare tygodni wloze gf3 i wtedy sie przypomne, bedziesz siedzial cichutko.

Potem sprzedam to za grosz i se kupie nowy, znow lepszy od 0.13u AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheheh !!!! dobry jestes!. Bedzie sie pocil heheheh i moja plyta nie osiagnie 333 heheh. Widze ze malo wiesz o kompach!!!. Na mojej plycie ludzie osiagaja FSB 221mhz!!! a bez problemu 200mhz bo ma dzielnik PCI 1/5 i 1/6. Ty pewnie nawet nie wiesz czym sie rozni kt333 od kt266a. to mnie dobilo ten proc bedzie sie na twojej plytce pocil hehehehehe patrzcie overclockerzy jaki lamus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest ze socket370 w tej chwili to sprzet bez przyszłosci. Za pare miechow juz zaden proc niebedzie produkowany pod ta platforme. Ale ja kupilem st6 jakies 4 miechy temu z zamiarem ze nic niebede zmieniał w kompie oprucz procka przez conajmniej rok. W tym wypadku byl sens kupic ta plyte.Jak ktos chce kupic kompa ktorego niebedzie modernizowal przez dluzszy czas socket370 wcale nie jest takie bezsensowne.Jak kupi sie takiego Asusa tus2lub Abita i za rok sie sprzeda go w komisie lub komus to wezmie sie wiecej kasy niz za jakiegos ecs na kt266. i bedzie wiecej kasy na modernizacje.A ceny w sklepach tych plyt sa podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, nie moge z takich postow. Hihihi :)

Przychodze do salonu BMW pytam kolesia. Ktory model by mi Pan polecil. A zza rogu wylatuje inny i wrzeszczy "Ejjjj, kolego nie kupuj BMW bo jest taki i owaki, kup mercedesa bo to a tamto". Chyba obaj polalibysmy sie ze smiechu. Na szczescie jestesmy tutaj wszyscy wielka rodzina i jest Ci przebaczone. (Cholera, kolejne gacie posikane :) )

haha kaeres ty sie widzisz?

sam tak pisales jak koles chcial durona wyskoczyles z gowniany celkiem

nie rozumiem cie. Zakochales sie po prostu w tym swoim gownianym celeronie i nie dasz sobie nic przetlumaczyc.NIe wspane juz ze moj athlon jest wolniejszy od twojego gowna bo jest w 0.18 um :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, nie moge z takich postow. Hihihi :)

Przychodze do salonu BMW pytam kolesia. Ktory model by mi Pan polecil. A zza rogu wylatuje inny i wrzeszczy "Ejjjj, kolego nie kupuj BMW bo jest taki i owaki, kup mercedesa bo to a tamto". Chyba obaj polalibysmy sie ze smiechu. Na szczescie jestesmy tutaj wszyscy wielka rodzina i jest Ci przebaczone. (Cholera, kolejne gacie posikane :) )

haha kaeres ty sie widzisz?

sam tak pisales jak koles chcial durona wyskoczyles z gowniany celkiem

nie rozumiem cie. Zakochales sie po prostu w tym swoim gownianym celeronie i nie dasz sobie nic przetlumaczyc.NIe wspane juz ze moj athlon jest wolniejszy od twojego gowna bo jest w 0.18 um :lol: :lol:

Lol- ssijcie both.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój !!! Każdy lubi to co ma. Ja na przykład mam Celka 633 i go lubię, chociaż wolałbym AMD, ale jeszcze mnie nie stać. "Intelowcowi" możecie rzucac rózne argumenty, ale nie liczcie, ze go nawrócicie (i na odwrót). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe ale nerwy - dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Pytalem o celerona bo chce taki kupic i to mnie ineresuje, a tu sie wojna zrobila prawie :-)

No coz ale dobrze jest poczytac :P  rozne sugestie

Tylko faktycznie zastanow sie po co chcesz kupic taki sprzet? Na rok...?

 

Skoro wiadomo oficjalnie, ze taka konfiguraja nie ma przyszlosci to po co sie pchac w takie cos?

 

Moze zaargumentujesz swoj wybor? Jezeli to sentyment do Intela...to OK...nie bede Cie sklanial do AMD...ale wybierz cos co mozna za kilka miesiecy "odswiezyc"...a w tym wypadku pozostaje jeden wybor...(sorry ale ze wzgledu na "wyznanie" nie napisze tego :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może byś moją babcie kupił (BH6) tanio sprzedam, a i kręci się bardzo dobrze. Parametry AGP 2x, UDMA33, 2xUSB, 2x ISA, 5 x PCI,

stabilna jak skała nawet na 133Mhz. Jak będzie się cieszyła dużym powodzeniem to wystawie na ALEGRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem TANIM jest :

Epox 8KHA+ i D1000

A rozwiazanie Power :

Epox 8KHA+ i Athlon Xp 1700+ lub P4 1,6A + ASUS P4S333.

Grafika to do taniego GF4mx440 a do drogiego gf4ti4400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...