Skocz do zawartości
Nicolass

Wybór Kompletu Do Duala 2 X 1gb Ram Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panów specjalistów B-) mam pytanko co do zakupu pamiątek, mianowicie czy kupić najtańsze jakie znajde (Good-Ramy 667 lub pokrewne) czy dopłacić do lepszych w okolicach 300 zł OCZ - 800MHz CL5 , Patriot - 800MHz CL5 lub GEIL - 800MHz CL5. Co byście radzili? Dodam że pamiątki idą do kręcenia na KN9 (AM2). A może radzicie coś innego? Zdaje sie na waszą wiedzę i doświadczenie :D. Sam nie wiem, czy na tych droższych bym dużo zyskał, a kaska się liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to muszę teraz przyznać rację, że do 3600+ starczą Kingstony na Elpidach 667. Można je czasem tanio (a nawet bardzo tanio) wyrwać. Kręcą się pięknie na standardowym napięciu (przynajmniej moje). I jeśli nie bawisz się w jakieś benchmarki to różnicy przy 667 czy 800 raczej nie odczujesz przy normalnym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo GoodRAM 667, albo doplac do Geil 800 CL4 . Te sztuki sie dobrze podkrecaja, kolega kupil i wyciagnal okolo 920MHz na CL4 . :)

 

(Dla AMD wazne sa timmingi pamieci, z kolei dla Intela MHz ;) )

920MHz CL4 to nawet najtańsze kingstony (elpida) zrobią przy 2,1V. A timingi przy AM2 są faktycznie istotne w niektórych grach - jednak w większości wypadków nie mają praktycznie żadnego znaczenia. Edytowane przez daisycutter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podepne

 

ktos wie cos z doswiadczenia o tych http://proline.pl/shop.php?prodid=PATRIOT+DDR2+2GB+D80

tylko tu widze jakies 3 lata gwary a nie dozywotnia...

 

a co do MHz a cl to czytalem na pure gdzies ze to dziala naprzemiennie i sam nawet cenowo to sprawdzilem ze 667cl4 to obciazeniowo tyle samo co 800cl5 wiec chyba wybor platformy nie ma tu znaczenia bo kazdy pojdzie w to co mu bardziej podniesie wydajnosc dobrze mysle ?

Edytowane przez leiber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...