Skocz do zawartości
alien.ni

Abit Ip35 Vs. Asus P5k

Rekomendowane odpowiedzi

Wiekoszosc z forumowiczow doskonale zna obydwa modele plyt glownych...

Pytanie brzmi ktora lepiej brac ??

Asus jest troche tanszy ale czy Abit nie bedzie lepszy :) ?

Do tego dojdzie E6750 (Scythe Infinity) i pamieci OCZ Platinum...

Co bedzie sie lepiej krecilo :D ?

Co przemawia na korzyść Abita ta co na korzysc Asusa :P

 

POMOCY :) Odrazu mowie ze czytalem cale tematy z dzialu o plyta glownych i nadal nie wiem :P

Edytowane przez alien.ni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6750 za 680 sa od reki ;]

Za 660 tez sa ;) Ale mi chodzi o to czy stanieja po 22 Lipca ;) ?

Czy bedzie mozna je dostac za np 600 :D ?

A co z Grafika :/ ? juz wszystko wybralem i teraz nie wiem jakie GPU

 

7900 GS 1.2 Zalman czy Coolermaster ? Ceny podobne Zalman dodaje radiatory na pamieci...

Ktorą wziac, ktora sie lepiej kreci z ktora bedzie mniej problemow :D ?

Edytowane przez alien.ni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj linka do sklepu gdzie widziałes E6750 za 660 :>

 

Z grafik to brałbym albo 7900GS 600/1600 CM albo Palita 8600GT i kręcił do oporu. Ewentualnie gdy wolisz mieć szybki start to Galaxy 8600GE z taktowaniami GTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj linka do sklepu gdzie widziałes E6750 za 660 :>

 

Z grafik to brałbym albo 7900GS 600/1600 CM albo Palita 8600GT i kręcił do oporu. Ewentualnie gdy wolisz mieć szybki start to Galaxy 8600GE z taktowaniami GTS.

http://www.agito.pl/product/42011?bid=40

Kurde wczoraj byl za 663 zł :) No to teraz sa powiedzmy za 670 :)

Czyli lepiej CM niz Zalman :D ? Bo na allegro przestaly zchodzic CM a zchodza Zalmany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy 600/1600 CM i Zalman 600/1600 to w zasadzie to samo tylko różne systemy chłodzenia - jeżeli masz wybór to bierz Zalmana - ma radiatorki na memach. Sadziłem ze wersji Zalman juz nie ma ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alien.ni

 

Ja na twoim miejscu bral bym Palit 8600gt zamiast 7900gs. W nowszych grach jest lepszy od 7900gs, a w starszych radzi sobie coraz lepiej ;) (Dzieki sterownikom) . Dodatkowo mozna go mocno podkrecic.

Wezme raczej 7900GS bo jak wyjda do niego nowe sterowniki to znow 8600 zostanie z tylu :)

Chodzi o to ze mysle o zakupie 8800 w momencie kiedy stanieja ponizej 750 zł :) Nie wydam na karte ponad 1000 ze swiadomoscia ze jej wartosc bedize spadac o 50 % w ciagu pol roku :/

Mysle ze teraz 7900GS to dobry wybor :)

 

a Jak myslicie na ile pokreci sie E6750 przy IP35 i OCZ ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezme raczej 7900GS bo jak wyjda do niego nowe sterowniki to znow 8600 zostanie z tylu :)

tak tak sterowniki do starych kart nvidia wydaje co chwile

a Jak myslicie na ile pokreci sie E6750 przy IP35 i OCZ ?? :D

fantastycznie, a z OCZ to już nie ma ... we wsi. jak by to ktoś mógł jeszcze wiedzieć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak sterowniki do starych kart nvidia wydaje co chwile

fantastycznie, a z OCZ to już nie ma ... we wsi. jak by to ktoś mógł jeszcze wiedzieć ...

No z tymi sterami sie zgodze :P Ale mysle ze kiedys cos wyjdzie...

Ale 2 czesci postu nie rozumiem :P Moze przez to ze przez tekst trudno odebrac czy ktos pisze z ironia czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alien.ni chodzi o to że każdy procek kręci sie inaczej...z pamięciami tez nie wiadomo na jaką sztuke trafisz więc nikt Ci nie powie na ile to i to poleci ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi sterami sie zgodze :P Ale mysle ze kiedys cos wyjdzie...

Ale 2 czesci postu nie rozumiem :P Moze przez to ze przez tekst trudno odebrac czy ktos pisze z ironia czy nie...

Na nowych sterownikach to predzej wlasnie 8600gt zyska niz 7900gs... Co zreszta sie dzieje co wypuszczenie nowych ... 7900gs to dobra karta, ale niestety tak jak kazda staroc jest gorsza od nowosci ;)

 

Wez 8600gt , a nie pozalujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowych sterownikach to predzej wlasnie 8600gt zyska niz 7900gs... Co zreszta sie dzieje co wypuszczenie nowych ... 7900gs to dobra karta, ale niestety tak jak kazda staroc jest gorsza od nowosci ;)

 

Wez 8600gt , a nie pozalujesz ;)

No ale mysle jakies rozwiazanie bedzie lepsze...

1. Kupic 7900 GS i najpozniej za rok zmienic na dobrego 8800

2. Kupic 8600GT denerwowac sie ze mam malo FPSow w grac i denerwujac sie kupic byle jakiego 8800 wczesniej niz za rok :P ?

Edytowane przez alien.ni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu masz miec malo fps ? Na terazniejszych grach bedziesz mial plynnie, a dx10 to dalej niestety lekka zagadka. O ile dobrze wiem, nie wyszla zadna PELNA wersja gry na dx10 wiec to czy bedzie dzialac plynnie nawet na tym 8800 to do konca nie wiadomo. Ja bym bral 8600gt poniewaz:

1. Jest tansza od 7900gs.

2. Pograsz na niej we wszystko, w co pograsz na 7900gs.

3. Coraz to nowsze sterowniki poprawiaja wydajnosc.

4. Ma mozliwosc bardzo wysokiego OC.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu masz miec malo fps ? Na terazniejszych grach bedziesz mial plynnie, a dx10 to dalej niestety lekka zagadka. O ile dobrze wiem, nie wyszla zadna PELNA wersja gry na dx10 wiec to czy bedzie dzialac plynnie nawet na tym 8800 to do konca nie wiadomo. Ja bym bral 8600gt poniewaz:

1. Jest tansza od 7900gs.

2. Pograsz na niej we wszystko, w co pograsz na 7900gs.

3. Coraz to nowsze sterowniki poprawiaja wydajnosc.

4. Ma mozliwosc bardzo wysokiego OC.

 

:)

No to moje odpowiedzi

1. Nie chodzi o 90 zł

2. Na 7900GS bedzie chodzilo lepiej...

3. Tutaj masz racje, ale jezeli wyjda chociaz jedne sterowniki do 7900 mysle ze tez sporo poprawia...

4. 7900GS tez mozna niezle podkrecic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie rozumiesz tego, ze do 7900gs juz sterowniki nie wychodza ;) Tzn wychodza ogolne, i pewnie tam jakies bledy drobne poprawiaja, ale mocno sie na serii 8xxx skupiaja i nie sadze zeby do 7xxx powracali.

 

Bedzie chodzilo lepiej? O ile 10fps, przy i tak plynnej grze - i to w nie wszystkich grach.

 

Ale jak chcesz przeplacac, miec gorsza karte to kup 7900gs ;)

Widze ze ciezko Cie przekonac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie rozumiesz tego, ze do 7900gs juz sterowniki nie wychodza ;) Tzn wychodza ogolne, i pewnie tam jakies bledy drobne poprawiaja, ale mocno sie na serii 8xxx skupiaja i nie sadze zeby do 7xxx powracali.

 

Bedzie chodzilo lepiej? O ile 10fps, przy i tak plynnej grze - i to w nie wszystkich grach.

 

Ale jak chcesz przeplacac, miec gorsza karte to kup 7900gs ;)

Widze ze ciezko Cie przekonac ;)

Bo najpierw bylem przekonany do 8600 ale po przeczytaniu 1000 postow o tym jakie sa beznadziejne i przejrzeniu ponad 10 testow mysle ze nawet gdyby kolejne sterowniki byly idealne to i tak nie zwiekszą juz wydajnosci tej karty o 20 % :) Mowilem ze o pieniadze nie chodzi :) Ale z tym "Gorsza karte" przesadziles troche :) No ale nie bedziemy sie klocic jak dzieci :) Edytowane przez alien.ni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobię pozwolę tylko powiedzieć, że opinia robi baardzo dużo, jezeli ktoś naczytał się kiepskich opinii o czymś, tutaj o karcie, to nawet jeżeli przedmiot (tutaj karta) okaże się naprawdę rewelacją to kupujący będzie niezadowolony, bo będzie cały czas bazował na opinii, która została utworzoną przez mniej lub bardziej rozgarnietych/doświadczonych użytkowników.

 

Wniosek -> opinia publiczna ma olbrzymi wpływ na sukces produktu, tak samo jak i marketing :}

 

BTW: Zmień nazwę tematu ;) W temacie jest Abit P5K, a pytasz o Asusa, oczywiscie domyślam się, że to niefortunny bład, ale myśle, że wart poprawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję identyczny zestaw jak autor tematu. I też nie wiem jaką kupić płytę główną. Za Abitem przemawia: lepsze zasilanie, większe oc, ale ma także minusy: ledwo wchodzi Infinity i nie ma ustawień strapa. Sam już nie wiem co wybrać :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...