Skocz do zawartości
Gość Damikor

Prison Pro V2 Vs Frost3duo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damikor

Witam,

 

Który blok wydajniejszy? Wygląd ma dla mnie zerowe znaczenie. Szukałem w necie testów, ale nie znalazłem bezpośrednich testów porównawczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny temat co lepsze. Kolejna wojna.

 

Damikor

 

Sprawdz forum i zobacz ile bylo napisane na temat F3D i Prisona. A byly to bardzo gorace dyskusje. Nie wszyscy byli zadowoloneni z marketingu Kynka i jego podejscia do klienta.

 

Nie chce aby ten temat znowu doprowadzil do bezsensownej wojny miedzy zwolennikami produktow RN oraz zwolennikow Kynka.

 

Moj F3D ma wystarczajaca wydajnosc jak na razie, zobaczymy co bedzie po zmianie klockow na cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam dylemat,nie wiem na co sie zdecydowac czy F3D czy Prison V2 Pro, pierwszy bardziej podoba mi sie z wyglady ale podobno ma gorsze wyniki,oraz top z plexy ktory jest ladny ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze plexalubi pekać,Prison za to ma wytrzymały top ale z aluminium ,boje sie ze po pewnym czasie moze nastapic korozja mimo anodowanej powłoki.Wiem ze ta w bloczkach z poczatku produkcji złaziła po pewnym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na jakim CPU...... Na każdym oba sprawują sie inaczej.

 

Rzetelnych testów nie ma - i nie zapowiada się żeby były. Są tylko stwierdzenia tych co mieli jeden z tych bloków i nie ważne co by powiedzieli to i tak można to między bajki wsadzić.

 

Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, poza taką, że są zbliżone wydajnością.

 

Co do pleksy - jak ni jej nie zrobisz to nie pęknie.

 

@robot:

W pierwszej częsci Twojej wypowiedzi wcale nie czuć uprzedzenia do Samhaina, wcale, co do drugiej to się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F3D dosc slaby bloczek , Prison na pewno wydajniejszy . Najlepiej poszukaj uzywanego swifa GT

Co to znaczy "dosc slaby"?? Mozesz poprzec wykresami testami swoja "wiedze"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na quadzie wydaje sie slabszy od apogee gtxa o jakies 3-4 stopnie (przy przeplywie cwu). F3d to niezly bloczek, i wcale nie bylbym taki pewien ze jest gorszy od prisiona, szczegolnie na wielordzeniowcach. Daje maly opor i ta konstrukcja dziala inaczej. Ludzie czesto generalizuja i utozsamiaja wydajnosc bloku z gestoscia pinow/finow na spodzie, dlatego frosty wydaja sie slabe (chociaz wcale takie nie sa)..

 

Najlepszym sposobem na obalenie tego stereotypu bylby test porownujacy te bloki i rozwiewajacy watpliwosci ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta powłoka andowa to tez byly wsego czasu jakies przeboje. w ktoryms temacie bodajze taki o nazwie PP lepszy od f2d o 12* tam była bardzo burzliwa dyskusja. i bylo tez napakniete o tym ze bodajze w ktorejs z serii prisonow ta powloka sie wymywala. Ja sam mam uzywam prisona i poki co zadnych jaja nie ma. ale ponoc roznie bywa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie uprzdzenie do sama ? Ze wytknelem mu bledy jakie popelnil to odrazu uprzedzenie ? Krytyka jest zabroniona ? cenzure mamy ? swieta krowa?

 

Mam coolrivera 2 z reality i jest to super pompeczka . Kazdemu moge ja polecic .A ze ostatnio marka zawszla na psy to juz nie moja wina.

 

Mialem sporo bloczkow , od cube 3 ktorego wydajnosc byla tragiczna , po f3d a skonczylem na apogee GT -ktory jest duzo wydajniejszy niz kazdy poprzedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definicja slowa duzo wydajniejszy jest dosc wzgledna. Nawet patrzac na ten osatatni test nexosa na shackit mozna powiedziec ze frost2 nie jest duzo gorszy od bloku ktory wygrywa.. sa to wielkosci rzedu 5 stopni. Jezeliby lagodnie zalozyc ze f3d jest wydajniejszy od f2s nawet o 1-2 stopnie to juz ta roznica topnieje, czyniac swiftechy calkowicie imo nieoplacalnymi. Jedyna przeslanka moze byc wtedy aspekt wizualny, modding gdzie kupuje sie bloczek zeby ladnie wygladal. Bo te nawet 5 stopni praktycznie nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 2 Prisony Pro V2 CPU/GPU kupione jako uzywka od jednego z forumowiczow

uzywam ich od lipca 2007 ,podobno wczesniej byly uzywane 3-4 miesiace ?

Tak sie sklada ze ciekawosc zmusila mnie do otwarcia bloku z CPU , caly blok niklowany chyba

( moze chromowany ) w kazdym badz razie srebny :)

w srodku bylo troche zgestnialego plynu ( taka galareta ) efekt kilkukrotnego odpalenia kompa

bez zalonczenia pompy :/ pozatym wszystko lsni jak psu jajaca .

Top bloku czarny , chyba Anodyzowany , wygladal spoko z obu stron .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 2 Prisony Pro V2 CPU/GPU kupione jako uzywka od jednego z forumowiczow

uzywam ich od lipca 2007 ,podobno wczesniej byly uzywane 3-4 miesiace ?

Tak sie sklada ze ciekawosc zmusila mnie do otwarcia bloku z CPU , caly blok niklowany chyba

( moze chromowany ) w kazdym badz razie srebny :)

w srodku bylo troche zgestnialego plynu ( taka galareta ) efekt kilkukrotnego odpalenia kompa

bez zalonczenia pompy :/ pozatym wszystko lsni jak psu jajaca .

Top bloku czarny , chyba Anodyzowany , wygladal spoko z obu stron .

Też dołączyłem do wc-owców i mam dwa pirsony na procku i nb i też nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...