Skocz do zawartości
dobo90

Black Water Zestaw Aqua Set Xs

Rekomendowane odpowiedzi

Black Water zestaw Aqua Set XS

 

Dołączona grafika

 

* 1 x Black Water XT Cpu Block Socket 478 / 775 / 939 / AM2

* 1 x pompa Black Water Silent Pump 12V (ma zintegrowany zbiornik)

* 1 x Chłodnica Black Water Advanced 121 rev. 2.0 (miedziana)

* 1 x Wentylator Yate Loon 120x120x25mm 1700rpm

* 1 x 2m Black Water wąż 8x10mm Przezroczysty

* 4 x Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/4" - prosta

* 2 x Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/8" - prosta

* 1 x pasta termoprzewodząca

* Komplet śrub oraz wszelkich akcesoriów koniecznych do uruchomienia zestawu

* 1 x Instrukcja obsługi

 

I to wszystko za 299 zl. Wedlug mnie tanio. Co o tym sadzicie? Warty jest ten zestaw swojej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Water zestaw Aqua Set XS

 

http://img176.imageshack.us/img176/7521/imagephpim0.jpg

 

* 1 x Black Water XT Cpu Block Socket 478 / 775 / 939 / AM2

* 1 x pompa Black Water Silent Pump 12V (ma zintegrowany zbiornik)

* 1 x Chłodnica Black Water Advanced 121 rev. 2.0 (miedziana)

* 1 x Wentylator Yate Loon 120x120x25mm 1700rpm

* 1 x 2m Black Water wąż 8x10mm Przezroczysty

* 4 x Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/4" - prosta

* 2 x Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/8" - prosta

* 1 x pasta termoprzewodząca

* Komplet śrub oraz wszelkich akcesoriów koniecznych do uruchomienia zestawu

* 1 x Instrukcja obsługi

 

I to wszystko za 299 zl. Wedlug mnie tanio. Co o tym sadzicie? Warty jest ten zestaw swojej ceny?

Zestaw moze byc duza wada jest slabiutki blok. Zestaw z RN jest IMO lepszy (wydajniejszy blok)

Co do koncepcji to nic nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misiek

Tylko, że tutaj możesz dokupić drugi blok np na gpu i wtedy już inwestycja się zwraca, bo 2 dobrych AC nie kupisz za taką cenę ;)

 

@mib

Tylko, że zestawu z RN, jako "zestaw" jeszcze nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AA mój błąd myślałem że dodali, jedyne co w tym zestawie mi nie pasuje to ta chłodnica gdyby to była 2x120mm to ok, sam mam taką i radzi sobie z CPU, NB i GPU ;) ale za tydzień góra dwa zmieniam ją na grzejnik :) żeby było pasywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misiek

Tylko, że tutaj możesz dokupić drugi blok np na gpu i wtedy już inwestycja się zwraca, bo 2 dobrych AC nie kupisz za taką cenę ;)

Hmmmmm....chłodzenie CPU - Scythe Infinity - 155 zł, chłodzenie GPU - AC Accelero S2 - 59 zł, do tego jakiś wentyl 120mm na niego - 40 zł i mamy 254 zł. Więc wychodzi taniej niż ten zestaw WC na samego proca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sklep zestaw TR :|

Tylko pytanie czy jest sens? Thermalright to hi-end jeśli chodzi o AC. Stosując high-endowe części do WC zapłacisz i tak ZNACZNIE więcej niż za najlepsze AC. Proste.

 

ps. Ja zrozumiałem sens posta po kilkukrotnym jego przeczytaniu :D

 

Co do samego zestawu...Myślę, że jest ok, tylko chłodnicę mogli dać 2x120mm, to raptem ok. 30 zł różnicy w cenie. Natomiast bloczek jest dość drogi, kosztuje 120 zł, więcej niż F3D, a wydajność?

Trudno powiedzieć, wg. testu na ShackIT.pl jest gorsza (przy coolriverze rev 2) tylko o 1 st. C od Storma. :)

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedyńczą chłodnice można bez najmniejszego problemu zapakować w miejsce wyciągającego wentyla 120mm a gdzie wsadzisz podwójną :?: To raczej ma być zestaw dla początkującego.

A odnośnie ceny bloku to blok BlackWater jest tańszy od F3D od 20zł a nie droższe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedyńczą chłodnice można bez najmniejszego problemu zapakować w miejsce wyciągającego wentyla 120mm a gdzie wsadzisz podwójną :?: To raczej ma być zestaw dla początkującego. Ddnośnie ceny bloku to blok BlackWater jest tańszy od F3D od 20zł a nie droższe ;)

Ceny bloków dość znacznie rożnią się w zależności od źródła. Dobrze poszukałem i faktycznie masz rację, można dostać ten blok taniej niż F3D. Mój błąd :) Jeśli chodzi o chłodnicę to myślę, że najlepszym wyjściem byłoby zaproponowanie dwóch wersji układu do wyboru - 1x120 / 2x120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny u źródeł ;)

F3D - RN 119zł; BW XT - Cooling 99zł

 

Co do ver z 122 i 121 ja jestem jak najbardziej za, tylko że ja bym wolał chłodnice Adv a nie Ultimate, ale to ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli samego proca to się opłaca. Cena części osobno to ok. 360zł, więc 60zł taniej zestaw. Lecz jak dołożysz blok na 8800 to chłodnica nie podoła takiemu wyzwaniu...

Pozdrawiam

rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie nie ma sensu kupowac zestawu w ktorym bedzie ten akurat blok. Masz C2D ktore malo ciepla nie generuje a ten blok bedzie waskim gardlem.

Przejrzyj te wykresy:

http://shackit.pl/display.php?iid=93&page=10

 

Nie wiem czy lepiej nie byloby poskladac zestaw z nowych/uzywanych klockow. Na allegro mozna bardzo fajne klocki tanio dostac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zaproponujcie mi cos chlopaki ... jesli osobno mozna wydajniejszy zlozyc to czekam na propozycje :) ogolnie nie wiem jak moglbym zalozyc wieksza chlodnice nie ingerujac w obudowe ... 120.1 moge z tyłu chociaz zamontowac ... ale slyszalem ze CPU i GPU spokojnie powinno schlodzic ale nie wiem jak to jest w rzeczywistosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie nie ma sensu kupowac zestawu w ktorym bedzie ten akurat blok. Masz C2D ktore malo ciepla nie generuje a ten blok bedzie waskim gardlem.

Przejrzyj te wykresy:

http://shackit.pl/display.php?iid=93&page=10

 

Nie wiem czy lepiej nie byloby poskladac zestaw z nowych/uzywanych klockow. Na allegro mozna bardzo fajne klocki tanio dostac :]

Akurat to nie jest dobry przykład, wg. tego testu blok jest gorszy od Storma tylko o 1 st. C przy pompce z zestawu czyli JEST wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze lepiej samemu skladac ... np pompka taka sama ale blok frosta3d itd ... tylko ciekaw jestem ile musialbym zaplacic za wszystko co bedzie mi potrzebne do podlaczenia (na poczatek tylko CPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zupelnie nie ma sensu ... tak sie zastanawiam (wg niektorych opinii) czy w ogole warto kupowac WC jesli ma sie tylko 300zl ? mam infinity ale on jest dla mnie za glosny ... wielki i ciezki w montazu , dlatego pomyslalem o WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie co proponujesz ? zalezy mi na wydajnosci i maksymalnej ciszy

Daj do Infinity cichszy wentylator albo ten co masz podepnij pod regulator obrotów np. taki

http://www.allegro.pl/item214958579__penta...r_2_silver.html

i będziesz miał upragnioną ciszę, przy zachowaniu wydajności.

 

Co do samego zestawu:

http://www.magicool.biz/Magicool/DIY_Liquid_Cooling_Kit.html

O co biega? :blink: Ten siakiś jakby podobny :wink:

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...