Skocz do zawartości
karaluch

Zasilacz Czy Dysk I Co Ze Smartem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam jeden z komputerow z ktorym sa ciagle problemy, mam nadzieje ze pomozecie mi zlokalizowac problem.

 

Jakies pol roku temu system strasznie sie wieszal, w zasadzie co chwile wiec przy okazji robienia systemu wlozylem nowy dysk.. aktualny config:

 

Barton 2500+

Gigabyte nForce2

512MB Kingstone

160GB Segate Barracuda .10 SATA

Radeon 9000 32MB

Zasilacz Codegen 300W

 

Przez dlugi okres nie bylo wiekszych problemow, system pracowal stablinie ale jakos tak miesiac temu sytuacja sie powtorzyla, zrobilem system na nowo i bylo wszystko ok do ostatniego tygodnia. Przy robieni systemu na prawde sie postaralem i wszystko powinno byc bardzo ok a tu ten sam problem - system sie wiesza, czasem nawet juz w biosie.

 

Mysle pewnie cos z dyskiem bo bez dysku startuje, podlaczylem dysk do innego kompa, naprawilem bledy (chkdsk), sprawidzilem w PartMagicu statusy, niby wszystko ok, podlaczylem na nowo, bylo dobrze az do wczoraj. Znowu to samo, ale przeciez dysk nie mogl sie zasyfic tak bardzo, wiec mysle zasilacz zwlaszcza ze post powiesil sie na sprawdzaniu dyskow, odlaczlem wszystko wysatrowal, bez dysku nawet knoppix ruszyl ale juz z dyskiem nie chce wstac. Choc pewnie jutro jak podlacze na nowo wszystko ruszy.

 

Pytanie co jest grane.. postaram sie jutro podlaczyc inny zasilacz i dac inny ram i jeszcze raz sprawdze ale nic nie rozumiem, to calkiem nowy dysk, w nowej technologii, prawie nowy system, w pelni legalny! bez wirusow!!

 

A jeszcze jedno, nie bardzo wiem jak wlaczyc s.m.a.r.t. bo o dziwo jest wylaczony, wertowalem bios i jakos nie moge tego znalezc, choc jak pamietam powinien byc wlaczony automatycznie. Czy to znaczy ze smart sie przepelnil i bledy juz sa obszarze roboczym i stad te zwiechy?

 

Ciagle mam nadzieje ze to zasilacz a co wy na to, z gory dzieki i pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jakie masz napięcia ... po prostu ciekawi mnie czy na 12V może być np. 14V ;)

 

tak czy inaczej radzę abyś poszukał nowego zasilacza i oby to nie był codegen , tracer albo inny sh!t .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to nie moj komp ja mam lepsze zasilacze, po prostu co jakis czas sie nim zajmuje, mam wielka nadzieje ze to zasilacz bo ten wymaga zmiany ale 300W nawet chinskie spokojnie pociagnie taki zestaw, no i te starty bez zasilacza mowia mi ze to moze jednka byc cos innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to nie moj komp ja mam lepsze zasilacze, po prostu co jakis czas sie nim zajmuje, mam wielka nadzieje ze to zasilacz bo ten wymaga zmiany ale 300W nawet chinskie spokojnie pociagnie taki zestaw, no i te starty bez zasilacza mowia mi ze to moze jednka byc cos innego...

Celeron 1,7, 128MB DDR 266 CL 2,5 noname , Seagate Barracuda 4 40GB , Riva TNT 16 MB

 

- na takim zestawie Codegen 300W nie wyrabiał i na linii 12V dawał jakoś 13,6 :lol: (tyle miernik wykazywał w okolicach zwisu)

 

po instalacji Fortrona GTP 300W napięcia "zrobiły się" idealne

 

Pooglądaj jeszcze czy kondensatory na płycie gł. nie są podwyższone/ wypukłe w pionie

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podejrzewalem to zasilacz, kupilem 480W i juz po problemie ale swoja droga nie spodziewalem sie ze zasilacz jest bardziej obciazony 1dyskiem niz 2ma cd-kami, bo bez dysku sie bootowal z knoppixem.

 

Macie moze jakis pomysl co z tym smartem, bo fajnie jednak by bylo go wlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...