Skocz do zawartości
shrek999

Jaka Płytka W Normalnej Cenie C2d 1333 + Raid01/10 + Ew.vga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukuje net w poszukiwaniu plyty glownej do serwera, jednak iz jest to niskobudzetowka to jest na c2d i teraz tak

wybrałem

procka c2d e6750 4mb cahe (1333Mhz)

ram 4x1gb ddr2 667 pewnie kingston albo goodram

dyski 4x80GB sataII ncq samsung hd080hj majace dzialac w raidzie 0+1 albo 1+0

jakis prosty naped+flopp

zasilacz tez jest pytaniem ( wiem ze inny dział alce nei bede smiecic 2 razy ;p ) czy pentagram psf 370 bedzie ok( raczej tak ) czy trzasnac chefa 450 ( CHIEFTEC 450W ActPFC+SATA+PCIex) tylko jak rozwiazac emement ze mam 4 dyski na sata a sa tylko 2 gniazda zasilania w zasilaczu... sa przejscowki molex-sata? edit: glupie [ytanie oczywiscie ze jest :)

mile widziana sieciowka z wake on lan, zintegrowane vga aczkolwiek to da rade jakos pminac pierwsza lepsza na pci.

 

bede wdzieczny za pomoc...

 

ominolbym plyty z sli bo sa z zalozenia drozsze jakos.

Edytowane przez shrek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho, szybko, wydajnie, przyszłościowo, tanio? Abit IP35-E za 390 zł powinien cie pod E6750 usatysfakcjonować.

Nie ma raidu.

 

Z VGA:

Może Gigabyte GA-G33M-DS2R (uATX)

Gigabyte GA-G33-DS3R

 

Bez wbudowanej VGA:

Abit IP35 (bez E)

Gigabyte GA-P35-DS3R

 

 

Chcesz podłączyć 4 dyski w raid- szukaj czegoś z ICH7R, ICH8R, ICH9R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o http://www.allegro.pl/item214377111_evga_1...ra_hit_oc_.html ?? na pclabie wypadla znakomicie http://pclab.pl/art26750-12.html

 

a jak z zasilaczem? komp i tak bedzie przez upsa podpiety.

 

czy jest ktos w stanie powiedziec jak raid 5 jest wstanie zwolnic prace maciezy ? przy zalozeniu 3 dysków

Edytowane przez shrek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czasami nawet uwalona ze sklepu przyjdzie i co najmniej tydzień w dupę, bo trza odsyłać. Jakbym brał 775 (tfu:P) to dozbierałbym 50 zł i masz AB9/P6N Sli FI/IP35-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Ja bym jeszcze te poszukiwania ukrocil o MSI i zostalo by:

Abit AB9

Abit IP35

 

Ktora wezmiesz bedzie dobrze icon_smile3.gif

Czytajcie czego zainteresowany wymaga, a nie walić wszędzie to samo. Jeśli AB9, to tylko Pro. Zwykła ma raid jedynie w jmicronie, do którego maks. 2 dyski podepniesz.

Oprócz tego jakakolwiek AB9 ruszy z E6750 dopiero na biosie 19, na starszym nawet nie odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ze musi miec raid, o tym, ze 4 dyski to nie doczytalem :oops:

 

A co do biosu to co za problem sklep poprosic by wgrali?

sork ze brak reakcji neta brakowało.

 

Co do wgrywania biosu to watpie aby byli przychylni bo to sie wiaze z tym ze musieli by zainstalowac system itp chyba ze biosa z flopa mozna jeszcze wgrac ( ja to dziecko laptopa;p biosa przez winde flasciach!e :D )...

 

ab9 pro znalazlem za niecałe 400 zl gdzies.

IP35 drogo 560... a wyszedł mi zakup systemu 1000 zl drozej przez moja glupote/ brak informacji na stronie ms.

 

I sam nie wiem. Płyt z obsługa tego nowego wydania procesorów intela jest mało jak patrze po necie. A dodajac do tego raid jest jeszcze mniej. poza tymi dowoma modelami nie ma wiecej opcji? Czy sa np duzo drozsze?

 

 

GA-G33M-DS2R obsłuzy mi raida na 4 dyskach sata II ?? bo znalazlem za 370 + wysyłka rozmiar płyty nie gra roli byle byla funkcjonalne

Edytowane przez shrek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...