Skocz do zawartości
Monster

Budowa Pierwszego W życiu Singla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po długim czasie czytania forum xtremesystem.org postanowiłem zbudować swojego pierwszego singla :D Chciałbym się upewnić, czy niczego nie pominąłem, więc zadam wam kilka pytań:

1. Tutaj jest schemat budowy mojego singla: Dołączona grafika

Czy wszystko jest ok(tzn. 1 zaworek, kompresor, desuperheater, skraplacz, filtr, kapilara, parownik, elastyczny przewód ze stali nierdzewnej) Na tłoczenie uzyję rurek o średnicy 6mm, na ssanie 10mm

(przy okazji zapytam jakiej długości powinien być desuperheater, wiem tylko, że średnica 6mm)

2. Gaz to R290.

3. I teraz takie pytanie praktyczne :-P Jak zrobię próżnie, podłączę gaz do zaworka to muszę użyć takiego specjalnego przyrządu, który pokazuje mi jaka jest wartość ciśnienia( panuję naładować do 10bar)? Jeżeli już naładuję to mogę odłączyć gaz i odpalać maszynę? Czy muszę zostawić butlę, żeby regulować?

 

To na razie wszystko. Jeżeli coś robię źle, powiedzcie.

Z góry dziękuję

Edytowane przez Monster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po długim czasie czytania forum xtremesystem.org postanowiłem zbudować swojego pierwszego singla :D Chciałbym się upewnić, czy niczego nie pominąłem, więc zadam wam kilka pytań:

1. Tutaj jest schemat budowy mojego singla: Dołączona grafika

Czy wszystko jest ok(tzn. 1 zaworek, kompresor, desuperheater, skraplacz, filtr, kapilara, parownik, elastyczny przewód ze stali nierdzewnej) Na tłoczenie uzyję rurek o średnicy 6mm, na ssanie 10mm

(przy okazji zapytam jakiej długości powinien być desuperheater, wiem tylko, że średnica 6mm)

2.Moglibyście mi wytłumaczyć o co chodzi z tym olejem, bo nie kapuję.? Będe musiał coś z nim robić budując układ jednostopniowy?

3. Gaz to R290.

4. I teraz takie pytanie praktyczne :-P Jak zrobię próżnie, podłączę gaz do zaworka to muszę użyć takiego specjalnego przyrządu, który pokazuje mi jaka jest wartość ciśnienia( panuję naładować do 10bar)? Jeżeli już naładuję to mogę odłączyć gaz i odpalać maszynę? Czy muszę zostawić butlę, żeby regulować?

 

To na razie wszystko. Jeżeli coś robię źle, powiedzcie.

Z góry dziękuję

 

Kolejnosc na schemacie masz dobra, ale polecam dodac jeszcze zaworek dla tloczenie, wtedy mozesz wypuscic gazu bez jego wylaczania.

 

1. Nie musisz dawac desupa jak masz normalnych rozmiarow skraplacz i nie masz zbyt mocnego kompresora

2. W zaleznosci od oleju w ukladzie musisz uzyc odpowiedniego gazu, w singlu nie musisz stosowac separatora oleju jezeli o to pytasz

3. moze byc, ale pamietaj ze to gaz palny i trzeba bardzo uwazac

4. przy napelnianiu i strojeniu ukladu przydaje sie stacja manometrow. Pozatym uklad nabija sie tak zeby dzialal, a nie pod konkretne cisnienie. Chyba ze robisz masowo identyczne uklady to mozna napelniac je identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba dawać koniecznie ale ułatwia funkcjonowanie, jak już wyżej kolega napisał będziesz mógł spuszczać propan nie wyłączając układu.. Dajesz zaworek na tłoczeniu obojętnie gdzie Ci pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tłoczeniu daj zaworek za skraplaczem, chyba, że lubisz mieć poparzone palce ;)

No pewnie, że nie lubię jak mam poparzone palce :) Też tak planowałem między skraplaczem, a filtrem.

P.S Odnośnie tego drugiego zaworka: więc jak będę nabijał układ gazem to trzeba wpuścić jednocześnie gaz do obu zaworków?(tak jak tu na obrazku:Dołączona grafika)

Edytowane przez Monster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że nie lubię jak mam poparzone palce :) Też tak planowałem między skraplaczem, a filtrem.

P.S Odnośnie tego drugiego zaworka: więc jak będę nabijał układ gazem to trzeba wpuścić jednocześnie gaz do obu zaworków?(tak jak tu na obrazku

 

Tutaj jest robiona proznia (z obu stron ukladu), tak szybciej mozna ja zrobic. Normalnie uklad nabijasz przez stronne ssaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...