Skocz do zawartości
Gość Bartosj

S939 Płyta, Proc I Grafa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosj

wITAM

Chce kupic tylko na s939

Co mozecie mi powiedziec o tych płytach głównych i ich testach, OC i jakie HTt max i układach zasilaniach wszelkie info o tych płytach.

Chciałbym tak serdnio wycisnac coś z procka.

Sapphire Sapphire Pure CF ADV Radeon XPRESS 200P ATX 129,38zł

Sapphire Sapphire Pure CF Xpress 3200 ADV PC-A9RD580ADV 155,00zł

Co wart kupic i na ile by mniej wiecej poszły procki.

AMD PROCESOR AMD OPTERON 144 1MB Cache OEM s939 225,39zł

AMD PROCESOR AMD ATHLON 64 3500+ s939 OEM 155,81zł

AMD PROCESOR AMD Athlon 64 3700+ S939 1MB 199,99zł

Jaka grafe opłaca się kupić cena oc do wydajności.

GALAXY GeForce 8600GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (CoolerMaster) (1,2ns) (600/1600) 449,32zł

GALAXY GeForce 7900GS 256MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (Cooler Master) (1,2ns) (600/1600) 505,00zł

GALAXY GeForce 7600GS 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (1,3ns) (500/1400) 303,34zł

GALAXY GeForce 7600GS 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (Zalman) (1,4ns) (500/1400) 320,45zł

Najbardziej zaley mi na info o płytach i o 8600gt

Prosze o sporo materiałów i opinii zalezy na czasie podzespoły z www.arche.net.pl

 

Czy Chieftec 360W pociagnie taki zesat bez oc tymczasowo? I czy bedzie pasował do płyty 939 czy jakas przejsciówke kupowac.

Myśle o zasiłce pentagram 460 W dobry wybór.

Czy Thermaltke pipe 101 zamontuje na tych płytach bez jakis niespodzianek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tylko na s939? Ten socket jest juz nieoplacalny, a widze ze sie przesiadasz z S.A ;)

 

Bierz takie cos:

Procek - Athlon X2 3600+ Brisbane

 

Plyta - DFI Infinity NF SLI-M2/G

 

Ram to jakis GoodRAM pc667

 

Grafika - Palit 8600gt - Podkreci sie bardzo wysoko :)

 

Zasilacz wzialbym Be Quiet 450w, lub bardziej oszczednie Amacrox WARRIOR 400 WAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Dlaczego s939 zamiast am2 juz pisze.

dobra pora przesiasc się na coś lepszego i na gwarancji.

Am2 procki 2 jaj tanie niz s939 ok

Płyty drogie jeszcze na am2.

Pamieci narazie tanie na am2 ale maja zdrozec.

Chce minimalnym kosztem miec sprzet wydajniejsy niz z podpisu i na gwarancji.

Za procka na allegro moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 250 zł, za płyte głowna 180 zł, za grafike 260 zł i mam jeszcze sempa2200 @na semp 2800+ Oc.

Wiec zostawiam ram, chłodzenie jest wydajne i zasiłka jak starczy ale powina bez Oc pociagnać.

Komp bedzie tylko na rok dla mnie a pozniej daje kompa rodzicom mAM LAPTOPA CZASEM TYLKO GRAM i za rok sprowadzam wypasiony z usa laptop.

wiec Chce rodzico zostawić kompa na gwarancji grafike sprzedam pozniej i dam im jakaś zeby była do pracy biurówej. Ale chce przez rok troszke sie jeszcze pobawić i pograc za jak najmniejszy wkład finansowy.

Cena i wydajnośc małym kosztem $$$ jest l a mnie wazna mam dosyć juz ładowania kasy w te kompy to skarbonka.

wiec pytam się o info o tych sapphire płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, pamieci sa tanie. Kupisz tanio - sprzedaz drozej . :) Ten i ten socket wyjdzie w takich samych cenach mniej wiecej :) Jak nie chcesz AM2 to wez mobo Biostar NF4-a9a . Kosztuje okolo 200zl. Procka mozesz wziac San Diego, ale nie oczekuj super OC. OC juz sie na s939 powoli konczy ;) (Na Brisbane 3600+ bys osiagnal okolo 3GHz - AM2 .)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHMO głupota pakować się w s939. Za swój ram dostaniesz z dopłatą 1GB szybkich DDR2 albo nawet 2x1GB DDR2 (zależy jak sprzedaż) czyli do nowych gier masz już RAMu dość a tak przychodzi zakup dodatkowego 1GB w przypadku s939.

Za 219 zł masz X2 3600+ Brisbane którego zakręcisz do tych 3GHz :) no i masz dwa jajka które się naprawde przydają i to nawet w grach :)

Droge płyty?? Hmmm ja bym nazwał droge płyty te z s939. Na AM2 masz ABITa KN9 za ok 260 zł albo DFI Infinity za 289 zł. Pokaż mi płyte ich klasy w podobnej cenie (nawet używkę).

Ja widzę więcej plusów niż minusów. Jeśli widzisz inaczej to powiedz co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartosj,już na in4 pisali Ci to samo.W końcu Cię zganili za te zawracanie du**y ,to teraz tutaj smędzisz.Przecież znasz się na sprzęcie nieźle,więc po co w kółko o to samo pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ja, mimo ze nie jestem fanek owczego pedu za nowosciami, uwazam, ze kupno s939 w tym momencie jest bez sensu, chyba ze uda Ci sie dorwac czesci po naprawde okazyjnej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, po OKAZYJNEJ cenie warto kupić coś na socket 939. Ale ta cena musi być naprawdę bardzo bardzo niska! Kup coś na am2 i nawet nie myśl o ładowaniu pieniędzy w starszy socket, taki komputer dopiero będzie jak to wcześniej nazwałeś skarbonką.

Edytowane przez Griszman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Witam.

Nikt mnie z in4 nie wyrzucił i nie gani.

Kazdy odrazu idzie to co nowsze jest ok - eeee

Na purepc nie interesuje mni nabijanie konta - nie interesuje mnie to.

Mam Laptopa który z prockiem Core Duo Asusa z 1GB i 120GB do pracy biurowej.

Bede go sprzedawał za rok jak sprowadze sobie z USA lepszego laptopa(taniej niz u nas) zeby sobie w coś czasem wmiare pograc.

Juz mnie nei rajcuje OC i ganianie za czesciami brak czasu.

Kompa swojego na sA sprzedaje bo chce miec coś nowszego, coś wydajniejszego i na gwarancji.

Posiadam Chieftec 360|W i myśle, ze na razie pociagnał zestaw jaki chce z czasem go wymienie.

Pamici tez zostawiam bo 1GB wzupełności wystarcza.

Chłodzenie mam na s939 ze starego kompa thermaltake pipe 101 wydajne.

 

Co myslałem kupić:

Sapphire Sapphire Pure CF Xpress 3200 ADV PC-A9RD580ADV 155,00zł

AMD PROCESOR AMD ATHLON 64 3500+ s939 OEM 155,81zł.

wydatek 310 zł + grafa za 400 zł i mam kompa gdzie spokojnie pogram sobie czasem w coś.

Pozniej kompa zostawiam rodzicom beda mieli wydany i na gwarancji komp a grafike pozniej sprzedam i włoze im coś taniego do pracy biurowej i filmów.

 

Wiec po co mam wydawac majatej na coś nowszego?

Ja ide ekonomicznie do potrzeb jak i $$$ i wydajności.

 

Zastanawia mie tylko płyta ta Saphhire moze mi ktoś cos o niej napisa, podac linki do testów itd bybym wdzieczny.

Jeszcze zastanawia mnie czy zamiast A64 3500 nie postawic na OPTERON 144 1MB Cache ale musiałbym się zastanowic bo to dopłata coś 70 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci chodzi? Plyta 150zl, procek 150zl, pokaz mi w tej cenie czesci na AM2. RAM ma, zasilator ma, chlodzenie ma - po co ma to wszystko na sile wymieniac?

Do pracy biurowej, filmow i okazjonalnego grania nie potzreba dwoch rdzeni i nie wiadomo ile ramu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Własnie ktoś wkoncu mnie zrozumiał.

Moze mi ktoś pomóc z ta płyta główną jakieś testy, linki, recenzje nie moge znaleśc nic konkretnego , jakie m układy jak płta sie podkreca.

Sapphire Pure CF Xpress 3200 ADV PC-A9RD580ADV 155,00zł w Arche.net.pl

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

sorry jak mialbym kupowac Dfi to wolałbym juz iśc na am2 bo za płte 250 zł jak nic na allegro chodzą. Ja potrzebuje sprzet nowy i na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry jak mialbym kupowac Dfi to wolałbym juz iśc na am2 bo za płte 250 zł jak nic na allegro chodzą. Ja potrzebuje sprzet nowy i na gwarancji.

jak dobrze poszperasz to za 2 stoweczki wyszarpiesz :D

co do gwarancji to fakt, te plyty sa juz raczej po

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...