Skocz do zawartości
Walker3d

Nokia N95

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rollercoasterfreak

Jaka masz mape?

Siakąś od garmina, chyba najnowszą wersję bo co jakiś czas się aktualizuje.

 

EDIT:

 

http://www.gpmapa.pl/

 

Mam wersję: GPMapa 2007.4

Edytowane przez rollercoasterfreak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni jestem posiadaczem Noki N95 8GB , ( UK O2 )

jak to zwykle na poczatku bywa ,mam pare problemow z tym phonem :/

 

Sciaglem z neta demo Quake1

2 pliki

: pips_s60_wp.sis

: quake_v6_FPU.sisx

klikam z pod windy ,uruchami sie : Nokia application Installer

potwierdzam instalacje na Phonie podlonczonnym poprzez kabel USB

i oba pliki/programy Zainstalowane

 

wybieram w phonie ikone Quake1 i zero efektu :/

 

dodam ze phone posiada chyba najnowszy firmware V20...xxx

 

 

 

Kolejna rzecz ktora mnie dobija to slaba bateria :/

2,5h sluchania muzyki , nagrane 3 filmy w max rozdzialce po 20s kazdy

10 minut rozmowy i bateria pada na ryj

to sa jakies jaja ,a ten telephon to atrapa albo Demo wersja :/

>>>Update Wylonczenie BlueTootha oszczedza 20% bateri

 

 

Jak by tego wszystkiego bylo malo to kabel sluchawkowy wystaje z boku obudowy :/

ja kby nie mogli zrobic zlamanego minijacka :/ ?

 

b.t.w

wczesniej pytalem o jakosc dzwieku

potwierdzam ze jest ona powyzej jakosci przecietnego playera mp3

 

 

 

Nerevar

 

Sciaglem zainstalowalem to demko i poszlo bez zadnych problemow

na poaczatku logo Futuremark

potem jakis humanoid-robot stojacy na dachu jakiejs wierzy

napiernicza sie z jakimis latajacymi robotami

byc moze to zapowiedz 3DMarka dla komorek o ktorym kiedys czytalem ??

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerevar

 

Sciaglem zainstalowalem to demko i poszlo bez zadnych problemow

na poaczatku logo Futuremark

potem jakis humanoid-robot stojacy na dachu jakiejs wierzy

napiernicza sie z jakimis latajacymi robotami

byc moze to zapowiedz 3DMarka dla komorek o ktorym kiedys czytalem ??

Mi też chodzi :) ale ja mam N93 tu jest opis jak odblokować menu w demku, choć u mnie pozostałe opcje niezbyt działają :

http://www.symbian-freak.com/forum/viewtopic.php?p=183196

 

co do 3dmarka to raczej jest to pokazówka możliwości akceleratora, a 3dmark dla komórek jest, za darmo nawet łap linka:

http://www.futuremark.com/download/spmarks...s9/?hash=798278

u mnie 9470 pkt

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci dzien uzytkowania N95-2

 

kolejne moje spostrzezenie to niezbyt fortunne Radyjko :/

wprawdzie tym razem mozna bylo sluchac muzy przez 5-6 godzin

z minimalnym wykozystaniem bateri , niestety non stop wystepowaly problemy

z utrata STEREO , i nie jest to wina sygnalu , bo mieszkam w rejonie

gdzie sygnal ponad 10ciu stacji radiowych jest naprawde mocny .

Moje pytanie

czy wasze N95 tez tak maja ;) ?

 

Czy jest jakies inne oprogramowanie ,

dajace bardziej dopracowane radyjko/odtwarzacz mp3 ?

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii to fakt jest przesłaba. Ja tam ładuję co noc żeby zawsze telefon był gotowy do pracy ;). Słuchawki z boku? No a jak sobie wybrażasz uzywanie klawiszy muzycznych gdyby wejscie słuchawkowe było gdzie indziej? :blink: Co do tego czy wejście mogłoby byc zagięte... Może i tak ale wiadomo, ze jak ktoś będzie słuchał mp3 to raczej wymieni (POWINIEN) wymienić słuchawki a zauważ, że w lepszych sluchawkach z zdecydowanej większości (jak nie we wszystkich) jack jest prosty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pigipon

 

Twoj wybor , twoje pieniadze .

Zanim wziolem Nokie N95 8GB ,naogladalem sie prezentacji i porownan na YouTube

sam sobie polookaj , powiem tyle ze wynika z nich ze N95-2 to lekko poprawiona/ulepszona N95

jest szybsza ,w niektorych czynnosciach nawet o 50 % .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie moje pieniadze. ciezko zarobione :) i chodzi o to zeby je madrze wydac. za cene ver 8GB odswiezylem bebechy kompa ale nevermind.

oczywiscie jak wszystko kazda z wersji ma swoje plusy i minusy. spotkalem sie z textem, ze jak jakas aplikacja spowoduje zablokowanie tel. to wyjmujesz karte i odpalasz tel bez. czego w 8GB nie da sie zrobic. chyba ze jest jakies inne rozwiazanie tego :)

 

jak myslicie. ceny N95 spadna, gdy wejdzie na rynek N96?

Edytowane przez Pigipon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie moje pieniadze. ciezko zarobione :) i chodzi o to zeby je madrze wydac. za cene ver 8GB odswiezylem bebechy kompa ale nevermind.

oczywiscie jak wszystko kazda z wersji ma swoje plusy i minusy. spotkalem sie z textem, ze jak jakas aplikacja spowoduje zablokowanie tel. to wyjmujesz karte i odpalasz tel bez. czego w 8GB nie da sie zrobic. chyba ze jest jakies inne rozwiazanie tego :)

 

jak myslicie. ceny N95 spadna, gdy wejdzie na rynek N96?

Nie zdażyło mi sie szczerze mówiac. Jeżeli się wahasz to na Twoim miejscu wybrałbym zwykła N95 i jeżeli przypadnie i sam stwierdzisz czy Ci wystarcza czy jednak wolisz mieć 8gb.

Cena spada cały czas ;)

Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde a mi sie na siemensie SX1 zdarzylo. rozne dziwne rzeczy sie dzialy. jednak przepakowany symbian zachowuje sie nieprzewidywalnie.

jak juz za 1200zl mozna wyrwac nowke 8GB to chyba nie warto kombinowac najpierw z N95-1 a potem z 8GB.

Super, ze teraz czas gra na moja korzysc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doswiadczenia wiem ze najczesciej

ludzie maja problemy z komami po roznego rodzaju przerobkach softu ( zdejmowanie simlockow itp )

Katuje moja Nokie N95-2 od ponad 2 tygodni i jak narazie zero problemow .

 

b.t.w

ostatnio mialem w reku S.E W910 ,fajny kom

odrazu wziolem sie za porownanie jakosci audio

te same nagrania ,te same sluchawki

te same ustawienia Equalisera

 

 

i jak myslicie ktory kom lepiej odgrywa muze ??

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ":)"
oceniane przez posiadacza W910 , mnie i moja kobitke

Nokia N95-2 daje lepsze czystsze subtelniejsze soprany ,ogolnie brzmi ciut lepiej

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz bardzo subiektywne zdanie, bo właśnie też słuchałem muzy z W910 i brzmi dużo lepiej niż w N95-2. Nie ma nawet co porównywać. O ile możnaby powiedzieć, że możliwości każdego nowego telefonu są podobne, to Nokia w telefonie za grubo ponad 1000zł nie da nawet dobrych słuchawek.

Chyba, że mówisz o dźwięku z wbudowanego głośnika - to definitywnie nie słyszałem nic lepszego od N95-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vidi

 

Pierwsze co zrobilem po przyjsciu paczki z nokia to zmienilem sluchawki na sredniwj klasy Philipsy

SHE9500 i to wlasnie na tych sluchawkach porownywalismy oba komy .

Zreszta gdzies na ktoryms serwisie przegladalem testy audio obu komow

i Nokia za audio dostala 1pkt wiecej .

 

To juz 3 miechy zero problemow z komem a instalowalem w nim troche oprogramowania

juz 3cia wersje Coreplayera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Kupiłem niedawno N95 w erze. Tak jak nakazuje tradycja robie trzy pierwsze formatowania baterii... Po pierwszym formatowaniu pobawiłem się telefonem i w momencie gdy miałem 4 kreski napełnienia baterii nagle zrobiła się jedna i komórka wyświetliła komunikat "bateria wyczerpana"... To samo dzisiaj. Tydzień temu przed wyjazdem ładowałem telefon od zera przez ponad 14 godzin. Potem trochę poużywałem i wyłączyłem wyciągając baterie z telefonu na tydzień. Telefon miałem od wczoraj włączony i dzisiaj podczas rozmowy również nagle z 4 kresek zrobiła się jedna i pokazał się komunikat że bateria wyczerpana. Aktualnie robie trzeci format. Czy u Was też się tak dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Kupiłem niedawno N95 w erze. Tak jak nakazuje tradycja robie trzy pierwsze formatowania baterii... Po pierwszym formatowaniu pobawiłem się telefonem i w momencie gdy miałem 4 kreski napełnienia baterii nagle zrobiła się jedna i komórka wyświetliła komunikat "bateria wyczerpana"... To samo dzisiaj. Tydzień temu przed wyjazdem ładowałem telefon od zera przez ponad 14 godzin. Potem trochę poużywałem i wyłączyłem wyciągając baterie z telefonu na tydzień. Telefon miałem od wczoraj włączony i dzisiaj podczas rozmowy również nagle z 4 kresek zrobiła się jedna i pokazał się komunikat że bateria wyczerpana. Aktualnie robie trzeci format. Czy u Was też się tak dzieje ?

U mnie jest tak samo, nokia robi ludzi w bambuko po prostu, bo wydaje się że ma się jeszcze tyle baterii, a tu myk i bateria wyczerpana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Kupiłem niedawno N95 w erze. Tak jak nakazuje tradycja robie trzy pierwsze formatowania baterii... Po pierwszym formatowaniu pobawiłem się telefonem i w momencie gdy miałem 4 kreski napełnienia baterii nagle zrobiła się jedna i komórka wyświetliła komunikat "bateria wyczerpana"... To samo dzisiaj. Tydzień temu przed wyjazdem ładowałem telefon od zera przez ponad 14 godzin. Potem trochę poużywałem i wyłączyłem wyciągając baterie z telefonu na tydzień. Telefon miałem od wczoraj włączony i dzisiaj podczas rozmowy również nagle z 4 kresek zrobiła się jedna i pokazał się komunikat że bateria wyczerpana. Aktualnie robie trzeci format. Czy u Was też się tak dzieje ?

tradycja zakazuje formowania nowych bateri litowo-jonowych a takie wlasnie sa w nowych nokiach jak i innych telefonach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie sie czy jak pod bateria na naklejce jest napisane model: N95-8GB TYPE: RM-164 to jest to oryginalna n95 8GB czy chińska podróba ?

 

Wiem ze oryginał to napewno rm-320 a podróba to rm-17 natomiast nie mam pojecia o rm-164 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem N95 8GB.

 

Telefon zakupiłem w Wielkiej Brytanii (dokładniej to Manchester), oryginalnie bez Simlocka, normalnie ze sklepu, cena telefonu w przeliczeniu na złotówki to niecałe 800zł.

 

Nie ma sensu kupować w Polsce za 1200zł, skoro nówka + gwarancja + bez simlocka kosztuje 800zł (nie ma mowy o podróbkach).

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie komus na tym badziewiu wyznaczyc trase na NokiaMaps? Bo za ChRL znajomy nie moze przebrnac przez ta funkcje. Kopara mi opadla jak zobaczylem roznice w tym softcie miedzy N a moja E51...

Ja nie mam żadnego problemu na Nokia Maps 2.0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem N95 8GB.

 

Telefon zakupiłem w Wielkiej Brytanii (dokładniej to Manchester), oryginalnie bez Simlocka, normalnie ze sklepu, cena telefonu w przeliczeniu na złotówki to niecałe 800zł.

 

Nie ma sensu kupować w Polsce za 1200zł, skoro nówka + gwarancja + bez simlocka kosztuje 800zł (nie ma mowy o podróbkach).

 

Pozdro

tylko ze ta Gw obowiązuje tylko w Uk a nie PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mialem dylemat , zakup tela dla żony - bylo 3 kandydatów ;

Omnia , Iphone3 oraz N95 8G.

Iphone odpadł odrazu , no cóż telefon z niego hmmm .... poza wyglądem i modą nic sobą nie prezentuje .

omnia wypadla tu zdecydowanie lepiej , ale to miał być tel i poruszanie się po dotykowym LCD bez rysika przyprawiało o dreszcze - jednak system przemawiał za Omnią.

no i wereszcie N-ka 8G . Ostatnio nie byłem sympatykiem Noki po wypuszczeniu N95-1 ale miło się rozczarowałem.

poprawiono jakość wykonania obudowy - zdecydowanie , slider o niebo lepszy , pozbyto się tej badziewnej przysłonki na obiektyw zastępując twardą soczewką a ponaddto wreszcie nie wystaje

poza aparat i się nie wyciera .Większa pamięć do 128 zrobiła swoje i tel jest szybszy , bateria lepsza od starej N-ki i wreszcie osłona LCD .

Obudowa nie jest pomalowana badziewną srebrną farba , która się wyciera.

No i wreszcie to normalny telefon z klawiaturą dysponujący pokażnym wyświetlaczem.

Kupiłem jej N95 8G . wersja softu najnowsza 3.0.0.18 i wszystko śmiga OK.

A co do nawi to też mnie miło zaskoczyła . garmin XT w wersji 5.0.0. + CNE2009 i GP2008/2 wszystko działa spoko lepiej nawet nawiguje od tomToma .

Tel był kupiony bez looka w polskim sklepie nie na allegro .

Dlatego jako telefon z tej trójki wypada najlepiej - prostota obsługi i wygoda.

Oczywiście słuchawki noki do szafy i dokupiłem Philipsy 9500 - dzwięk super.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozne nie

 

N95 -1

 

LCD 2,6cala

64mb pamięci ram

bateria 950 pojemności

slot karty pamięci , możliwe 8GB micro SD

 

N95-2

LCD 2,8cala

128MB pamięci ram

bateria 1200 pojemności

brak slotu kart pamięci 8GB pamięci wbudowanej

aparaty taka same

gps tez

reszta funkcji taka sama

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...