Skocz do zawartości
°°°

S.t.a.l.k.e.r - Czyste Niebo

Rekomendowane odpowiedzi

jak to zmontować? AK74 + scope? Taki sposób jak w SoC nie działa :(

Po pierwsze Szawel go znalazł od razu zamontowanego ;), po drugie najpierw trza dodać do broni szynę (poprzez upgrade u mechanika) na której bedzie można montować scopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś przechodził tamtędy wcześniej pewnie zobaczyłbyś sukę z cieczką ,która tam się chwilę kręciła :D .Co się dziwić "Burkom"? :wink:

Additional Sunshafts and Weather Pack (1.0)

Cordon To Garbage Simple Travel Fix (1.0)

Compilations of Modifications (v0.8 Beta)

[1] promienie słońca podczas burzy w nocy? yyy ja podziękuje

[2] nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Scope był osobno. Leży sobie w pewnym miejscu na bagnach. Nie wiem jak to było, ale pamiętam, że jak wyłaziłem z bagien to miałem już go na AK. Może moder ClearSky. Nie pamiętam. W każdym razie znalazłem osobno i broń i scope.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram na wrsji 1.5.04 i w kordonie mam misje odzyska PDA zolnierza ktory zginal w tunelu, problem w tym ze nie moge wejsc do tunelu bo jak wchodze to ekran robi sie bialy i mnie zawraca....czy to bug???

Zacytuje samego siebie.

 

To akurat bardzo proste

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "odpowiedź"
Tam gdzie jest w połowie rozwalony most w Kordonie po środku mapy na tym moście stoi pociąg, a nad mostem jest taki wielki bąbel anomalia, a więc idąc od strony Wojskowej bazy w Kordonie skręcamy w lewo na górkę wchodzimy na górę mostu jak najwyżej się da i wskakujemy do tego bąbla on nas teleportuje do tunelu.
Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem do Lemanska na wersji podstawowej, nie chce mi sie zaczynac od nowa na patchu *.04, ktory i tak pozostawia wiele do zyczenia :) poczekam na jakiegos konkretnego patch, ale ze klimat wciagnal ponownie :) pogralbym narazie w czesc1. I teraz pytanie czy patch do cz.1 to 1.0006 czy wyszlo cos nowszego, i na jakim modzie najlepiej grac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam pytanie- byłem w jantarze i byłem święcie przekonany, że dalej fabuła zaprowadzi mnie do magazynów wojskowych TYMCZASEM widzę, że jestem w czerwonym lesie - tak być powinno? magazyny wojskowe są następnym poziomem? Bo mi się wydawało, że Limańsk ...

 

Co do samego Czerwonego lasu - póki co byłem tylko na jego obrzeżach, przy moście ale mogę powiedzieć, że klimat zwala z fotela :) Szkoda tylko, że tylko jak poszedłem za tym stalkerem UWAGA SPOILER!!! ...... ...... co miał mnie zaprowadzić do leśnika to w chwili gdy pojawiło się cos w stylu "chłopaki bierzecie go czy" czy jakoś tak gra wyrzuciła sie na pulpit KONIEC SPOILERA

 

Przyjrzałem się dziś bliżej animacją i znacznie je poprawili względem ShoC, szczególnie upadki czy też reakcje po trafieniu są bardzo fajnie. W jantarze z kolei świetnie było widać jak stalkerzy wchodzą po skrzyniach- idealnie, płynie i naturalnie szkoda, że w reszcie gry nie ma tak kapitalnych animacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego Czerwonego lasu - póki co byłem tylko na jego obrzeżach, przy moście ale mogę powiedzieć, że klimat zwala z fotela :) Szkoda tylko, że tylko jak poszedłem za tym stalkerem UWAGA SPOILER!!! ...... ...... co miał mnie zaprowadzić do leśnika to w chwili gdy pojawiło się cos w stylu "chłopaki bierzecie go czy" czy jakoś tak gra wyrzuciła sie na pulpit KONIEC SPOILERA

Zabawne bo mnie dokładnie w tym samym miejscu wywala na pulpit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko, powiedzcie mi czy zdarzały sie komuś BSOD podczas grania w Clear Sky? U mnie wszystko oki zanim nie doszedłem do magazynów wojskowych gdzie miałem wojaków ubić i tam normalnie BSOD jeden za drugim :huh: Miał ktoś coś takiego? :blink:

 

dodam ze stery NV najnowsze, system vista x64 i patch 1.5.04 <_<

 

a może u mnie zamiast bug trap'ów sa BSOD'y? Bo do tej pory żadnego bug trapa nie miałem...

Edytowane przez alienth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy to normalne, ale po zainstalowaniu patcha 1.5.04. na CS 1.5.0.1 strasznie wieje nuda. Chodzi o to, ze przed patchem w kordonie i na wysypisku cigle jakies mutanty albo bandyci atakowali stalkerow. Ciagle cos sie dzialo, momentami nie moglem sie opedzic od wiadomosci z prosba o pomoc na jakims posterunku itp. Bylo co robic i bylo czym handlowac. A teraz ? Nuda. W kordonie totalna cisza, zadnych strzelanin - nic !! Na wysypisku tez sie za duzo nie dzieje, a jesli juz to bandyci atakuja najwyzej pchli targ i roznosza w proszek stalkerow zanim dotre im z pomoca. Stalkerzy sami tez nie atakuja absolutnie nikogo. A przeciez sklad trzeba jakos przejac. Sam nie dam rady.

 

Tez tak macie ? Czy w Agropromie cos sie troszke polepszy czy nadal to samo bedzie ? Moze to znowu jakis bug ?

 

Obecnie mam na mapie wysypiska 3 czerwone kropki bandytow wokol tej gory ze smieciami po prawej stronie drogi. Tam gdzie przeszukiwalem cialo kopacza. Pchli targ maja stalkerzy, tak jak i posterunek odbiorczzy i droge do agropromu, ta ponizej. Reszte zajmuja bandyci i wolnosc.

 

Strasznie ciezko uciulac kase na cos lepszego, laze z AK 74 i oszczedzam naboje. Artefaktow znowu tez nie da sie zbierac bez dobrego kaftana. Aktualnie mam 6k i zbieram na SEVE. Daje ona wystarczajaca ochrone przed promieniowaniem do zbierania artefaktow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklad przejac samemu to 4 minuty roboty, tyle, ze dostaniesz wiadomosc "hura to bedzie dzien wygranej" blablabla, niekt do Ciebie tam nie przyleci z twoich, wyjdziesz, a bandyci i tak wroca. Wiec nie warto chyba, ze potrzebujesz troche pociskow do "dwurury".

 

Ogolnie nie dzieje sie za wiele, w agro tez, ale zeby odrazu nuda, ja sie nie nudzilem ;)

 

SEVE daje wystarczajaca ochrone, tzn ja mam nie przerabiana i daje rade bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklad przejac samemu to 4 minuty roboty, tyle, ze dostaniesz wiadomosc "hura to bedzie dzien wygranej" blablabla, niekt do Ciebie tam nie przyleci z twoich, wyjdziesz, a bandyci i tak wroca. Wiec nie warto chyba, ze potrzebujesz troche pociskow do "dwurury".

To po cholere ten punkt przejecia skladu ? Po to zeby se postrzelac, stracic bandaze, apteczki, amunicje i zeby bandziory znowu wrocili ? Bezsens.

 

Wkurza mnie tez jak NPC blokuja przejscia. Polazlem do handlarza do kordonu, wracam na wysypisko a tu ... EMISJA. No to wracam do kordonu... ale zapomnialem ze blokuja przejscia te cwoki... no i trup ze mnie. Bo na wysypisku chyba nie ma sie gdzie schowac jak sie nie przejmie skladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyste niebo jest napewno fajną alternatywą dla fanów pierwszej części, a jednak wydaje się troszeczkę mniej dopracowana od poprzedniczki.

 

Widziałem że gierkę można zgarnąc w konkursie na www.3d-info.pl to takie niewielkie forum więc nie powinno byc trudno (trzeba reckę katy graficznej napisac, ale mają coś koło 130 użytkowników, jak z tego 10% weźmie udział to wszystko więc powinno byc wręcz bardzo łatwo) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko, powiedzcie mi czy zdarzały sie komuś BSOD podczas grania w Clear Sky? U mnie wszystko oki zanim nie doszedłem do magazynów wojskowych gdzie miałem wojaków ubić i tam normalnie BSOD jeden za drugim :huh: Miał ktoś coś takiego? :blink:

 

dodam ze stery NV najnowsze, system vista x64 i patch 1.5.04 <_<

 

a może u mnie zamiast bug trap'ów sa BSOD'y? Bo do tej pory żadnego bug trapa nie miałem...

kurde mam to samo :mur: tylko ze stalkerem, inne gry chodzą bez problemu :unsure: co ciekawe 1 mapa (bagna) zero problemów dopiero na 2 mapie takie jaja się dzieją. Tak samo jak kolega, stery najnowsze vista 64bit ultimate, path 1.5.04

Edytowane przez piotrjancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalker dyskryminuje ATI... ja mam hd4870 z ustawieniami na full a głupiej siatki w plocie nie mogę zobaczyć i widzę tylko slupy, tak samo jest w bazie czystego nieba z siatka woskowa, widzę tylko stelaże

Taki to już urok kart ze stajni ATi. Płacisz mniej, więc mniej widzisz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalker dyskryminuje ATI... ja mam hd4870 z ustawieniami na full a głupiej siatki w plocie nie mogę zobaczyć i widzę tylko slupy, tak samo jest w bazie czystego nieba z siatka woskowa, widzę tylko stelaże

Hmm dziwne. Ja na 4850 nie mam tych problemow.

 

Jednak cos jest nie tak z wydajnoscia. 1024/768, prawie wszystko na full, slonce na srednim poziomie... a mam od 20 -40 fps!

 

W Catalystach wszystko ustawione na MAX, poza AA - gdzie suwak zmniejszylem do x8. Czy tak wysokie ustawienia w CCC moga byc powodem az tak niskiej wydajnosci?.

 

System - Vista 64.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem. Wiem takze, ze ciezko z optymalizacja. Moje pytanie dotyczylo ustawien w CCC dla tej gry. Widzilem screeny u ludzi z b. podobna konfiguracja, gdzie srednia fps to 25-30 przy rozdzielczosci 1280x1024!

 

Tu jest zonk!

 

Ps. Crysis na dx10 chodzi plynnie (przy rozdzialce 1280x960...)

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mam to samo :mur: tylko ze stalkerem, inne gry chodzą bez problemu :unsure: co ciekawe 1 mapa (bagna) zero problemów dopiero na 2 mapie takie jaja się dzieją. Tak samo jak kolega, stery najnowsze vista 64bit ultimate, path 1.5.04

jak sobie z tym radzisz ? Mnie pomału już krew zalewa :angry: gram na raty :mur: Jestem już za Limańskiem i odechciewa mi sie grać :unsure:

Może mi ktoś po cichutku powiedzieć ile jeszcze mi grania zostało ? Bo jak dużo to chyba to pieroństwo wywalę z dysku <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie z tym radzisz ? Mnie pomału już krew zalewa :angry: gram na raty :mur: Jestem już za Limańskiem i odechciewa mi sie grać :unsure:

Może mi ktoś po cichutku powiedzieć ile jeszcze mi grania zostało ? Bo jak dużo to chyba to pieroństwo wywalę z dysku <_<

Za Limańskiem czyli rozumiem w szpitalu ?? Jeśli tak to zważywszy na to, że szpital to jeden z bardziej zabugowanych leveli, ale jakoś nieszczególnie długi i plus to co jest po szpitalu to jakieś 2-3 godzinki spokojnego grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze co trzeba zrobic zeby otworzyly sie drzwi do budynku z mechanikiem w bazie Powinnosci w agropromie ? Zwrocilem karabin kolesiowi przy przejsciu z wysypiska do agropromu (od cmentarzyska maszyn) i udalem sie do bazy po nagrode.

 

No i nareszcie uciulalem na SEVE, zdobylem 3 artefakty i zarobilem jakas lepsza kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie z tym radzisz ? Mnie pomału już krew zalewa :angry: gram na raty :mur: Jestem już za Limańskiem i odechciewa mi sie grać :unsure:

Może mi ktoś po cichutku powiedzieć ile jeszcze mi grania zostało ? Bo jak dużo to chyba to pieroństwo wywalę z dysku <_<

jak hmm jak na razie grę odłożyłem na potem, może jakiś patch to wyeliminuje

Edytowane przez piotrjancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie biegam pomiędzy czerwonym lasem a magazynami wojskowymi. Udało mi sie wyrwac jeden artefakt, który sprzedałem za 14k i miałem na upragnioną SEVE :D Problem pojawił się później bo mam dwa vintary na sprzedaż, jakieś pistoleciki, i jeszcze jeden karabin. Do tego wykonałem zadania dla powinności i myśle sobie "wrócę do agropromu do bazy, posprzedawam to i dostane za zadanie jeszcze hajs". Niestety jak tylko opuszczę Jantar to gra się wysypuje. Heh jednak na 1.5.0.1 trzeba lecieć na złamanie karku i sie nbie obracać za siebie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj ukończyłem drania. Na razie wywalam z dysku i czekam do czasu aż wyjdzie jakiś konkretny patch i fajne mody na niego. Wtedy ponownie rozpocznę wędrówkę, tym razem chyba jako renegat. SoC też przeszedłem w trybie "kill em all" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Scope był osobno. Leży sobie w pewnym miejscu na bagnach. Nie wiem jak to było, ale pamiętam, że jak wyłaziłem z bagien to miałem już go na AK. Może moder ClearSky. Nie pamiętam. W każdym razie znalazłem osobno i broń i scope.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "lokalizacja scope"

A gdzie jest AK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "lokalizacja scope"
Scope jest na samym szczycie wiezy obserwacyjnej.
A gdzie jest AK?

Ak to loteria. Mozna go znalesc jeszcze na bagnach lub niedlugo po wizycie w kordonie.

 

Pozwolilem sobie wyedytowac cytat, zeby dodac spoiler.

costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...