Skocz do zawartości
°°°

S.t.a.l.k.e.r - Czyste Niebo

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście trza grać od nowa ? Ja to stukam no chyba ze patch poprawi wydajnośc na poziomie 10-15% i usprawnia gameplay itp. Crashe mnie stukają bo właściwie tylko raz coś takiego miałem. Mogli by poprawić działanie wojny frakcji. Przeciez to ma duzy potencjał. Powinno być zdobywanie punktu później jego obrona a później decyzja czy idziemy atakować następny czy jeszcze bronimy ten ;d.

Changelog mówi:

 

1.5.04 saved games will be compatible with patch 1.5.05.

A także lista zmian:

 

Game changes

 

- Fixed an error which prevented the guide from leading the player to the Cordon. This was caused by the fact that the autosave function failed to save all data, and once such a saved game was loaded, the game became impossible to complete. If this error occurred, it was necessary to restart the game from the beginning.

- Fixed a bug with secondary objectives (Deliver item), which caused the arrow to point to the wrong NPC after a save/load.

- Changed the reward for lowering the bridge in the Red Forest.

- Changed the reward for killing bandits at the Freedom base filling station.

- Fixed the Freedom technician’s dialogue. After accepting a secondary objective, it became impossible to undertake/complete objectives to find flash drives.

- Fixed an error, which caused the situation to be displayed incorrectly in the PDA Faction War section.

- Fixed an error, which caused the number of grenades for the grenade launcher attachment to be saved incorrectly following modifications.

- Fixed an error, which caused FPS to fall when the cursor was moved over headings on the PDA map.

- Fixed an error, which sometimes caused the game to crash to desktop when the game was saved during an NPC death animation sequence.

- Fixed an error, which caused carried weight to be calculated incorrectly when a suit was upgraded or artifacts attached.

- Fixed an error, which sometimes caused faction strength to be displayed incorrectly in the PDA statistics.

- Fixed an error, which caused the game to crash following the loading of a saved game due to incorrect saving of monster animations and armed NPC grenades.

- Fixed an error, which sometimes caused ammo to be displayed incorrectly after searching bodies.

- Fixed an error, which sometimes caused individual NPCs to be enemies, while the rest of their faction was neutral or friendly.

- Fixed several minor HUD, inventory, PDA and main menu errors.

- Minor rebalancing of trade and items that pop out of dead bodies.

- Fixed a problem, which allowed the player to leave the Zone in the water part of the game (first visit to the Swamps).

- Changed the process for rewards given for joining factions.

- Changed rewards for destroying faction bases.

- Fixed game crashes during conversations with enemy technicians.

- Added ability to upgrade GP 37 with the help of Freedom and Bandit technicians.

 

 

Multiplayer

 

- Added ability to ban and kick players from the game using their GUID (serial number), in addition to name and IP.

- Fixed several errors in multiplayer chat, including the fact that the following letters could not be entered in some circumstances: A, Z, X, C, V.

- Fixed a large number of various errors which caused client and server crashes in the multiplayer.

- Added IP filter (for games in certain subnets).

 

 

Fixed the following script crashes:

 

- smart_terrain.script:227: attempt to index local 'obj' (a nil value)

- smart_terrain.script:1003: attempt to index field '?' (a nil value)

- sim_combat.script:950: attempt to index a nil value

- sim_board.script:688: attempt to index local 'obj' (a nil value)

- smart_terrain.script:288: attempt to call method 'clear_smart_terrain' (a nil value)

- bind_monster.script:72: attempt to index field '?' (a nil value)

- xr_effects.script:1607: attempt to index field '?' (a nil value)

- ! [LUA][ERROR] ERROR: There is no task with entity_id(_g.script:973: bad argument 2 to 'format' (string expected, got nil))

- ! [LUA][ERROR] ERROR: error. val_smart_terrain_5_0_freedom_antenna(_g.script:973: bad argument 2 to 'format' (string expected, got nil))

- fixed crash (task_objects.script:2231: attempt to call global 'blowout_hit_with_pp_and_cam_effectors' (a nil value))

- fixed crash (ERROR: Invalid AI map at kamp point [mar_smart_terrain_6_8_kamp_1](_g.script:973: bad argument 2 to 'format' (string expected, got nil)))

- fixed crash (sim_combat.script:429: attempt to index local 'comander' (a nil value))

- fixed crash (task_objects.script:580: attempt to concatenate field 'id' (a nil value))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

save z 1.5.0.4 działają z 1.5.0.5 ; 1.5.0.5 Multi lang działa z PL Wersją!!!

 

co prawda mastertab podał changeloga ale ode mnie po pl:

 

V1.5.05

 

Stan gry

 

1.5.04 Zapisane stany gry będą kompatybilne z patchem 1.5.05.

 

Zmiany w grze:

 

- Naprawiono błąd, który sprawiał, że przewodnik nie był w stanie doprowadzić gracza do Kordonu. Było to spowodowane faktem, iż autozapis nie zapisywał wszystkich danych. W sytuacji, kiedy taki stan gry był odgrywany, nie dało się ukończyć gry i trzeba było rozpoczynać ją od samego początku.

 

- Naprawiono błąd związany z pobocznymi zadaniami (dostarczanie przedmiotów). Po zapisaniu/odegraniu stanu gry strzałka wskazywała nie tego NPC, co trzeba.

 

- Zmieniono nagrodę za opuszczenie mostu w Czerwonym Lesie

 

- Zmieniono nagrodę za zabicie wrogów na stacji benzynowej w bazie Wolności.

 

- Naprawiono rozmowę z technikiem Wolności. Po podjęciu pobocznego zadania, było niemożliwe zabranie się/ukończenie zbierania dysków.

 

- Naprawiono błąd, który powodował, że PDA źle wyświetlał statystki ugrupowań.

 

- Naprawiono błąd, który sprawiał, że liczba pocisków w po modyfikacji polegającej na dodaniu granatnika była wyświetlana błędnie.

 

- Zlikwidowano błąd, który sprawiał spadek liczby wyświetlanych klatek na sekundę (FPS-ów), kiedy kursor przesuwał się po nagłówkach mapy w PDA.

 

- Naprawiono błąd, który powodował, że gra wyłączała się, kiedy zapisywano stan gry podczas sceny śmierci NPC.

 

- Poprawiono błąd, który sprawiał, że źle obliczał się ciężar, kiedy dokonywano usprawnień lub przyłączano artefakty.

 

- Naprawiono błąd, który czasami błędnie wskazywał siły frakcji w statystykach w PDA.

 

- Usunięto błąd powodujący wyłączanie się gry podczas ładowania zapisanego stanu gry z powodu błędu przy zapisie w trakcie scen z potworami i uzbrojonych w granaty NPC.

 

- Naprawiono błąd, który sprawiał, że błędnie podawana była ilość amunicji w trakcie przeszukiwania ciał.

 

Poprawiono błąd powodujący, że jeden NPC był wrogo nastawiony, natomiast cała jego frakcja zachowywała się neutralnie lub po przyjacielsku.

 

- Naprawiono kilka mniej ważnych błędów HUD-a, plecaka, PDA i menu głównego.

 

- Naprawiono usterkę powodującą wyrównanie wartości handlowej przedmiotów, które zdobywało się po przeszukiwaniu zwłok.

 

- Usunięto błąd, który pozwalał graczowi na opuszczenie Strefy w wodnej części gry (pierwsza wizyta na Bagnach).

 

- Zmieniono system nagradzania za przyłączanie się do ugrupowań.

 

- Inaczej wynagradzano za niszczenie baz różnych frakcji.

 

- Wyeliminowano usterkę, która powodowała wyjście do systemu podczas rozmowy z wrogimi technikami.

 

- Dodano umiejętność ulepszania GP37, korzystając z pomocy techników z frakcji Wolność i Bandytów.

 

 

Gra wieloosobowa

 

- Dodano możliwość banowania i wyrzucania graczy z rozgrywki, korzystając z ich GUID (numeru seryjnego), w związku z nazwą użytkownika i adresem IP.

 

- Naprawiono kilka błędów w czacie w grze wieloosobowej. Wcześniej w niektórych okolicznościach nie można było wpisywać następujących liter: A, Z, X, C, V.

 

- Usunięto dużą liczbę błędów, które utrudniały pracę klienta gry wieloosobowej i powodowały awarie serwerów.

 

- Dodano filtr adresów IP (dla rozgrywek w niektórych podsieciach)

 

Poprawki naniesione do skryptu:

 

- smart_terrain.script:227: attempt to index local 'obj' (a nil value)

- smart_terrain.script:1003: attempt to index field '?' (a nil value)

- sim_combat.script:950: attempt to index a nil value

- sim_board.script:688: attempt to index local 'obj' (a nil value)

- smart_terrain.script:288: attempt to call method 'clear_smart_terrain' (a nil value)

- bind_monster.script:72: attempt to index field '?' (a nil value)

- xr_effects.script:1607: attempt to index field '?' (a nil value)

- ! [LUA][ERROR] ERROR: There is no task with entity_id(_g.script:973: bad argument 2 to 'format' (string expected, got nil))

- ! [LUA][ERROR] ERROR: error. val_smart_terrain_5_0_freedom_antenna(_g.script:973: bad argument 2 to 'format' (string expected, got nil))

- fixed crash (task_objects.script:2231: attempt to call global 'blowout_hit_with_pp_and_cam_effectors' (a nil value))

- fixed crash (ERROR: Invalid AI map at kamp point [mar_smart_terrain_6_8_kamp_1](_g.script:973: bad argument 2 to 'format' (string expected, got nil)))

- fixed crash (sim_combat.script:429: attempt to index local 'comander' (a nil value))

- fixed crash (task_objects.script:580: attempt to concatenate field 'id' (a nil value))

myślałem, że będzie trochę więcej poprawek na liście ale skoro to są te najważniejsze to nie ma co się pluć tylko wracać do gry :) Mam nadzieję, że już więcej crashy i bugów nie zobaczę :)

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ok jak savy beda dzialac. Ciekawe czy moj blad zniknie, bo nie moge sie ruszyc i mam pulpit za kazdym razem...

 

ten multilanguage oczywiscie nie jest do polskiej wersji?

 

 

edit:

 

Burdoror

tego wpisa przeoczylem, dzieki

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ok jak savy beda dzialac. Ciekawe czy moj blad zniknie, bo nie moge sie ruszyc i mam pulpit za kazdym razem...

 

ten multilanguage oczywiscie nie jest do polskiej wersji?

Jak byk masz napisane, ze dziala...

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy nie bylo na czerwono :P

 

pozatym warto dodac, ze na pl mozna zainstalowac tylko wersje retail

 

daje mirrora (do retail), bo tamte pozajmowane ciagle.

 

http://odsiebie.com/pokaz/641807---f903.html

 

szczerze to nie wiem czym sie roznia, ale sciaglem ta the download i wyskakiwal mi blad, wiec sciaglem retail i mozna faktycznie ladnie zainstalowac...

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch wychodzi a ja 10min temu grę skończyłem :lol2:

Końcówka hmm bez spoilera będzie ale cóż... spodziewałem się takiej ;) wszystko trzyma się kupy... mnie zastanawia jedno ile jeszcze części trzeba czekać zanim będzie można zabrać kasę delikwentowi którego się zabiło.... aa i jeszcze jedno...skończyłem grę z penami wartymi ~50k :lol: nikt ich nie chciał :mur:

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ustawinie AA pod Vistą nic nie daje, chyba trzeba to zrobić z poziomu sterowników;

 

mój mirror : (bez limitów żadnych itp)

 

--> http://stalker.funday.pl/download.php?action=subcat&id=1

 

Swoją drogą zachęcam do ściągania, w downloadzie jest trochę modów do CS;

 

Ja mam przeboje z tym nowym patchem, wracam do visty kombinować dalej, później napisze co i jak ;)

 

/// heh miałem problem z widocznością broni - nie wiem z jakiego powodu ale w opcjach samoistnie odznaczyła się opcja "pokazuj broń" przez co strzelałem powietrzem bo broni.lornetki,rąk nie widziałem ;p

 

Grałem dziś 3h z hakiem (baza stalkerów + bagna) i jak dotąd stabilnie jak skała, 0 crashy, 0 bugów, AI frakcji działa prawidłowo, zadani się zaliczają. nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca ale chyba rzeczywiście gra jest już grywalna :lol2:

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, u mnie dolina mroku była jednym wielkim crashem ;) na dzis koniec ~4h 30 min (bagna) i jest bardzo fajnie :) 7 artefaktów (to chyba wszystkie na tym poziomie) pozwoliło mi zebrać troche funduszy na upgrade mojego pancerza, który ma teraz prawie ze charakterystyki sevy ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, u mnie dolina mroku była jednym wielkim crashem ;) na dzis koniec ~4h 30 min (bagna) i jest bardzo fajnie :) 7 artefaktów (to chyba wszystkie na tym poziomie) pozwoliło mi zebrać troche funduszy na upgrade mojego pancerza, który ma teraz prawie ze charakterystyki sevy ;p

7 artów aż na bagnach ? :D To super ;). Ja 3 znalazłem tylko. Szkoda ze po blowoutach nie powstają nowe art i szkoda ze ich nie ma wiecej i ze niedają jakiś fajnych mocy czy coś takiego ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Zadanie: Pomów z dowódcą posterunku"
Nie no już brak mi sił. Wykonałem zadania w czerwonym lesie, teleportowałem się do leśnika. Ten każe mi porozmawiać z dowódcą posterunku (między czerwonym lasem a magazynami wojskowymi) o sytuacji w magazynach wojskowych. Idę na posterunek, na mapie jest czerwone kółko a tu nikogo nie ma. Czy to dlatego że dołączyłem do Powinności i na tym posterunku już jakiś czas temu wybiłem ekipę Wolności ?
Spotkał się ktoś z czymś takim ? Stoję w miejscu już od 3 dni :mur: Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arni - chyba tam szukałem, wiem, że jest tam przynajmniej jeszcze jeden artefakt (prawdopodobnie dwa), którego nie znalazłem

-GIZIU-spoiler Już dokładnie nie pamiętam przebiegu fabuły ale czy tam po prostu nie wystarczyło od razu wbić się na magazyny wojskowe?

 

 

k*** jak sięrobiło te spoilery bo zapomniałem i za chiny ludowe nie mogę na to wpaść :P

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPKorn3324,

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "odpowiedź"
idę do magazynów, rozwalam zombie z lewej i z prawej, ale po chwili Ci z prawej się odradzają i tak w kółko. Wyczytałem gdzieś ze to z tym przywódcą trzeba iść je wybić ale nie wiem czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem ,że ta gra to mało śmieszny żart,misja w elektrowni to po prostu żal.pl gdzie ten klimat i nie pewność z poprzedniej części,z paprali na maxa zakończenie cienia też było o wiele leprze ten monolit jak fajnie wołał nas po rusku a ta część po prostu kupa z nędzą aczkolwiek nic innego na razie nie ma więc pograć można ale myślałem ,że będzie lepiej

Edytowane przez RELOADED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zombie w magazynach wojskowych ? :huh: Zombie są w jantarze a goście z którymi masz się spotkać w magazynach to są przy ognisku i będą chcieli być wlazł na wieże

W Jantarze byli zombie, owszem ale w magazynach wojskowych też u mnie są. Patrząc na mapę, jedna grupka skrajnie po lewej, druga skrajnie po prawej (przed tunelem). Te ognisko to w którym miejscu dokładnie ? Tam gdzie czerwone kółko (czyli tam gdzie być powinni) czy gdzieś indziej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Jantarze byli zombie, owszem ale w magazynach wojskowych też u mnie są. Patrząc na mapę, jedna grupka skrajnie po lewej, druga skrajnie po prawej (przed tunelem). Te ognisko to w którym miejscu dokładnie ? Tam gdzie czerwone kółko (czyli tam gdzie być powinni) czy gdzieś indziej ?

Jeżeli jest to pierwsza misja po opuszczeniu czerwonego lasu od leśnika to oni powinni stać w opuszczonej wsi tam gdzie są pijawki zresztą w SoC też tam były]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...