Skocz do zawartości
°°°

S.t.a.l.k.e.r - Czyste Niebo

Rekomendowane odpowiedzi

Po małej przerwie:

Terrain Pack (v1.0) są screeny.Wrzuciłem i podoba mi się,Nieco odmiany.

Clear Sky Redux (v0.7) screeny

CS Redux v0.7 Patch (v1.000) poprawka do powyższego...

Clear Sky Ambient Audio Overhaul (v0.2b)

RedFacti0n's Gun Fire Sounds są screeny....Nie no -żartuję :wink:

Black Desert Eagle screeny

Cierpliwość popłaca -z nowym patchem gra poszła u mnie dalej.Wysypywanie mimo moich wysiłków w jednym miejscu mnie zniechęciło.Z nowym patchem gra ruszyła z modami itp. w póki co jest ok.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto sie dołączył do Wolnosci i zdobył pierwszy chcekpoint na ścieżce ? Ja za cholere nie moge tego zrobić bo ten kamp zajęty jest przez Stalkerów a nie Powinność/Bandytów...

 

A i czemu na wysypisku czesto Bandyci (;o) proszą mnie o obrone jakiegoś punktu a jak sie do nich zbliżam to mnie atakują też... no zdeka lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram od poczatku, po instalacji zalatalem 1 5 0 4 a potem 1 5 0 5 i wszystko smigalo dobrze do momentu kiedy bylem w kordonie, Sidorowicz sie odezwal, mialem sie z nim spotkac zreszta to byl glowny cel w pda. Poszedlem do niego a tu drzwi zamkniete. Myslalem ze moze nie ta godzina poniewaz zaszedlem ok 1 w nocy ale poszedlem znowu o 8 rano i zamkniete. Rzucilem granat ot tak sobie pod drzwi niego i otworzyly sie. Szczesliwy myslalem ze dalej bede gral ale po rozmowie z nim mowi mi co mam zrobic tyle ze zniknal mi glowne zadanie (nic nie mam napisane w pda). No nic poszedlem gdzie kazal oczywiscie niby grac sie da tylko ze nie wyswietla mi sie w pda co mam zrobic i na mapie tez nie mam zaznaczonego glownego celu.

HELP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram od poczatku, po instalacji zalatalem 1 5 0 4 a potem 1 5 0 5 i wszystko smigalo dobrze do momentu kiedy bylem w kordonie, Sidorowicz sie odezwal, mialem sie z nim spotkac zreszta to byl glowny cel w pda. Poszedlem do niego a tu drzwi zamkniete. Myslalem ze moze nie ta godzina poniewaz zaszedlem ok 1 w nocy ale poszedlem znowu o 8 rano i zamkniete. Rzucilem granat ot tak sobie pod drzwi niego i otworzyly sie. Szczesliwy myslalem ze dalej bede gral ale po rozmowie z nim mowi mi co mam zrobic tyle ze zniknal mi glowne zadanie (nic nie mam napisane w pda). No nic poszedlem gdzie kazal oczywiscie niby grac sie da tylko ze nie wyswietla mi sie w pda co mam zrobic i na mapie tez nie mam zaznaczonego glownego celu.

HELP!!!

Odwdzieczyl ci sie za ten granat :D

A tak powaznie, ja mialem podobna sytuacje z glownym watkiem. W koncu okazalo sie, ze nie dokonczylem jakiegos starego zadania i dlatego utknalem. Sprawdz, czy wykonales wszystkie glowne zadania. Bo ciezko mi wymyslec cos sensowniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest moze jakis mod dajacy troche FPS ?

znalazlem to

i zastanawiam sie czy cos podobnego powstalo dla slabszych konfiguracji ?

To jest krap nie mod. To jest tylko user.ltx bez żadnych dodatków. Graj bez sunshaftów :) i pobaw sie cfg (niestety zabawa jest trudna bo zmiana podstawowych komend (sunshafty itp) wymagają ponownego uruchomiania gry ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO - spadek jakości przy skalowaniu na monitorach LCD jest jak najbardziej zauważalny i żadne AA i AF tego nie znienią . Przy zejściu z rozdziałką / im niżej od natywnej tym gorzej / rozmazanie obrazu jest bardzo widoczne . Jeśli ktoś tego nie dostrzega - okulista konieczny jak najszybciej /

Tak pociagne tego offtopa stwierdzeniem - a gowno ;)

 

Strata jakosci jest widoczna na pulpicie i w tekscie - w samej grze, w srodowisku 3D, kompletnie tego nie widac (i mowa tu nie tylko o Stalkerze, ale tez o innych grach). Kumpel, ktory swego czasu przyszedl do mnie obejrzec BF2 w akcji, zachwycal sie fajna grafika i ostrym obrazem (akurat wtedy nowy LCD mialem) - zgadnij, jakie bylo jego zdziwienie, gdy sie dowiedzial, ze gram w nizszej rozdzialce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Sam gram na Benqu, natywna1280x1024. Za czasów 7300GT na pokładzie wszystko uruchamiałem w 800x600 lub 1024x768. Nigdy nie odczułem niedogodności z tego powodu. A wystarczy pulpit przeskalować do 800x600 a już gałki oczne popełnią samobójstwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Sam gram na Benqu, natywna1280x1024. Za czasów 7300GT na pokładzie wszystko uruchamiałem w 800x600 lub 1024x768. Nigdy nie odczułem niedogodności z tego powodu. A wystarczy pulpit przeskalować do 800x600 a już gałki oczne popełnią samobójstwo ;)

Biegam po zonie w natywnej rozdzialce 1440x900. Nie zauwazylem zadnego spadku fps w porownaniu do crt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie stalker zadziwił. Tak właściwie dopiero teraz po patchu 1.5.05 się za niego wziąłem, bo już więcej pewnie nie poprawią ;]

 

Ustawiam zaawansowane opcje grafiki i taki cyrk. Stoję w tym momencie w obozie, po prawej mając ognisko z ludzikami a po lewej w oddali barmana, miejsce dobre, bo ten okryty kamuflażem "dach" daje niezłą grę światła i cieni. No więc, mam w tym miejscu 44 fps. Zmniejszam więc opcję żeby sobie dorzucić jeszcze parę klatek, bojąc się o to co będzie w czasie dużej strzelaninki. I co?...36 fpsów, po (zaznaczam) zmniejszeniu szczegółowości, odległości, cieni, af itd. Oświetlenie cały czas pełne dynamiczne. Śmieszna sprawa, podkręciłem znowu opcje wyżej i 45fps dostałem. Ja tam nie narzekam, ale porąbane to dla mnie trochę ;)

 

 

Pytanie:

Dlaczego zdobywam bazy na początku, oczywiście w pojedynkę bo nikt się nie chełpi żeby pomóc to raz. Dwa-po zdobyciu nikt nie raczy przyjść i jej przejąć, zdobyłem bazę renegatów i już ją przejeli bo nikt nie doszedł tam, a w międzyczasie musiałem bronić starego kościoła.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadnij, jakie bylo jego zdziwienie, gdy sie dowiedzial, ze gram w nizszej rozdzialce ;)

Jakbym reprezentował Twój poziom to bym powiedział " a gxxxno mnie to obchodzi " ale ponieważ nie reprezentuję więc powiem że

dla mnie możesz sobie skalować do 640/480 i niżej i dalej zachwycać się piękną grafiką .

Utrata jakości jest faktem , ale jak tego nie widzisz to lepiej dla Ciebie - słabszy sprzęt spokojnie zaspokoi Twoje wymagania .

@sideband

zgadzam się , że w poszczególnych grach utrata jakości jest nierównomierna .

Edytowane przez Consi Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z komunikatów wynika że tylko po zmianie trybu oświetlenia statyczne-dynamiczne trzeba robić restart. Zresztą jak pisałem występuje róznica w fps tyle że w złą stronę :D Ale spx, porestartuję ją i zobaczę. Jestem teraz w bazie na nasypie i fps sięga 24klatek, kiepsko :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem początku gry i mam pytanie: dostałe polecenie żeby pogadać z kopaczami na wypisku, idę tam a wszyscy martwi. Czy już utknąłem i muszę grac od nowa ? (tak/nie) ver.1.5.05

 

EDIT

 

Znalazłem kolesie który prosi o PDA kopacza ale w zwłokach nic nie ma jak i w skrzynce która każe przeszukać. Czyli rozumiem że na rzazie wszystko ok ? Po prostu chce się upewnić , ze nie jest to bug i nie gram na daremnie, jeżeli jest ok to sobie poradzę .

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...ciężka sprawa wiesz. Bo w tej misji trzeba czytać/słuchać :P Np. tego, że skoro wszyscy nie żyją musisz przeszukać zwłoki kopacza ;)

 

 

EDIT

 

Znalazłem kolesie który prosi o PDA kopacza ale w zwłokach nic nie ma jak i w skrzynce która każe przeszukać. Czyli rozumiem że na rzazie wszystko ok ? Po prostu chce się upewnić , ze nie jest to bug i nie gram na daremnie, jeżeli jest ok to sobie poradzę .

To zależy. Mówisz teraz o typku który z Wolności który Ci każe iść po dane ze skrzynki. Sprawdź i podaj dane z PDA, główne zadanie. Jeśli będzie "wypytaj kopacza o kła" to znaczy że schrzaniłeś, jeśli fabuła poszła dalej to graj i się nie przejmuj :)

 

A teraz wyjaśnienie, PDA w zwłokach jako takiego nie było. Za to po przeszukaniu ich wystąpiła rozmowa na ten temat, kazano nam szukać dalej gdzieś tam itd. To tak jak przy odkrywaniu skrytek ze zwłok, fizycznie pda nie bierzesz, ale czytasz mimo wszystko. Więc jeśli przeszukałeś wszystkie zwłoki 3 albo 4 były, to jest OK :)

 

 

EDIT 2:

 

Jest jakaś metoda na zbieranie artefaktów? Jakiś specjalny trik? Nie dość że trzeba wchodzić w samo centrum anomalii to jeszcze sztukę jest wydostanie się stamtąd i w tym samym czasie zapobieganie śmierci z promieniowania. Już dostaje szału, na razie udało mi się zebrać 3 w tym jeden z początku gry (tamto poszło łatwo, a teraz mam wielkie wybuchy z każdej strony, gdzie nie stane tam kończy się na load :/ )

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni patch zainstalowałem. Wydawało się działać ok aż tu nagle problem. Po drugiej wizycie u leśnika i dostarczeniu tego o co prosił otrzymałem karabinek i jako zadnie pogadankę z gościem w wiosce mapa dalej. On pyta czy dowiedziałem się czegokolwiek na temat zaginionych. I tu problem bo jedyną możliwą odpowiedzią jest, iż jeszcze nie. Mam wrażenie iż w tym momencie fabuła mi się urywa bo jakoś kompletnie nie zauważyłem innych przesłanek co dalej robić. Cos przeoczyłem czy też ktoś dał ciała na etapie produkcji?

 

Inna sprawa to ulepszenia do odszukania. Oprócz 2 znalezionych w skrytkach na początku gry i jednego otrzymanego od szefa wolności nie trafiłem na inne mimo iż sprawdzam każdą oznaczoną skrytkę (oj było tego sporo). Czasem nawet kupuje info bo domyślam się iż tam powinny spoczywać i nic... Czy ilość info o skrytkach u pojedynczej postaci jest w ogóle jakoś ograniczona???

 

Trzecia sprawa to niestety fakt iż wojna frakcji jest tylko niepotrzebnym bajerem. Przystąpiłem do wolności i próbowałem wybić powinnoś - nie ma szans - w swojej bazie są za każdym razem kiedy do niej wracam.

 

Co do artefaktów to prosta sprawa - rzucaj śruby to i wyjście znajdziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Mówisz teraz o typku który z Wolności który Ci każe iść po dane ze skrzynki. Sprawdź i podaj dane z PDA, główne zadanie. Jeśli będzie "wypytaj kopacza o kła" to znaczy że schrzaniłeś, jeśli fabuła poszła dalej to graj i się nie przejmuj

Akurat artefakty łatwo się zbiera, 6 już na bagnach a podobno jest 7. Po prostu szukaj właściwej ścieżki, zawsze jest 1 droga szybka i bezpieczna w miarę (1 apteczka starczy ). Niestety muszę grac od nowa, przy szukaniu w zwłokach nie było rozmowy a zlecenie na PDA dał mi koleś z pchli targ i [gluteus maximus], cały czas miałem wcześniejsze zadanie.

 

Edit

Trzecia sprawa to niestety fakt iż wojna frakcji jest tylko niepotrzebnym bajerem. Przystąpiłem do wolności i próbowałem wybić powinnoś - nie ma szans - w swojej bazie są za każdym razem kiedy do niej wracam.

Bandyci, układ sił, zero bandytów na wysypisku:

post-116203-1223461493_thumb.jpg post-116203-1223461499_thumb.jpg

Po paru minutach wygląda tak:

post-116203-1223461817_thumb.jpg

Wypas, skrypty działają a wojna frakcji to fikcja, ma być jak z góry zostało ustalone.

Nie da się wyprzeć wroga z danego terenu.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że da się wejść w pole i wyjść to wiem. Ale często mi się zdarza taka akcja, że stoję dosłownie (w/g tego całego wykrywacza) na artefakcie i nic, nie ma go w pobliżu, ani się nie materializuje, jedyne co to po zrobieniu kroka anomalia mnie rozwala. Teraz dopiero po 10 loadach, wszedłem w pole i wreszcie się pojawił. Więc dlatego pytam, czy trzeba coś zrobić, czy trzeba mieć szczęście czy też to te kochane bugi takie akcje mi odwalają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też są dwa artefakty, które za chiny ludowe nie chcą się ujawnić- detektor wskazuje, że w teorii stoję na artefakcie/ przy ale nic się nie dzieję, raz na ileś tam wizyt przy takich anomaliach dopiero widać, że artefakt podskakuje imho błąd gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...