Skocz do zawartości
°°°

S.t.a.l.k.e.r - Czyste Niebo

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem tą grę niedawno na kompie z siga i sie przeraziłem. Tnie sie jak cholera! Musiałem zniżyć rozdzialczość do 1280x1024 żeby wogóle było te 20 fps! Aż takie wymagania ma ta gra że trzeba okraszać detale? Przeciez nie jest znowu jakaś hiper turbo zaawansowana graficznie ani nie jest pierwszej świeżości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylacz "God rays" to zyskasz pare FPS, ogolnie polecam przestudiowac krok po kroku http://www.tweakguides.com/ClearSky_1.html

Ja na sprzecie z siga z karta @ 720/2200 wszystko na max w DX10.1 1680x1050 AA off AFx8 mam w bazie na poczatku o swicie 28fps, god rays wylaczone, podczas gry fps nie spada ponizej 30, srednio duzo wiecej. Sam poczatek czyli baza na bagnach jest najgorsza i tam jest najmniej fps. Wybranie normalnego dzwieku zamiast X-fi daje okolo 3fps u mnie. Swoja droga cos mi sie spieprzyla X-fi i moze to dlatego.

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powerslave Ty masz wykręconego kompa na maxa dlatego pewnie tak Ci ładnie śmiga. U mnie wszystko na full rozdz 1200 i chodzi na oko własnie jakieś 25fps. Coraz bardziej mnie kusi żeby puścić mojego e8400 na 4Ghz...

 

A God Rays to najfajniejszy efekt w grze szkoda by go było wyłączać... ;)

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego moda, sam używałem i uzyskiwałem dobry fps ;] Na DX9.0 z detalami prawie na maxa ;) polecam też moda na

textury

 

terran pack

 

polecam grę z tymi moda oraz innymi na np: zmianę textur przedmiotów, skinów broni itp :) Naprawdę warto się w to pobawić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powróciłem po długim czasie do gry :) patch 1.5.10 i zero zwiech, nic. zero. Gra się bardzo płynnie na full przy q6600 @ ~3,3 98gtx i 4gb ramu na 1280x1024... btw nie które opcje nie dają się włączyć... to jest wina karty czy systemu [W7]?

 

btw

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Help"
jak wykonać misje tego trepa pod mostem co cgce pda ziomka w tunelu między Kordonem a Doliną Mroku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się bawiłem tymi modami i coś mi się nie tak zmodowało :(

Efekt jest taki,że skrypty nie startują, np: przeciwnicy się nie respawnują, muszę się ratować szybkim zapisem i odczytem, wtedy moby pojawiają się "znikąd".

Przeszedłem w ten sposób ponad połowę gry, problem w tym,że teraz ścigam Strieloka i jego wcale nie widać :(

 

Ktoś miał podobny problem i sobie poradził bez reinstalki gry ?

Wywaliłem już mody z folderu "scripts" ale bez pozytywnych rezultatów :(

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem z Kordonu na Wysypisko i wyciąłem w pień wszystkich bandytów. Problem jest taki, że niedługo po tym bandyci odzyskują kontrolę nad swoją bazą. Czy frakcja stalkerów jest wstanie utrzymać ten rejon? Jeśli nie to szkoda mojej amunicji i czasu na bezustanne likwidowanie oprychów.

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem z Kordonu na Wysypisko i wyciąłem w pień wszystkich bandytów. Problem jest taki, że niedługo po tym bandyci odzyskują kontrolę nad swoją bazą. Czy frakcja stalkerów jest wstanie utrzymać ten rejon? Jeśli nie to szkoda mojej amunicji i czasu na bezustanne likwidowanie oprychów.

 

Zgadza się daj sobie spokój ja ich eliminowałem ze 20 razy zawsze wracają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciągasz się do stalkerów i rozwalasz ich bazę, efekt na wysypisku nie ma już bandytów. Ale trzeba patrzeć na mapę który obszar zając/utrzymać i czekać na przybycie wsparcia i tak pare razy.

Ja nie miałem problemu z wybiciem bandytów do zera, później stalkerzy się w siedzibie bandytów melinują i jest spokój na stałe.

To samo można ze stalkerami w kordonie zrobić ale jest dużo trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciągasz się do stalkerów i rozwalasz ich bazę, efekt na wysypisku nie ma już bandytów. Ale trzeba patrzeć na mapę który obszar zając/utrzymać i czekać na przybycie wsparcia i tak pare razy.

Ja nie miałem problemu z wybiciem bandytów do zera, później stalkerzy się w siedzibie bandytów melinują i jest spokój na stałe.

To samo można ze stalkerami w kordonie zrobić ale jest dużo trudniej.

 

Pod warunkiem ze skrypt zadziała poprawnie, a z tym bywa różnie w tej grze. Nie raz miałem sytuacje, że mogłem oczekiwać na wsparcie kilka dni i nie tych w grze, ale w realu bo akurat skrypt nie zadziałał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem ze skrypt zadziała poprawnie, a z tym bywa różnie w tej grze. Nie raz miałem sytuacje, że mogłem oczekiwać na wsparcie kilka dni i nie tych w grze, ale w realu bo akurat skrypt nie zadziałał.

 

Fakt, strasznie irytująca sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze STALKEREM. Wczoraj kupiłem, zainstalowałem, niby ok, ale dzisiaj pogram minutę i dźwięk dialogów/strzałów/kroków wyłącza się. Mam najnowszego patcha. Jak się wyłączy to muszę od nowa włączyć grę i dzieje się to samo w przeciągu 1-60 sekund. ;/

Nie mam siły już do tej gry.

Wczoraj, jeszcze bez patcha:

- uruchamiała się na 3/4 ekranu monitora,

- jak tylko cokolwiek Windows chciał zrobić(Np. sprawdzić aktualizacje) to w grze spadał drastycznie FPS i powracał dopiero po kilku minutach.

 

Dziś, już z patchem:

- problem z dźwiękiem,

- grę raz wyrzuciło mi do Windowsa,

- po zdarzeniu powyżej zresetowało mi ustawienia.

 

To wszystko w pierwszych 5 minutach gry. Próbowałem zaczynać grę od nowa kilka razy, ale za każdym to samo. -.-

Dźwiękowa- Asus Xonar DX i włączone GX 2.0, tryb Game w sterownikach, 8 kanałów, głośniki 5.1.

 

 

-- EDIT: Znalazłem rozwiązanie na problem z dźwiękiem. Należy wyłączyć w panelu Xonara GX. =/ Komuś może udało się znaleźć jakieś rozwiązanie na pogodzenie GX ze Stalkerem?

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się wytępić bandytów z wysypiska. Mając dość długiegoooooo.. czekania, aż skrypty zaskoczą, skorzystałem z moda Faction Commander 2.5.

 

Udało mi się zdobyć stalkerami bazę bandytów bez ww. moda. Bazę ostatecznie zajął stalker Wasian, którego musiałem osłaniać własną klatą, bo jak idiota pchał się naprzód pod lufy bandytów.

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem z Kordonu na Wysypisko i wyciąłem w pień wszystkich bandytów. Problem jest taki, że niedługo po tym bandyci odzyskują kontrolę nad swoją bazą. Czy frakcja stalkerów jest wstanie utrzymać ten rejon? Jeśli nie to szkoda mojej amunicji i czasu na bezustanne likwidowanie oprychów.

 

To zależy. Oryginalną wersję CS ledwo pamiętam, ale wiem, że była tak frustrująca, że absolutnie nie dziwię się, że zebrała najgorsze ocecny ze wszystkich 3 części. Polecam za to moda Reloaded, dostępnego na moddb.com. Wtedy, krótko mówiąc, da się przejąć wysypisko. Owszem, od czasu do czasu bandyci tam się jeszcze pojawiają, ale to niedobitki, tak w sam raz żeby się nie nudziło łażenie tam. Jest za to inny problem, i dotyczy wszystkich części, nawet zmodowanych: stalkerzy kiepsko sobie radzą z mutantami. Walki z ludźmi - czasem jestem pod wrażeniem, potrafią strzelać. Ale parę głupich świń i padają jak muchy. Najgłupsze jest to, że wyskakują na stado na hurra, zamiast ostrzeliwać się z jakiś w miarę bezpiecznych pozycji. Chociażby na wysypisku - każdy pacan co zejdzie z tych schodków jest trupem. A jak stoi na schodach, nie ma bata żeby się mutanci przedarli. Na szczęście w zmodowanej wersji zawsze kilku stoi i pilnuje.

 

Co do moda z moddb.com - krótko - nie działa :) Sypie się w kilku miejcach podczas ładowania mapy. Cóż, spatchowałem własnoręcznie, jak kogoś interesuje patch, mogę gdzieś wystawić. Doszedłem dopiero do szpitala, dalej może się jeszcze coś krzaczyć. Ale szpital jest na pół dnia grania, nie mam czasu na razie, do tego czasu może wypuszczą nową wersję moda. Póki co, Clear Sky reloaded to chyba najlepszy Stalker i mod w który grałem. No może poza lekko zmodowanym Zewem Prypeci, który absolutnie wymiata i rządzi, ale zostawia niedosyt.

 

To co, ktoś grał w Reloaded? I jeszcze jedno - Stalker bez modów to strata czasu. Dopiero mody wyciskają z tej gry to co trzeba. Małe mody - pomyłka, nie zgrywać. Za dużo ich, nie wiadomo co robią. Tylko duże, takie po 600MB mają sens. Na prawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem Czyste Niebo. Postanowiłem napisać parę słów...

 

Z lekką ostrożnością postanowiłem podejść do Czystego Nieba po Cieniu Czarnobyla. Instalacja przebiegła bezproblemowo, uruchamiamy grę... Uruchamia się na połowie ekranu. Sprawę rozwiązuje Alt+Tab. Instaluję najnowszego patcha, daję wszystko w opcjach na maksimum, zaczynam nową grę i pierwsza myśl: "Co to?! Z 5 FPS może". Wyłączenie GG skutkowało przyrostem FPS o kilkadziesiąt klatek. Tak ogólnie to już nie miałem problemów z płynnością. Nawet w największej zadymie nie przycinało. Nagle kolejny problem, a mianowicie nie słychać kroków, głosów i broni. Po czterech godzinach kombinowania doszedłem do rozwiązania. Musiałem wyłączyć DS3D GX2.0, czyli pożegnałem się z przestrzennym dźwiękiem w Clear Sky. =/ Ponadto w Cieniu Czarnobyla żadnych takich kłopotów nie było.

Podsumowując... spędziłem ok. 5 godzin na rozwiązywaniu problemów(Świetna metoda na przedłużanie gry). Mogłem (nie)spokojnie zacząć grać.

Misje na bagnach. Tutaj żołnierze nie trzymali się kupy, wszystko prawie robiłem sam, niekiedy podchodząc do tego z 30 razy.

Sztuczna inteligencja to jakaś parodia. O ile STALKERZY potrafią w miarę walczyć z ludźmi(Czasem nawet za czymś się schowają), to mutanty wybijają ich jak im się podoba. Była nawet sytuacja, że wszedłem na drzewo po to, żeby jeden z mutantów skupiał się na mnie i nie zeżarł kolegów z... Agropromu, albo Czystego Nieba, nie ważne.

Sam system trafień i poziom trudności to jedna z najgorszych rzeczy w tej grze. Grałem na drugim stopniu trudności(Niby relaksacyjny...). Jeżeli nie trafiamy w głowy, to musimy wpakować w przeciwnika od groma amunicji.Na średnim dystansie władowałem dla testu 2 magazynki w tors, żeby ujrzeć go padającego. Dopiero kilka strzałów w głowę załatwiało sytuację. A nasz Najemnik Szrama? Oberwie kilka razy i już widzimy czerwony napis: "Koniec gry". To mi się akurat podoba, ale tego samego oczekuję w drugą stronę. Nie strzelam w końcu z Kałacha do mechów. Jeśli tylko się chowamy, to wróg bezczelnie strzela, czasem rzuci granat(Przed tymi ciężko się obronić), a jak się zmęczy, może nawet podejdzie. Nie wiem co jest na innych stopniach trudności, ale wolę nawet nie sprawdzać, bo gra nie robi się wcale trudniejsza, a po prostu bardziej denerwująca.

Czas na trochę plusów. Gra ma świetny klimat, tym bardziej, że jestem bardzo zainteresowany tematyką Zony. Fabuła jest bardzo ciekawa. STALKERZY w przerwie między walkami siedzą przy ogniskach w bazach, jedzą, piją, grają na gitarze(Czasem miło sobie posłuchać). Można porozmawiać z prawie wszystkimi napotkanymi osobami. Także emisje były ciekawym elementem.

Graficznie gra wypada moim zdaniem cudownie, a bałem się o to, gdyż szata graficzna Cienia Czarnobyla średnio przypadła mi do gustu. DirectX 10 robi swoje! Promienie słoneczne nadawały niesamowitych efektów.

Zadania bardzo ciekawe i zróżnicowane. Mamy do załatwienia także wiele osobistych spraw różnych ludzi, także takich jak odzyskanie gitary, której ktoś zapomniał. Nie zabrakło walk w zespole, które gdyby nie to AI, byłyby świetne.

O końcówce napiszę w spojlerze. Tutaj był najgorszy błąd w grze.

 

Strielok zaciął się i stał za budynkiem.

Próbowałem wczytywać poprzednie save'y, ale sytuacja była ta sama.

Po ok. godzinie zmagań po prostu podszedłem, wypłaciłem mu z 5 strzałów z broni i stracił swoje piękne pole psioniczne.

 

Chciałbym jeszcze wspomnieć o frakcjach. Zawaliłem sprawę. Chciałem dołączyć do Wolności, dowódca powiedział, że jeszcze nie czas. Ani się nie obejrzałem, a już byłem w Czerwonym Lesie i Limańsku. Nie wiedziałem wtedy, że jest za późno. Przeszedłem grę jako neutralny STALKER, bez dobrobytu oferowanego przez poszczególne frakcje. Uważam, że powinni jakoś zaznajomić, że powinienem teraz dokonać wyboru, czy chcę do kogoś dołączyć, czy nie.

 

Ogólna ocena:

6,5/10

 

Plusy:

- Niesamowity klimat,

- Dużo zadań,

- Bardzo ładna oprawa graficzna.

 

Minusy:

- Błąd za błędem błąd po... gania,

- Kiepska sztuczna inteligencja,

- Beznadziejny system trafień i obrażeń(Tylko głowa jest wrażliwa).

 

W Zew Prypeci pewnie zagram, ze względu na mój pociąg do klimatów Czarnobyla i fabułę STALKERa, ale naprawdę już się boję błędów i innych wyżej wymienionych minusów. :)

 

Mimo wszystko, trzeba w to zagrać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...