Skocz do zawartości
Hemix

Upload 1mb/s Gdzie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje łącza które miało by dl/up ~1Mb/s.

Najważniejsza jest dla mnie prędkość uploadu, bo łącze ma byc prezeznaczone głównie pod mały serwer... Szukam już troche po róznych firmach i nic nie moge znaleźć. Jeżeli już znalazłem jakąś oferte, w której upload był taki jak potrzebuje, to download był wysoki, po kilka Mb/s przez co cena była za wysoka jak dla mnie.

Zależy mi na stabilności łącza, więc radiówki chyba odpadają...

 

Moglibyście coś polecić w miare przystępnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuje łącza które miało by dl/up ~1Mb/s.

Najważniejsza jest dla mnie prędkość uploadu, bo łącze ma byc prezeznaczone głównie pod mały serwer... Szukam już troche po róznych firmach i nic nie moge znaleźć. Jeżeli już znalazłem jakąś oferte, w której upload był taki jak potrzebuje, to download był wysoki, po kilka Mb/s przez co cena była za wysoka jak dla mnie.

Zależy mi na stabilności łącza, więc radiówki chyba odpadają...

 

Moglibyście coś polecić w miare przystępnej cenie?

Cóż.. po prostu potrzebujesz normalnego łącza, a nie "przeznaczonego dla domu" ;)

Zainteresuj się ofertami crowleya, futuro, atmana... W ostateczności polpak tepsy.

W większości dużych miast są też mniejsi operatorzy udostępniający takie łącza. Ale dopóki nie zdradzisz miejscowości - trudno będzie coś zaproponować.

 

Z tym że.. przygotuj się na trochę normalniejszą cenę za łącze niż kilkadziesiąt złotych za mbit :)

 

Jak to ma być tylko "mały serwerek" - może taniej (i prościej) byłoby wrzucić ten serwerek gdzieś do firmy gdzie mają porządne łącze? Niekoniecznie zaraz do jakiegoś poważnego datacenter (bo tam to cena będzie wyższa niż Cię stać ;), ale do jakiejś większej osiedlówki lub firmy która po prostu na swoje potrzeby ma już kilka/kilkanaście mbit łącz i może maszynkę pohostować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. po prostu potrzebujesz normalnego łącza, a nie "przeznaczonego dla domu" ;)

Zainteresuj się ofertami crowleya, futuro, atmana... W ostateczności polpak tepsy.

W większości dużych miast są też mniejsi operatorzy udostępniający takie łącza. Ale dopóki nie zdradzisz miejscowości - trudno będzie coś zaproponować.

 

Z tym że.. przygotuj się na trochę normalniejszą cenę za łącze niż kilkadziesiąt złotych za mbit :)

 

Jak to ma być tylko "mały serwerek" - może taniej (i prościej) byłoby wrzucić ten serwerek gdzieś do firmy gdzie mają porządne łącze? Niekoniecznie zaraz do jakiegoś poważnego datacenter (bo tam to cena będzie wyższa niż Cię stać ;), ale do jakiejś większej osiedlówki lub firmy która po prostu na swoje potrzeby ma już kilka/kilkanaście mbit łącz i może maszynkę pohostować ;)

Nie bedzie mi sie opłacało wrzucić serwerka do jakiegoś datacenter, bo wtedy bede musiał płacić 2x za internet, w domu i w dc ;)

Chce po prostu zwykły internet ,tylko że z większym uploadem, może już być nawet troche mniejszy niż 1mb, ale nie wiem dlaczego nigdzie czegos takiego nie moge znaleźć. Dziwny jest ten kraj ;]

A mieszkam niedaleko stargardu szczecińskiego (zachodniopomorskie), w miejscowości Krępcewo.

Obecnie mam radiówke, 1mb/128kb. Myśle, że mógłbym sie dogadać tak, żeby mi zwiększyli up do 1 mb, ale niestety to łącze jest za mało stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będzie Ci ciężko coś znaleźć.

Jest chello Ultra, które ma upload 1 Mb/s i kosztuje około 269 pln, ale chello nie wszędzie jest dostępne. :(

W TPSA łącze, które ma upload na poziomie 800 kbit/s (DSL 15000) kosztuje około 600 pln miesięcznie.

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest właśnie problem, znaleźć to już mi jest ciężko ;) Up 800, a dl 15000 więc za dużo, tak jak pisałem wcześniej... troche już szukałem, ale nic nie znalazłem, więc licze na waszą pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie mi sie opłacało wrzucić serwerka do jakiegoś datacenter, bo wtedy bede musiał płacić 2x za internet, w domu i w dc ;)

Chce po prostu zwykły internet ,tylko że z większym uploadem, może już być nawet troche mniejszy niż 1mb, ale nie wiem dlaczego nigdzie czegos takiego nie moge znaleźć. Dziwny jest ten kraj ;]

i to wszystko za 60zł miesięcznie? ;)

Sory - tak to tylko w erze.

 

Zrozum że łącza kosztują. Rynkowa cena symetrycznego mbita przy dużym wolumenie jest rzędu 100-200zł/mbit. Przy małym (<10mbit) o wiele wyższa

 

Łącza "domowe" są w niższej cenie, bo:

- z założenia można założyć spory overbooking, czyli "sprzedać" na np 10mbitach po 1mbicie dla 100ludzi - i wszyscy ten mbit będą mieć ;) bo 9 przeciętnie nie będzie akurat z łącza korzystać

- sprzedać te 10mbit niemal dwukrotnie, bo - raz "1mbit i 128kbit uploadu) i drugi raz 1mbit hostingu (gdzie download jest malutki, a wykorzystany jest upload ;)

 

Do tego dochodzi koszt ostatniej mili - w przypadku radiówek szczególnie widoczny, bo radio ma określoną "halfdupleksową" prędkość. Czyli provider zamiast oferować 1mbit symetrycznie może dać 2mbit asymetrycznie i wyjdzie mu tyle samo ;) A nawet mniej, bo asymetryczne łącze rzadziej się używa i nie ma sytuacji gdy ktoś sobie nabija ratio na torrencie przez okrągły miesiac non-stop ;)

 

Podsumowując - i tak sądzę że taniej będzie wrzucić ten serwerek do jakiegoś "datacenter". Choćby to była piwnica w osiedlówce gdzie mają dociągnięte kilka mbit z netii ;)

 

(a - i by nie było - w domu mam symetryczne gwarantowane 2/2, do tego pracuję też u isp który również klientom oferuje symetryczne 2/2 za 55zł (co prawda nie gwarantowane, ale zazwyczaj osiągalne). Tylko że to są oferty lokalne, ograniczone

do konkretnego osiedla gdzie warunki lokalne pozwoliły na taką cenę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam łącze symetryczne 1,5mbit z firmy Hyperion (www.hyperion.pl) , jeżeli mieszkasz w dużym mieście to może uda ci sie trafić. Jest to kablówka, ze stałym ip, przy opcji 1,5mbit masz zewn ip gratis, takze idealnie pod serwer.

 

Aha, i nie kieruj się opiniami użytkowników, często sprzed 2-3 lat, wiele się zmieniło i teraz necik jak marzenie.

Edytowane przez Szejk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam łącze symetryczne 1,5mbit z firmy Hyperion (www.hyperion.pl) , jeżeli mieszkasz w dużym mieście to może uda ci sie trafić. Jest to kablówka, ze stałym ip, przy opcji 1,5mbit masz zewn ip gratis, takze idealnie pod serwer.

 

Aha, i nie kieruj się opiniami użytkowników, często sprzed 2-3 lat, wiele się zmieniło i teraz necik jak marzenie.

Niestety nie mieszkam w żadnej dużej miejscowości... teraz i tak i tak musze zmienic internet bo to co jest teraz to tragedia. Przez ostatnie 3 dni była jakaś awaria. Nikomu nawet nie chcialo sie przyechac sprawdzic o co chodzi, kazali mi samemu isć zobaczyć czy wszystko działa oO

 

Chyba bede zmuszony podłączyć jakieś neo lub coś takiego z normlanym(jak na polske) uploadem bo wątpie żebym znalazł coś sensownego.

 

undefine dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafi15

Ja z cfosspeedem wyciagam 70 kb/s w torrencie.

ciekawe co ma cfosspeed do predkosci lacza ktora narzyca tpsa :/:| :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co ma cfosspeed do predkosci lacza ktora narzyca tpsa :/:| :blink: :blink:

Ma to, że przy przy cfosspeedzie możesz wykorzystać 10x% tego co daje tpsa.... Ja mam opload 128, bez cfosa idzie 12, a z cfosem około 18, z DL podobnie: bez 56, z 68-70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...