Skocz do zawartości
Gh0st7

Zasilacz <220zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prosze o rade odnosnie zasilacza do zestawu skladajacego sie z:

AMD Athlon X2 3600+ Brisbane

DFI Infinity NF Ultra II-M2

OCZ Gold 2X1GB 800MHz

Palit 8600GT

2xHDD

2xDVD

 

Chcialbym miec maly zapas mocy, aby przy nastepnej modernizacji sprzetu nie trzeba bylo wymieniac zasilacza. Co sadzicie o YESICO SILENTCOOL SC-430E PS12? Myslalem takze o zakupie Hiper HPU-4M530, ewentualnie ZALMAN zm-460-aps. Zrezygnowalem z Chiefteca po przeczytaniu komentarzy odnosnie jego glosnej pracy i ogolnie pogorszeniu jakosci produktow tej firmy. Chcialbym zmiescic sie w okolicach 200zl.

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Edytowane przez Gh0st7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy moc tego Hunkey'a nie stanie sie slabym ogniwem przy kolejnej modernizacji sprzetu? Btw moglibyscie sie chociaz zdawkowo ustosunkowac do zaproponowanych przeze mnie zasilaczy? Dzieki wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez mialem zrobic, ale zobaczylem jeszcze tego Enermaxa, ktory normalnie kosztuje przeciez 300+ pln, poczytalem o nim dobre opinie na forum i zaczalem sie zastanawiac czy nie warto wysuplac pare zl wiecej ;)

 

Btw kiedys zamowilem Enermaxa z Barwkompu, przyszedl do mnie piekny, zlociutki i lsniacy, ale jak sie wkrotce okazalo martwy... Odeslalem, zwrocili kase bo nie mieli nic na wymiane i tak o to skonczyla sie moja przygoda z Enermaxem. Pozostala mi tylko szpanerska naklejka na obudowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taki Chieftec 420W Nie wiem czy jest on lepszy od wyzej wymienionych zasilek ale jak za ta cene to mysle ze nie byl by glupi pomysl. Sam mam takiego i jestem z niego bardzo zadowolony.

Pogięło Cię? :wink: Te chiefteci możną o wiele, wiele taniej wyrwać to po pierwsze :wink:

Bierz Huntkeya i nie marudź

Gdzie mieszkasz? Bo w proline w niektórych miastach mają na stanie

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=HUNTKEY+HK350+AP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze aktualne to polecę Seasonic S12II-380, 380W.

Stabilny i bardzo cichy, cena też nie odbiega od tego czym dysponujesz.

Po małych przejściach z Amacroxem Warrior 500W stanęło na S12II-380 i jestem b. zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze aktualne to polecę Seasonic S12II-380, 380W.

Stabilny i bardzo cichy, cena też nie odbiega od tego czym dysponujesz.

Po małych przejściach z Amacroxem Warrior 500W stanęło na S12II-380 i jestem b. zadowolony.

Też mam ten zasilacz - jest praktycznie niesłyszalny. Najcichszy zasilacz jaki kiedykolwiek widziałem ( są co prawda jeszcze całkowicie pasywne ale je darujmy sobie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam, że głośniejszy i tańszy sirtec bije go po pysku i to bez łachy. W seasonicach z elektroniki powywalali wszystko co tylko mogli żeby był cichy i się nie grzał, niestety, kosztem wydajności właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam, że głośniejszy i tańszy sirtec bije go po pysku i to bez łachy. W seasonicach z elektroniki powywalali wszystko co tylko mogli żeby był cichy i się nie grzał, niestety, kosztem wydajności właśnie.

No tak - w tej cenie można mieć coś mocniejszego i głośniejszego, oczywiście ( choć z drugiej strony 27A na 12V nie jest mało ). Kwestia wyboru. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z elektroniki powywalali wszystko co tylko mogli żeby był cichy i się nie grzał, niestety, kosztem wydajności właśnie.

Tak z ciekawości, bo fizykiem ani elektronikiem to nie jestem.

Co to jest wydajność??

Zasilacz jest 80+, więc sprawność ma wysoką. A jeśli dobrze rozumiem to znaczy, że mało prądu traci na grzanie się, a właśnie ponad 80% z tego co ciągnie z sieci to idzie na zasilanie kompa.

Wydajność mała - czy to oznacza, że nie jest w stanie oddać 380W i ta wartość jest zawyżona ??

Fakt - ma słabe 3,3V i 5V, ale 12V ma b. mocną.

Po prostu nie rozumiem Twojej wypowiedzi odnośnie punktu "wydajność".

Bo to, że są mocniejsze i lepsze zasilacze to wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność prądowa przy zachowaniu odpowiedniej stabilności napięć. Maksymalne natężenie prądu jaką jest w stanie dostarczyć zasilacz przy zachowaniu danej tolerancji napięć.

 

Wydajność prądowa a sprawność to dwie osobne kwestie, niestety to drugie w dużej mierze zależy od pierwszego i w zależności od konstrukcji zasilacza zależność ta może być skorelowana dodatnio lub ujemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...