Skocz do zawartości
hellriver

M2n32-sli Deluxe +magistala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje konfiguracja to:

M2N32-SLI Deluxe

2x512 dd2 Geil 5-5-5-16 800mhz

Atholn x2 3800

 

A problem mam z podniesieniem magistrali.Zmniejszylem mnoznik procka do 5x Pamieci obnizylem do dd400. Wystarczy ze zwieksze magistrala fsb o 5 mhz i winda sie juz nie laduje.Nie wiem o co biega?

 

Mam takie cos w biosie jesli chodzi o chpiset bo zdaje sie ze tutaj jest cos nie tak.

 

Linkboost funcion : disabled

Nb to Sb ht frequenc: auto

cpu <-> nb ht speed auto

nb --> sb ht speed : 5xnb to sb ht frequency

Sb --> nb ht speed 5xsb to nb ht fequency

cpu <-> nb ht width 16 16

nb <-> sb ht width 16 16

 

 

A moze jeszcze cos innego? Pomozcie Prosze

 

Wiekszosc ustawien w biose mam na auto.

Ale wydaje mi sie ze nie jest to wina pamieci ani procka.

A tak przy okazji jak zwiekszam fsb to pamieci tez ida w gore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz bios ?

 

ustaw mnożnik HT x2 (cpu <-> nb ht speed auto)

Nb to Sb ht frequenc: auto - 200 MHz o ile dobrze pamietam

 

na najnowszym biosie płyta powinna robic 350-400Mhz htt

Wgralem najnowszy bios ze strony producenta.Ustawilem tak jak napisales.I podnioslem fsb na 205. Windows sie nie zaladuje.Nadal to samo.Hmm moze byc to wina zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi. Udalo mi sie wyciagnac z tego procka dosc sporo.Poszedl na 2850mhz.Problem byl z biosem.Uruchomilem program i z pod windowsa go podkrecilem. Napicie procka 1.165.Wszytko chodzi stabilnie testowalem przez 8 godzin Max temp 35. Problem jest tylko jak wylacze kompa i chce go wlaczyc spowrotem.Zaczyna piszczec a bios wywala komunikat o bledzie.Mimo tego po paru resetach wszytko dziala.Czym moze byc to spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś robisz jakiś błąd. ta płyta jest naprawde bezproblemowa. miałem 2 szt i jak narazie z żadną nie miałem problemów.

 

co do problemów z uruchamianiem sie.. sprawdz czy nie masz właczonego zabezpieczenia wentylatorów wentylatora. (Hardware monitor). najlepiej ustaw na disabled ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...