Skocz do zawartości
ceek

Dfi P35-t2r Lan Party Ut

Rekomendowane odpowiedzi

[56k warning]

 

Obiecane zdjęcia. UWAGA pliki w 1600X1200.

 

Pudełko:

Dołączona grafika

 

Okienko w pudełku:)

Dołączona grafika

 

To co w pudełku:

Dołączona grafika

 

Mobo:

Dołączona grafika

 

Diagnostic LED:

Dołączona grafika

 

 

Radiator na NB:

Dołączona grafika

 

Układy zasilania pod radiatorem:

Dołączona grafika

 

Sloty pamięci ongiś zwane "portami" + radiatorki:

Dołączona grafika

 

Gniazda SATA:

Dołączona grafika

 

Lewy górny róg i kontroler LAN:

Dołączona grafika

 

Akcesoria w komplecie:

Dołączona grafika

 

Transpiper z zestawem:

Dołączona grafika

 

A to gdzie kupiłem. Mam nadzieje, że mobas warty swej ceny:/

Dołączona grafika

 

Ps.: testy za jakiś tydzień.

Ps2.: Tak Yotomku chciałem się pochwalić... Oczywiście zakładam, że takie płytkie uczucia jak zazdrość i zawiść są Ci obce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps2.: Tak Yotomku chciałem się pochwalić... Oczywiście zakładam, że takie płytkie uczucia jak zazdrość i zawiść są Ci obce...

I nie mylisz się ... po prostu samo napisanie "mam" na prawdę wygląda na chwalenie się ...

Gdyby mi bardzo zależało - też miałbym je już w łapkach.

Za tydzień kilka osób powinno już potestować to mobo kupione w PL ...

Czekamy na testy (na Boga tylko proszę o coś adekwatnego do ceny mobo - albo super wydajność przy "zwyczajowych nastawach" albo fsb 550+, tudzież OC ramek @ DDR1200+ ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na testy (na Boga tylko proszę o coś adekwatnego do ceny mobo - albo super wydajność przy "zwyczajowych nastawach" albo fsb 550+, tudzież OC ramek @ DDR1200+ ...)

1000+ to strasznie dużo jak za mobasa. Z drugiej strony nie mogłem już wytrzymać tego ASUSa p5b. ZObaczymy jak bedzie z tymi testami.

Ps.: w PL płyta ma być w połowie września...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000+ to strasznie dużo jak za mobasa. Z drugiej strony nie mogłem już wytrzymać tego ASUSa p5b. ZObaczymy jak bedzie z tymi testami.

Ps.: w PL płyta ma być w połowie września...

a skad takie info ??

ja mam info od DFI że po niedzieli pierwsza partia będzie w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie Orienta

kiedy DFI Infinity P35 Blood-Iron bedzie dostepne w PL ?

Zadzwoń do NTT to Ci powiedzą. Mi w "dziale płyt głównych" na początku sierpnia powiedzieli, że mobo z tematu będzie w ostatnim tygodniu sierpnia - tylko czekać.

 

Na jakieś testy z prawdziwego zdarzenia jeszcze sobie poczekamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ciagle nic czego nie bylo na P5K vanilli, FSB na chwile obecna to tylko kwestia CPU, wiec jak dla mnie to duzo huku o nic.

Ale na DFI:

- nie trzeba robic vmodow

- dalej oddalone od siebie sloty pcie

- lepsza sekcja zasilania cpu

- wiecej ustawien dla pamieci w biosie -> to jest chyba najwazniejsze, za jakis czas jak duzo ludzi zacznie to testowac to uzyska sie wieksza wydajnosc jak na P5K.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ciagle nic czego nie bylo na P5K vanilli, FSB na chwile obecna to tylko kwestia CPU, wiec jak dla mnie to duzo huku o nic.

DFI nf4 też nie oferowała nic więcej chociażby od epoxa - a jednak to było jedyna słuszne mobo do poważnego OC, wyjmujesz płytę z pudła, ustawiasz w biosie wszytko wchodzisz do windy i nic nie musisz robić. Żadnego memseta czy clockgena.

 

I p5k vanilla nie jest taka wrażliwa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie DFI to zawsze było DFI i tyle najlepsze płyty pod O/C i tego nikt nie może podwarzyc :D

Może co najwyżej podważyć ;)

Dziś DFI, kiedyś Abit, kiedyś Epox, kiedyś Asus... Każdy wielki producent miał "swój czas" :)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Cena tez zabija :lol2: 1000 za mobo na dupiatym chipsecie.

Tak wiem nie owijam w bawelne.

Czemu P35 do dupiaty chipset? Pierwsze slysze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż boję sie pomyśleć ile DFi zawoła za swoją mobo na X38....

 

Swoją drogą, może mi ktoś powiedzieć jaka jest relacja wydajności na stock między i975 a P35?

hehe - można przyjąć że zlaeży od dzielnika

1:1 na korzyść 975

1:1.2, 1:1.25, 1:1.5 na korzyść P35 - bo dużo łatwiej prowadzi pamięci ...

Zegar w zegar P35 minimalnie przegrywa z 975

i tyle

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe - można przyjąć że zlaeży od dzielnika

1:1 na korzyść 975

1:1.2, 1:1.25, 1:1.5 na korzyść P35 - bo dużo łatwiej prowadzi pamięci ...

Zegar w zegar P35 minimalnie przegrywa z 975

i tyle

O, widzisz, o to mi chodziło - krótko i treściwie :). Pytam , bo coś za długo juz siedze na P5W64 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, że mobo nie chce wstawać przy temperaturze -30C to faktycznie jest to tragedia bo ja mam wydajna klimę w pokoju...

Nie do końca chyba zrozumiałeś sens tego co pisze wyżej, w temperaturach pokojowych na tym DFI nie wyciągniesz ze sprzętu więcej niż np. na GB czy QuadGT które są o wiele tańsze od tej DFI bo prędzej proc się zagrzeje niż mobo powie "NIE" (nie zagłębiem się tu w kombinacje typu 6x600). Tak więc ta mobo miała z złożenia być do Extreme O/C co wiąże się właśnie z ujemnymi temperaturami i jak sobie z tym nie radzi jej zakup całkowicie mija się z celem, no chyba że ktoś lubi mieć mobo za ~1k zł z ustawieniami z jakimi poradzi sobie płyta za połowę lub mniej tej ceny wtedy to już inna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą bo nie każdy kupi to dfi do tego by je azotem czy innymi wynalazkami traktować, znajdą sie tacy którym wystarczy chłodzenie wodne bądź powietrzne... ta płyta nie służy tylko do maxymalnego super oc, troche dziwne stwierdzenia masz, bo z tego co napisales wynika jasno ze:

DFI LP P35 jest tylko do maxymalnego OC przy jakiś dziwnych systemach chłodzenia itp... a kto ją kupi i tego nie będzie robił tylko będzie sie cieżyć ze stabilnej, ładnej, dobrze wykonanej z dobrym chłodzeniem i osobną kartą graficzna, fajnym zasilaniem procka... itp płyty to wtedy jest on głupi bo mógł kupic jakieś MSI za 500 zl czy miernego asusa za troche wiecej....

To nie ma być początek żadnej kłutni... ale to troche jak gadanie, że po co kupować sobie BMW M3 z ponad 300 koniami skoro skoda w dieselku też szybko jeżdzi... i jak się kupi takie bmw to nie trzeba nim też cały czas jeździć żeby wszelkie walory jego wykorzystywać, ważne że możę kiedyś sie przydadzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą bo nie każdy kupi to dfi do tego by je azotem czy innymi wynalazkami traktować, znajdą sie tacy którym wystarczy chłodzenie wodne bądź powietrzne... ta płyta nie służy tylko do maxymalnego super oc, troche dziwne stwierdzenia masz, bo z tego co napisales wynika jasno ze:

DFI LP P35 jest tylko do maxymalnego OC przy jakiś dziwnych systemach chłodzenia itp... a kto ją kupi i tego nie będzie robił tylko będzie sie cieżyć ze stabilnej, ładnej, dobrze wykonanej z dobrym chłodzeniem i osobną kartą graficzna, fajnym zasilaniem procka... itp płyty to wtedy jest on głupi bo mógł kupic jakieś MSI za 500 zl czy miernego asusa za troche wiecej....

To nie ma być początek żadnej kłutni... ale to troche jak gadanie, że po co kupować sobie BMW M3 z ponad 300 koniami skoro skoda w dieselku też szybko jeżdzi... i jak się kupi takie bmw to nie trzeba nim też cały czas jeździć żeby wszelkie walory jego wykorzystywać, ważne że możę kiedyś sie przydadzą...

Po pierwsze wypowiedz wyżej była wyjaśnieniem cytatu NewBeetle po drugie to nie forum samochodowe tak więc tego typu analogie pozostawmy w spokoju. Następna sprawa nic o MSI czy Asusie nie pisałem tylko o GB i QuadGT gdyż z MSI ani Asusem (na LGA775 oczywiście) żadnej styczności nie miałem i nie wypowiadam się na temat płyt których na oczy nie widziałem. Na koniec jak faktycznie płyta ma problemy z zaledwie -30stC nie wróży jej to świetlanej przyszłości i swoje pieniądze ulokował bym w innym produkcie. Swoją droga jak nie człowiek nie zamierza wyciągać ostatnich soków ze swojego sprzętu to płyta to umożliwiająca w jego rękach to czysta strata zarówno jej możliwości jak i sprzętu...

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi czy asus bylo podane jako przykład a nie cokolwiek innego przykład jako fajnych innych polecanych płyt ja też z nimi kontaktu nie miałem... ja uważam że wcale kupienie tej płyty i nie stosowanie jakiś dziwnych metod chłodzenia nie jest bezsensowne... 1tys zl to tylko jakies niecale 300 zl roznicy miedzy ta plytka a asusem p5k dlx... a plusow ta plytka ma wiecej niz na 300 zl w stosunku do tego asusa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a plusow ta plytka ma wiecej niz na 300 zl w stosunku do tego asusa ...

Chodzi o to żeby te plusy nie przysłoniły Ci minusów :D

Wypowiedz Mardoka ma sens, oczywiscie ze 90% ludzi kupi ta mobo nie po to zeby stosowac na niej wyszukane metody chlodzenia i bic rekordy OC - im zalezy na pewnym, sprawdzonym produkcie z ogromnym bazowym potencjalem. Ale te 10% maniakłów moze byc zawiedzone, szczegolnie ze to DFI i powinna sobie radzić w każdej sytuacji zakładając ze 1k za mobo to jest bardzo wysoka cena jak za P35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z was ma po części racje Mardok i tu sie z nim zgodze DFI sa przeznaczone do extreme O/C i głównie trafiaja do ludzi co sie własnie tym zajmuja :D.A z drugiej strony może przykład nie do konca z intelem zwiazany ale pod AMD dfi tez miało spore grono użytkowników i też nie kazdy z nich był maniakiem który posiadał Kaskade czy bawił sie azotem także nie ma naprawde co na ten temat dyskutowac bo każdy ma troszke racji. Jeden kupi ja bo fajnie wyglada i ogólnie dla firmy żeby sie pochwalić ze ma dfi :D :D i bedzie od niej wymagał tylko zeby była stabilna przy lekkim oc a drugi kupi i bedzie wymagał o wiele wiecej .A swoja drogą z tym - 30 to nie wyglada za ciekawie :cry:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...