Skocz do zawartości
ceek

Dfi P35-t2r Lan Party Ut

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to link do stroniki z ramem.

Nie ma tam płyt głównych. :lol2:

Widzisz magiczną kategorię DFI na początku?

 

A cena wcale nie jest wysoka jak na początek. Mogło być zdecydowanie gorzej.

 

Jest jeszcze tu http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=7081

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz magiczną kategorię DFI na początku?

 

A cena wcale nie jest wysoka jak na początek. Mogło być zdecydowanie gorzej.

 

Jest jeszcze tu http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=7081

ups.. :oops:

Sorki nie dojrzałem tej kategorii. Jest płyta w sklepie.

Szkoda tylko, że 1k kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The cause was not cold bug but memory & sockets' loose connection... . :P:

I'm very sorry to make you disappointed. :(

 

Now I have little good news. :D

 

MAX FSB (CPU-Z)

Dołączona grafika

 

MAX FSB (SPI-1M)

Dołączona grafika

 

MAX Clock(SPI-1M)

Dołączona grafika

 

Setup (MAX FSB)

M/B:DFI LP UT P35-T2R Rev:A1 (U733302***/LP35D810)

M/B Bed:「V-TEC ARC Bed Rev.3.3」

NB cooling:Normal-sink

SB cooling:Normal-sink

CPU:Intel Core2 E6700(L633A549#7)

CPU cooling:MaxxNEO + LN2 / temp:-125C

Memory:Team Xtreem PC2-8500 C4 1GBx2 4-4-4-8

VGA:ATI XPERT 98 PCI 8MB

HDD:Western Digital WD360ADFD

Power Supply:OCZ PowerStream 520W

Vcore:1.500V(Setting)

Vio:3.47V(Smart Guardian)

Vdimm:2.65V(Smart Guardian)

OS:Windows Server 2003

 

CPU Feature

- Thermal Management Control: Disabled

- PPM(EIST) Mode: Disabled

- Limit CPUID MaxVal: Disabled

- CIE Function: Disabled

- Execute Disable Bit: Enabled

- Virtualization Technology: Disabled

- Core Multi-Processing: Enabled

 

DRAM Timing

- Enhance Data transmitting: AUTO

- Enhance Addressing: AUTO

- Channel 1 CLK fine delay: Current(14)

- Channel 2 CLK fine delay: Current(0)

-

- CAS Latency Time (tCL):4

- RAS# to CAS# Delay (tRCD):4

- RAS# Precharge (tRP):4

- Precharge Delay (tRAS):9

- others "AUTO"

 

Exist Setup Shutdown: Mode 2

CLOCK VC0 divider: AUTO

CPU Clock Ratio Unlock: Enabled

CPU Clock Ratio:6

- Target CPU Clock:3480MHz

CPU Clock:580MHz

Boot Up Clock:Auto

DRAM Speed:333/667

- Target DRAM Speed:ddr2 1167

PCIE Clock: 100MHz

 

Voltage Settings

- CPU VID Control:1.50000V

- CPU VID Special Add:Auto

- DRAM Voltage Control:2.600V

- SB 1.05V Voltage:1.217V

- SB Core/CPU PLL Voltage:1.95V

- NB Core Voltage:1.77V

- CPU VTT Voltage:1.60V

- Vcore Droop Control: Disabled

- Clockgen Voltage Control: 3.85v

- GTL+ Buffers Strength: Strong

- Host Slew Rate: Weak

- GTL REF Voltage Control: Disable

 

I think DFI P35-T2R is a very good mobo because this board is no mod at all.

But I have two problems.

1. DFI's PI Time is bit slower than ASUS's. (maybe because of my poor tweaking ) :P:

2. No Vcore mod. (I gain only 1.82V though I set Vcore in the maximum) :(

 

DEWA DEWA ~

NewBeetle

Trochę się wyjaśniło. Poczekamy co dalej - jak poprawi PI to oznacza, że mobo warta czegoś ;) Jak widać nawet NewBeetle zdarzają się głupie "wpadki". "maybe because of my poor tweaking" - dobre sobie :lol:

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całego cytatu kszonka najlepsza jest linijka The cause was not cold bug but memory & sockets' loose connection która jest niezwykle pocieszająca ;)

No ale kto by pomyślał, że nawet NewBeetle mógł popełnić taką gafe :rolleyes: W każdym razie zobaczymy, na razie wydajność jest "nie do końca".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale kto by pomyślał, że nawet NewBeetle mógł popełnić taką gafe :rolleyes: W każdym razie zobaczymy, na razie wydajność jest "nie do końca".

A czemu nie ? W końcu i NewBeetle jest tylko człowiekiem i pomylić się rzecz ludzka ;) Ważne natomiast że się przyznał do błędu i doszedł co było nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem nowy na tym forum,pisze bo zakupiłem tą płytę i mam teraz z nią problem.Po założeniu płyty w obudowie i podłączeniu wszystkich komponentów ,płyta sie uruchamia również reszta podzespołów ale monitor nie wyświetla żadnego obrazu.Nie wiem czy to wina karty graficznej czy innego podzespołów,aktualnie mam przejściowo 7300GT (czekam na nową generacje)Na diagnostic LED wyświetla komendę C 1 nie mam pojęcia co to oznacza,nie wiem co jest nie tak czemu nie mam obrazu nawet biosa nie wyświetla.Co to może być proszę was o rade i pomoc w tej mojej sprawie.Pozdrawiam Sebolmen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn moze byc wiele - a to co wyswietla diagnostic LED nie zawsze jest prawdziwa przyczyna...

 

U mnie diagnostic LED jest malym wyswietlaczem LCD, ktory namietnie wskazywal blad "CPU Init" a przyczyna okazal sie za slabo/za mocno dokrecony blok wodny na SB :!: Zmienilem proca, pamieci, grafike i zasilacz i wciaz to samo... Po zajeciu bloku z SB okazalo sie, ze wszystko rusza bez klopotu :blink: Wiec najpierw posprawdzaj najbardziej prawdopodobne (pamiec, proc, grafika, zasilacz, bios) a pozniej rozszerz horyzont myslowy i poszukaj mniej racjonalnego wytlumaczenia :idea: :)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zajrzeć do instrukcji na kody błędów - o ile nie pozmieniali to C1 - prawdpodobnie problem z detekcją pamięci

Witam,w instrukcji nie mam żadnych informacji o tych kodach i nie wiem co oznacza problem z detekcją pamięci.Proszę o wyjaśnienie.Pozdrawiam Sebolmen.

 

wystarczy zajrzeć do instrukcji na kody błędów - o ile nie pozmieniali to C1 - prawdpodobnie problem z detekcją pamięci

A pamięci mam OCZ PC1066 2*1024MB REAPER CL5 [DDR2] więc nie wiem w czym problem jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zajrzeć do instrukcji na kody błędów - o ile nie pozmieniali to C1 - prawdpodobnie problem z detekcją pamięci

Witam,tak jak pisałeś to jest wina ramów te moje OCZ 2x1GB 1066DDR CL5 5-5-15 EPP REAPER HPC okazały sie nie kompatybilne z tą płytą i jest zmuszony je sprzedać na allegro,ale mniejsza o to.Jakie mam teraz kupić ramy żeby były kompatybilne i dobre do podkręcania,może ktoś z was by polecił jakieś dobre ramy do tej płyty,bo nie wiem jakie teraz mam już kupić.Proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich na tym forum.Sebolmen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,tak jak pisałeś to jest wina ramów te moje OCZ 2x1GB 1066DDR CL5 5-5-15 EPP REAPER HPC okazały sie nie kompatybilne z tą płytą i jest zmuszony je sprzedać na allegro,ale mniejsza o to.Jakie mam teraz kupić ramy żeby były kompatybilne i dobre do podkręcania,może ktoś z was by polecił jakieś dobre ramy do tej płyty,bo nie wiem jakie teraz mam już kupić.Proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich na tym forum.Sebolmen.

Osobiscie nie chce mi sie wiezyc aby to była wina pamieci chyba że sa naprawde uszkodzone i na przyszłość jest cos takiego jak edycja posta a nie pisanie jednego pod drugim Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie chce mi sie wiezyc aby to była wina pamieci chyba że sa naprawde uszkodzone i na przyszłość jest cos takiego jak edycja posta a nie pisaneijednego pod drugim

jak najbardziej może to być wina ... SPD najczęściej

czasem mobo daje za mało Vdim w momencie postu i ramki się nie budzą ... przyczyn moze być kilka - w każdym razie "niekompatybilnośc ramu" się zdarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy na dołączonej płycie znajduje sie jakiś program do zmiany biosu,bo nie wiem jakim programem mam zrobić tą aktualizacje biosa.Proszę o szybką odpowiedz bo jutro sie za to zabieram na ramach z kompa siostry i nie wiem jak sie do tego zabrać.Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Boblemagnifique and I managed to bench a bit the new DFI LP UT P35 under LN². TBH we firstly wished to use Boblemagnifique's great P5K Vanilla but it died after our preliminary tests using a rotary single stage that I've built recently (7500btu, R290/R50 mixture).

 

Then, because we needed another motherboard we picked up 2 DFI LP UT P35. First one was DOA, but second one did quite good for our needs. Both of them were R.A11 which is definitely a better revision than the late R.A03. BTW the Vcore is awfully limited... max is about 1.785v (1.79v idle) actual for 1.60v + 130% bios and 1.824v monitoring. As you can imagine, that was really not enough for LN² benching. :rolleyes: Anyway, despite of the limited Vcore and the need for a Vcore mod, we founded the board to be very FSB friendly. :P:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Quick Spi runs... I wasn't very confident how to adjust mem timings with this board so I've let them close to boot ones. Also, the chip needed more volts to clock better and it wasn't very exiting to look for a max impossible to reach. I was disapointed by Vcore limitation.

 

M/B: DFI LP UT P35 R.A11

CPU: Intel Core2 E6700 L633A550

CPU cooling: Solid copper container LN2/temp@ -133C

Memory: Wintec PC2-8800 C5 512MBx2

VGA: Jaton 8600GS

HDD: Western Digital 80GB

Power Supply: Antec TP 550W

Vcore: 1.785V (Actual), 1.60V+130% (BIOS), 1.824V (Monitoring)

Vdimm: 2.61V (Actual), 2.70V (BIOS)

OS: Windows Server 2003

 

Dołączona grafika

 

 

Here's a not very tweaked 32M run done at boot clocks. I wasn't sure it could succeed, so I've decided to make only the minimal effort.

 

M/B: DFI LP UT P35 R.A11

CPU: Intel Core2 E6700 L633A550

CPU cooling: Solid copper container LN2/temp@ -133C

Memory: SuperTulip PC2-5300 512MBx2

VGA: Jaton 8600GS

HDD: Western Digital 80GB

Power Supply: Antec TP 550W

Vcore: 1.785V (Actual), 1.60V+130% (BIOS), 1.824V (Monitoring)

Vdimm: 2.55V (Actual), 2.62V (BIOS)

OS: Windows Server 2003

 

Dołączona grafika

 

 

Our three chips were very good at reaching high FSB. Each of them does about 590FSB under standard cooling conditions, within 635 to 645FSB under single stager, and within 650 to 665FSB under LN². This DFI looks to be 10 to 15FSB better than boblemagnifique's P5K with LN².

 

M/B: DFI LP UT P35 R.A11

CPU: Intel Core2 E6700 L633A550

CPU cooling: Solid copper container LN2/temp@ -99.5C

Memory: Wintec PC2-8800 C5 512MBx1

VGA: Jaton 8600GS

HDD: Western Digital 80GB

Power Supply: Antec TP 550W

Vcore: 1.468V (Actual), 1.488V (Monitoring)

Vdimm: 2.61V (Actual), 2.70V (BIOS)

OS: Windows Server 2003

 

Dołączona grafika

 

 

M/B: DFI LP UT P35 R.A11

CPU: Intel Core2 E6700 L629B (courtesy of Febrez)

CPU cooling: Solid copper container LN2/temp@ -104C

Memory: Wintec PC2-8800 C5 512MBx1

VGA: Jaton 8600GS

HDD: Western Digital 80GB

Power Supply: Antec TP 550W

Vcore: 1.436V (Actual), 1.456V (Monitoring)

Vdimm: 2.61V (Actual), 2.70V (BIOS)

OS: Windows Server 2003

 

Dołączona grafika

 

Boblemagnifique got a validation at 662FSB IIRC, I need to publish it.

 

 

M/B: DFI LP UT P35 R.A11

CPU: Intel Core2 E6600 L630A

CPU cooling: Solid copper container LN2/temp@ -100C

Memory: Wintec PC2-8800 C5 512MBx1

VGA: Jaton 8600GS

HDD: Western Digital 80GB

Power Supply: Antec TP 550W

Vcore: 1.436V (Actual), 1.456V (Monitoring)

Vdimm: 2.61V (Actual), 2.70V (BIOS)

OS: Windows Server 2003

 

To be published... :D

 

Thanks for reading :toast:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Setup:

 

E6700 L631B156 @ 1.92V -144 C° under 3Dmark

DFI LP UT P35 T2R

TG Xtreem 800 4-4-4-9....bad timings and sub

Topower 700W

HD2900XT Club 3D 1Gb

 

26K 3Dmark 2K5 CPU 5600mhz VGA stock 739/999

 

Dołączona grafika

 

Pics of setup:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

The video:

 

http://www.youtube.com/watch?v=HlGNIrkTvYk

 

Link to orb:

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3422689

 

work in progres..........

 

Zannema

 

560x10 do 3dmarka robi wrażenie. No i:

 

"This DFI looks to be 10 to 15FSB better than boblemagnifique's P5K with LN²"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem nowy na tym forum,pisze bo zakupiłem tą płytę i mam teraz z nią problem.Po założeniu płyty w obudowie i podłączeniu wszystkich komponentów ,płyta sie uruchamia również reszta podzespołów ale monitor nie wyświetla żadnego obrazu.Nie wiem czy to wina karty graficznej czy innego podzespołów,aktualnie mam przejściowo 7300GT (czekam na nową generacje)Na diagnostic LED wyświetla komendę C 1 nie mam pojęcia co to oznacza,nie wiem co jest nie tak czemu nie mam obrazu nawet biosa nie wyświetla.Co to może być proszę was o rade i pomoc w tej mojej sprawie.Pozdrawiam Sebolmen.

 

No i jak sobie poradziłeś z tym problemem "kodem C1" ???

Płyte mam od wczoraj i dziś postanowiłęm zrobić mały oc i zdębiałem jak po ustawieniu za wysokiego fsb płyta się nie odpaliła. Zrobiłem reset biosu i po załączeniu kompa - płyta nie wstaje, a pojawia się kod C1 :angry:

Zrobiłem kilka odpaleń i za każdym razem to samo :-| Wyłączyłem kompa na 15 minut potem załączam i płyta wstała normalnie z ustawieniami zresetowanymi w biosie :blink:

Dziwna sprawa z tym C1 ale się ciesze, bo myślałem, że ramik poszedł ( Crucial 10th)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx, faktycznie można dostać w sklepie, i to całkiem dobrym. Ale w recenzji prawie nic nie pisze, tzn na pewno wolę takie testy jak robi eGielda :). Znacie jeszcze jakieś testy tej mobo? Szkoda że osobny temat o tej płycie został zamknięty bo w tym się zrobi burdel jak będzie mowa o dwóch płytach na raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...