Skocz do zawartości
ceek

Dfi P35-t2r Lan Party Ut

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne ale NCQ widać zwalnia twardziela niż go przyśpieszać.

Wcale nie dziwne. NCQ przedewszystkim kolejkuje odczyt żeby głowica nie musiała dużo mielic. Przez to zwiększa się żywotnośc dysku a nie szybkośc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

płyta nowa, jeszcze nie podkrecona prawie..czekam na pamieci lepsze:

 

ale płytka wspaniała, w porównaniu do poprzedniej.. tylko restartuje gdy włączam program SpeedFan :-)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e0a444645dd2a86.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d83764b19c99b571.html

Edytowane przez Ryba1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAID -czy robił ktoś testy wydajności w ustawieniu dysków w Raid0 na Intel ICH9R i na JMicron JMB363 ? Co lepiej ustawić?

I ewentualnie pytanie jak zachować ustwienia RAID w biosie na stałe? bo za kazdym restartem do default ustawień muszę ten RAID włączać.

Przy okazji link podany przez Atomela winien znależć się na 1-ej stronie tego tematu obowiazkowo.

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3129

ten tez.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=154898

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działająca wersja Everest ..z tą płytą

 

Śmiga na pewno pod XPSP2..bo tylko taki mam i działa.Wcześniej (stare wersje Everesta i SpeedFan) restartowały mobo DFI z podpisu ..

SpeedFan na podkreconym proc.przestal dzialać/znowu restarty

 

A w Evereście najlepiej wybrać wersja Beta - server Rosyjski - od razu mamy do ściągana plik

everestultimate_build_1180.zip / 8307kB

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Ryba1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działające wersje SpeedFan i Everest ..z tą płytą

 

ostatnia wersja SpeedFan:

http://www.almico.com/sfdownload.php

 

ostatnia wersja Everest:

http://www.softpedia.com/progDownload/EVER...load-30373.html

podane przez Ciebie wer. nie smigaja pod XPSP2 <_<

Twoja wer. speedfana BETA resetuje złoma

a Everest działający to : 4.10.1076 BETA (sprawdzone)

Dołączona grafika

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 1107

Co ciekawe wyskoczył u mnie mnożnik 9,5 w biosie. Jest to bug ale windows widzi normalnie 9,0.

Przy okazji sprawdziłem maksymalne takty:

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=265929

 

Update

Bios ma funkcję dostosowania wyświetlanej temperatury w zakresie +/- 15*C. Dodałem +14*C i Smartguardian wyświetla mi identyczną temperaturę jak temperatura pierwszego rdzenia pokazywana przez Core Temp:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba trochę na tego biosa uwarzac 11/07 bo mówię wczoraj miłem problemy z 6400 sam jadę na 10/19 i jest ok.

Powlczyłem dziś z 11/07 już wiem ten bios nie obsługuje E-6400 lub coś z nim nie tak fleshowałem z windy i dosa

Edytowane przez DDR2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W XP 32bit widzę 3,25 z moich 4GB

 

Tak, BIOS widzi pełne 4GB ale już WinXP 32bit tylko 3,25GB. A żeby było ciekawiej to jak dodamy drugą grafikę to utnie nam jeszcze RAM grafiki z naszych 3,25 :-) .. ten XP.

Ale to nie na temat.

Na temat chłodzenia tej płyty. Brak nawiewu na te ładne radiatory płyty (np zastosowanie bloków chłodz.wodą) skutkuje wysokimi ich temperaturami. Ten dokręcany radiator jest za mało wydajny -tylko przez jedną rurkę przekaz ciepła -a i oddalony sporo od NB. Ciekawym rozwiazaniem jest cichy wiatrak 92mm nakładany na blok chłodzenia CPU. W stresie (z proc C2D 3,15GHz) chipset NB ma góra 32`C.

 

2811870[/snapback]

Jak UT P35-T2R radzi sobie z CrossFire?

testowałem nie CF ale SLI i na innej płycie, ale na razie nie polecam, owszem jest wzrost wydajności ale i problemy czasami -artefakty przy @ częściej niż w solo. Na tej płycie 1 karta PCIx16 ale już druga tylko PCIx4.

Edytowane przez Ryba1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem SLI na innej płycie i na razie nie polecam, owszem jest wzrost wydajności ale i problemy czasami -artefakty przy @ częściej niż w solo. Na tej płycie 1 karta PCIx16 ale już druga tylko PCIx4.

Łe? Co ma piernik do wiertarki :| Sli na P35 nie wchodzi w grę - na DFI interesuje mnie wyłącznie CF z HD 3850/3870. No wiec twierdzisz że nie ma pelniej przepustowosci 2x16 na P35 od DFI? Sory ale twoj post jest jakis chaotyczny i czesciowo niezrozumialy, wiec poczekam na kogos kto cos wiecej mi rzetelnie o tym powie :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łe? Co ma piernik do wiertarki :| Sli na P35 nie wchodzi w grę - na DFI interesuje mnie wyłącznie CF z HD 3850/3870. No wiec twierdzisz że nie ma pelniej przepustowosci 2x16 na P35 od DFI? Sory ale twoj post jest jakis chaotyczny i czesciowo niezrozumialy, wiec poczekam na kogos kto cos wiecej mi rzetelnie o tym powie :>

CF w wersji 16/4 tylko i wylacznie.

 

CF w wydaniu nowych radkow, to tylko wiecej problemow niz przyjemnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za konkrety. No to lipa, po ch*j komu 3x pcie jak pozytek z tego zaden ... :| Mocno zamula 16/4 w stosunku do 16/16? A CF na nowych Radkach podobno nie jest taki zly i caly czas pracuja nad jego optymalizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo łapię o co ci chodzi?

1. Transpiper można zamocować do radiatora chłodzącego mosfety i wyprowadzić go na zewnątrz obudowy jak pokazałem to na zdjęciu w moim wcześniejszym poście w tym temacie.

2. Można go zamontować do radiatora SB

3. Można go wcale nie montować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo łapię o co ci chodzi?

1. Transpiper można zamocować do radiatora chłodzącego mosfety i wyprowadzić go na zewnątrz obudowy jak pokazałem to na zdjęciu w moim wcześniejszym poście w tym temacie.

2. Można go zamontować do radiatora SB

3. Można go wcale nie montować

Moze niezbyt dokladnie zadalem pytanie... Nie chodzilo mi o warianty montazu Transpiper'a ale o demontaz radiatorow SB i NB - czy mozna oba zdemontowac i wyjac hitpajpa z radiatora na mosfetach :?: Czy wodujac SB i NB da sie zostawic na miejscu sam radiator z mosfetow :?:

Dla zainteresowanych :

W ofercie MIPSA jest już komplet bloczków , będą one też pasowały do DFI na X38.

Bloczek MCH149 taki dosc prosty ale rozwiazuje powyzszy problem - usuwamy cale chlodzenie standardowe :)

 

Dołączona grafika

 

Moze jakies zbiorowe zamowienie :?: Choc cena dosc sporawa - 42,90 Euro...

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...