Skocz do zawartości
ceek

Dfi P35-t2r Lan Party Ut

Rekomendowane odpowiedzi

Ad1. Podwójne uruchamianie to natura chipsetów P35 po zmianie opcji w bios.

Ad3. Zmiana mnożnika/zegara ma na celu oszczędzanie energii w przypadku gdy system nie obciąża procesora. Jeżeli nie chcesz mieć zmian mnożnika/zegara ustaw w opcjach CPU w biosie:

Thermal Management Control --- Disabled

PPM (EIST) Mode --- Disabled

Limit CPUID MaxVal --- Disabled

CIE Function --- Disabled

Execute Disable Bit --- Disabled

Virtualization Technology --- Disabled

Core Multi-Processing --- Enabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje juz w wszystko w porzadku jak narazie procz crysisa wciaz mnie wywala no coz mam nadzieje ze dojde do tego metoda prob i bledow dziekuje i pozdrawiam :wink:zcrysis opanowany wogole po zabawie z plyta juz lepiej wielkie dzieki za info:)

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz corsair 520w wiec chyba powinno byc dobrze:) ale jak juz pisalem po pracy z plyta zaczyna byc lepiej ale nadal pozwole sobie korzystac z waszej pomocy :wink:

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz corsair 520w wiec chyba powinno byc dobrze:) ale jak juz pisalem po pracy z plyta zaczyna byc lepiej ale nadal pozwole sobie korzystac z waszej pomocy :wink:

Wpisz sobie sygnaturke - latwiej bedzie na przyszlosc cos doradzic i szybciej pomoc :)

 

A tak btw, dlaczego zdecydowales sie na ta akurat plyte :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak plyta dla poczatkujacych trudna:)ale myslalem ze jak wezme solidny produkt i za te pieniadze wszystko pojdzie jak pomasle:) swoja droga na czyms jednak trzeba sie uczyc ogolnie i tak jestem z siebie teraz dumny ze to wszystko z sygnaturki zlozone przezemnie bez niczyjej pomocy dziala i to jest niesamowita frajda no i mam nadzieje ze kiedys doswiadczeniem i umiejetnosciami zblize sie do was:)ogolnie z plyty jestem bardzo rad w porownaniu z poprzednia(striker extreme)to jest bosko:)...hm u mnie na plycie nic nie piszczy...piszzczy jedynie i to wyraznie karta graficzna podczas obciazenia...

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze może na to spróbować wyrwać jakąś laskę :-P

btw. bawił się ktoś już wersją DK? bo wygląda kusząco i nie bedę miał głupich zapędów do kupowania drugiej grafy :wink:

 

Jutro będę wiedział czy znajomy ma na stanie, ale fizycznie będę ja miał dopiero po 7 stycznia, niestety...

Oczywiście pochwale sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy BIOS 2007/12/24 na Nowy Rok :-)

 

Date Code: 2007/12/24

File: LP35DC24.ZIP

Size: 518,029 bytes

 

Major Reasons of Change:

1. Change ICH9R AHCI ROM.

2. Pach for QX9650 radio issue .

3. Adjust dram tfine item value .

4. Add O.C fail item.

 

Sprawdzał ktoś co dają nowe opcje /w poprzednim Bios-ie obecne już/ ?

zakładka "Genie BIOS Setting"

-> Exit Setup Shotdown

-> Shotdown after AC loss

-> O.C. Fail Retry Counter

-> Clock VCO divider

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak uzyskalem taki oto wynik jak na dolaczonym obrazku...mysle ze jak na poczatkujacego to niezle martwi mnie tylko to ze temperatura chipsetu dochodzi 50 stopni oraz zastanawia mnie roznica temperatur w biosie 20 stopni i w coretempie 45 stopni pozatym zabawa z plyta daje wiele radosci:)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak uzyskalem taki oto wynik jak na dolaczonym obrazku...mysle ze jak na poczatkujacego to niezle martwi mnie tylko to ze temperatura chipsetu dochodzi 50 stopni oraz zastanawia mnie roznica temperatur w biosie 20 stopni i w coretempie 45 stopni

 

w nowszych BIOSach jest opcja add temp. CPU ..i śmiało mozna dodac +12 -spr.jakie masz różnice...to jest w zakładce zdaje sie nazywa Hardware monitoring /tam gdzie pokazuje napiecia i temp./

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios 2007/12/27

Dodaje tabelę napięć VTT dla procków 45 nm.

Uwaga update pod Windows wymaga Winflash ver. 1.92 - link na stronie.

Załadowałem, nowych opcji nie widać. Zmienione ustawienia pamięci Turbo/Fast/Normal.

 

Update:

Powyższy bios już zastąpiony przez:

2008/01/09. Wgrałem, jakieś bugi z napięciami GTL. Nie polecam. Wróciłem na:

2007/12/24

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zamówiłem tą płytę i zamieni ona mojego Ps5 DS4 Gigabyte. Pytanie czy opłaca się brać tą płytę, czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> wersje DFI LANPARTY X38-T2R. Cena praktycznie identyczna (20zł różnicy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios 2007/12/27

 

Update:

Powyższy bios już zastąpiony przez:

2008/01/09. Wgrałem, jakieś bugi z napięciami GTL. Nie polecam. Wróciłem na:

2007/12/24

Do d..py z tym biosem z 27.12. Wgrałem i następnego dnia znikły dyski. Niby w biosie były ale juz dalej nie..nic, ani boot disk, ani nic nie pomagało. Wróciłem na bios z 24 i jest O.K. ..

Pewnie tworzą nowy bios pod nowe procki..na szybko..jak kto nie ma tych nowości winien przy starym zostać.

Update - :-) ten najnowszy też juz znikł..został ten z 24 jako ostatni :-))

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydatne do stabilnego oc quada na DFI

 

Quad-Core, Part 3

Finding stable VTT/GTLs @ 3.6GHz with G0 stepping quad-core CPUs

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3129&p=13

 

z innej beczki..zaczął mi piszczeć taki układ 1R8M obok gniazd pamięci , chyba to jest sekcja zasilania pamięci..? Jakaś rada na to jest???

Bo denerwujące, taki wysoki pisk, silniej pod obciążenienie pamięci przez np SPi ..

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...