Skocz do zawartości
ceek

Dfi P35-t2r Lan Party Ut

Rekomendowane odpowiedzi

Słabo to pomaga.

Dawałem 2.25 i system się wiesza, a na 2.27 się explorer i jeszcze kilka innych wywala.

Kurde, znajdę zaraz chwile i się znów pobawię z tym...

masz pewność że proc śmiga na 4,5GHz Orthos stabilnie ?? w dodatku (kupiony jako tzw. selekt)

nie mówiac o smiesznym SuperPI

co do pamieci to chyba zbyt wiele od nich oczekujesz

;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiga 4.4 więc myślę że i 4.5 by uciągnął...

A co do pamięci... możliwe.

Ale przed zmianą biosu nawet 1.1 nie chciały robić na tym dzielniku ;)

powiem tylko tyle

................................................ :rolleyes:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka posiadam zestawik jak w sygnaturce potrzebuje aby ktoś z podobna konfiguracja i oczywiście płytka DFI LanParty LT P35 podał mi napięcia z biosika aby troszkę pokręcić sprzęt oczywiście takie na codzienne użytkowanie a nie do testów

 

pozdrawiam wszystkich i thx za wszelaką pomoc icon_smile3.gif

 

P.S

I jak coś to jaki biosik jest najlepszy pod core E8200 ? Obecnie mam 11/07/2007

Edytowane przez arczimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS jest OK

ile chcesz mieć na procku 24/7 - 4GHz ? (czy Twój E8200 da radę latać na 4 GHz przy rozsądnym Vcore) ?

najlepiej dać 8x500 i pamięci 1:1 , GTL daj---> 57-57-57

na ramki - 2,1 vmem

NB-1,45 vol.

reszta na AUTO i nie powinno być kłopotów chyba ze chcesz się bawić w bicie rekordów to wtedy można pomajstrować timingami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS jest OK

ile chcesz mieć na procku 24/7 - 4GHz ? (czy Twój E8200 da radę latać na 4 GHz przy rozsądnym Vcore) ?

najlepiej dać 8x500 i pamięci 1:1 , GTL daj---> 57-57-57

na ramki - 2,1 vmem

NB-1,45 vol.

reszta na AUTO i nie powinno być kłopotów chyba ze chcesz się bawić w bicie rekordów to wtedy można pomajstrować timingami itp.

To tak obecnie moj proc smiga na 3.66 przy fsb 458 :) i nic nie zmienialem w biosie zadnych napiec

 

Nie wiem co to 24/7 ? a czy da rade latac na 4 Ghz to nie wiem bo jak ustawilem w biosie fsb 500 to komp nie chcial wstac :( oczywiscie ustawilem jak mowiles NB na 1,45v ale nie wiem ktore to Vcore ?

 

gdzie sie ustawia pamieci 1:1 ? bo moje sa chyba na 5:6 z tego co pamietam

Byl bym wdzieczny jak bys mi napisal wszystkie napiecia w biosie i zaznaczy ktore mam podwyzszyc aby procek hulal na 4Ghz :)

pozdrawiam i dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli choć troszkę się postarasz to nawet prześledzenie całego tego tematu (całe 20 stron) pozwoli na wyciągniecie wniosków + odrobina chęci i poświęcenie czasu dadzą efekty

powodzenia

p.s.

zacznij może od podstaw tzw. OC takie tematy tez są na forum

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli choć troszkę się postarasz to nawet prześledzenie całego tego tematu (całe 20 stron) pozwoli na wyciągniecie wniosków + odrobina chęci i poświęcenie czasu dadzą efekty

powodzenia

p.s.

zacznij może od podstaw tzw. OC takie tematy tez są na forum

powodzenia

O to chodzi że już troszkę poczytałem tymbardziej te 20 stron :)

 

na temat ustawienia pamieci na 1:1 to znalazlem cosik takiego :)

 

http://forum.idg.pl/plyty_glowne-f105-dzie...ci-t112438.html

 

co do 24/7 to raczej o bios chodzi :)

 

I jeszcze nie wiem ktore to Vcore w biosie - jest tam kilka napiec a nie chce nic zepsuc :)

 

Wiec byl bym wdzieczny jak bys mi konkretnie powiedzial te 2 napiecia co mam w biosie zmienic czyli NB i Vcore bo pamiec to wiem :) tylko chodzi mi o nazwy w biosie gdy bys mogl wejs do bioska i spisac dokladnie nazwy tych napiec :)

 

oprucz tych 2 napiec reszte mniej wiecej kumam o

 

pozdrawiam

Edytowane przez arczimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że już troszkę poczytałem tymbardziej te 20 stron :)

 

na temat ustawienia pamieci na 1:1 to znalazlem cosik takiego :)

 

http://forum.idg.pl/plyty_glowne-f105-dzie...ci-t112438.html

 

co do 24/7 to raczej o bios chodzi :)

 

I jeszcze nie wiem ktore to Vcore w biosie - jest tam kilka napiec a nie chce nic zepsuc :)

 

Wiec byl bym wdzieczny jak bys mi konkretnie powiedzial te 2 napiecia co mam w biosie zmienic czyli NB i Vcore bo pamiec to wiem :) tylko chodzi mi o nazwy w biosie gdy bys mogl wejs do bioska i spisac dokladnie nazwy tych napiec :)

 

oprucz tych 2 napiec reszte mniej wiecej kumam o

 

pozdrawiam

CPU VID Control: możesz dać maksymalnie 1,35 --- >24/7 (żeby było bezpiecznie i nie za gorąco)

CPU VID Special Add: AUTO

NB Core Voltage:1.45

24/7 - tego nie mogę zdradzić

powodzenia ;)

i jeszcze jedno słownik jezyka polskiego też nie zaszkodzi poczytać :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU VID Control: możesz dać maksymalnie 1,35 --- >24/7 (żeby było bezpiecznie i nie za gorąco)

CPU VID Special Add: AUTO

NB Core Voltage:1.45

24/7 - tego nie mogę zdradzić

powodzenia ;)

i jeszcze jedno słownik jezyka polskiego też nie zaszkodzi poczytać :rolleyes:

Dzięki wielkie za pomoc :) już wiem chyba co to 24/7 :) u mnie też tak komp chodzi za wyjątkiem braku dostaw energii bo nie mam UPS-a :)

Co do byków i takie tam to wczoraj się spieszyłem w robocie i troszkę byków narobiłem :)

 

jeszcze raz THX za pomoc Racuch :)

 

w trakcie teścików niedługo zapodam fotki :rolleyes:

 

pzdr :)

 

I już po testach :)

 

1 test pod obciążeniem

 

post-165488-1227010363_thumb.jpg

 

2 test tuż po wyłączeniu Orthosa

 

post-165488-1227010406_thumb.jpg

 

3. everest

 

post-165488-1227011534_thumb.jpg

 

 

Więc tak :

Ustawiłem CPUVID Control : 1.275V

CPUVID Special add : auto

NB Core Voltage : 1.41V

Dzielnik ramu 1:1 oraz GTL : 57,57,57

Napięcie ramu na 2.1V

Reszta auto a pozostałe napięcia defaultowe :)

Oczywiście Vcore Droop Control mam na Disabled

 

System po 1.5 godzinki męki stabilny :) Tylko w stresie CPU-z pokazuje mniejsze napięcie procka niż w IDLE ?? i mimo iż mam ustawione w biosie 1.275V.

Kolejny problem to przy FSB 500 nie da rady więcej uzyskać niż 1000 MHz z mojego ramu przy dzielniku 1:1 :( a bardziej nie chcę proca katować

 

Co do temperatury to raczej mi nie przekracza 65 stopni w stresie a w IDLE jest koło 45 stopni czy takie temperatury są znośne ?

 

pzdr

Edytowane przez arczimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia od czego to zależy ale wydaje mi się, że to płyta. Kofing jak w sigu. Chodzi o SetFSB. Gdy włączam setfsb i przestawie na dowolną wartość to jest frez i zostaje reset. Czasem "załapie" normalnie ale to jest 1/10 razy... wtf?

 

 

edit: mam wersje 2.1.7x i teraz najnowszą - to samo.

Edytowane przez Marecki306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arczimen

i jak to mówią --> styka

CPU raczej więcej nie poleci na rozsądnych vol.

ciesz się i używaj

;)

hehe zastanawiam sie jeszcze czy nie zmienic dzielnika na inny np 5:6 i puscic cruciale przy napieciu 2.2V na 1200 z time 6-6-6-18 :) co ty na to ? tylko czy wtedy te napiecia GTL co mam 57-57-57 bede musial na auto czy jeszcze inne ?

daj znac co myslisz na ten temat :)

 

pzdr

jestem w pracy do 2 wiec jak cos czekam na sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe zastanawiam sie jeszcze czy nie zmienic dzielnika na inny np 5:6 i puscic cruciale przy napieciu 2.2V na 1200 z time 6-6-6-18 :) co ty na to ? tylko czy wtedy te napiecia GTL co mam 57-57-57 bede musial na auto czy jeszcze inne ?

daj znac co myslisz na ten temat :)

 

pzdr

jestem w pracy do 2 wiec jak cos czekam na sugestie :)

nie myl pojęć ;>

GTL dotyczy tylko CPU !!

jeżeli już to 5-5-5-15

przy 600MHz(1200 MHz DDR2) , z tego co pamiętam to pamięci 2x1GB maja problem z pracą 6-6-6-18 ;)

działaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie myl pojęć ;>

GTL dotyczy tylko CPU !!

jeżeli już to 5-5-5-15

przy 600MHz(1200 MHz DDR2) , z tego co pamiętam to pamięci 2x1GB maja problem z pracą 6-6-6-18 ;)

działaj

znalazlem taki artykul wlasnie z tymi pamiatkami co mam :)

 

http://bachcomp.pl/133,1,Crucial-Ballistix...1-1200-MHz.html

 

i tam przy 2.2V- 2.3V smigaja na 1200 przy 6-6-6-18

 

tylko ze niestety nie dam zrobic tego przy dzielniku 1:1 :( bo wtedy bym musial dac sporo wyzsze FSB :) bo raczej nie wydaje mi sie zeby moje polecialy na 5-5-5-15 przy 2.2V a nawet 2.3V :) bo to sa te jednostronne

pamiatki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem taki artykul wlasnie z tymi pamiatkami co mam :)

 

http://bachcomp.pl/133,1,Crucial-Ballistix...1-1200-MHz.html

 

i tam przy 2.2V- 2.3V smigaja na 1200 przy 6-6-6-18

 

tylko ze niestety nie dam zrobic tego przy dzielniku 1:1 :( bo wtedy bym musial dac sporo wyzsze FSB :) bo raczej nie wydaje mi sie zeby moje polecialy na 5-5-5-15 przy 2.2V a nawet 2.3V :) bo to sa te jednostronne

pamiatki :)

w teście występuje MOBO - XFX 780i

a to juz zupełnie inna para kaloszy, te 1200MHz to magia cyferek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w teście występuje MOBO - XFX 780i

a to juz zupełnie inna para kaloszy, te 1200MHz to magia cyferek :wink:

ok narazie zostawiam jak jest pamiątki chodzą na 1GHz przy 5-5-5-15 ~2.1 V na dzielniku 1:1 :)

 

Mam jeszcze pytanko co do napięcia NB Core Voltage bo zmniejszyłem na 1.37V i wszystko śmiga tylko że napięcie ma jakieś powiązanie z ramikiem bo musiałem zwiększyć napięcie na ramki z 2.1V na ~2.15V o jedno oczko wyżej i wtedy ram nie wywala błędów w memteście :)

jeszcze zmniejszyłem napięcie CPU Ustawiłem CPUVID Control na ~1.268. Czy jak będę obniżał NB Core i CPUVID Control to będzie to miało duży wpływ na pamięć ??

 

Ogólnie wszystko jest ok :) ale zastanawia mnie w core temp ten VID - 1.2250 coś wysoki pokazuje

w biosie ten vid nie mogę ustawić mniejszego niż 1.2 ?? chyba meron miał kiedyś ten problem tylko nie wiem czy to tak zostawić czy inny biosik poprawi sytuacje ?

 

 

Macie poniżej nowe teściki z ustawieniami 24/7 :) Już parę dni komp tak śmiga i jest 100% full stable :)

 

post-165488-1227435679_thumb.jpg - STRES

 

post-165488-1227435702_thumb.jpg - IDLE

 

Myślę że temp są w porządku jak na AC :)

 

pzdr

Edytowane przez arczimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała prośbeczka o przetestowanie przez Was tzw. GTL-i

ustawcie tak :

CPU GTL 1/3 REF Volt 57

CPU GTL 0/2 REF Volt 61

NB GTL REF Volt 67

u mnie pomogło , mogę obniżyć Vcore o 1-2 "ząbki" w dół, czekam na relacje z boju ;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie kupilem uzywke UT i mam jakies jazdy.Po pierwsze nie chciala odpalic i caly czas byl blad 8.8, udalo sie jakos po trudach odpalic z przycisku na plycie.Ok chodzi, wchodze do BIOSu a tutaj jakies jazdy znowu.Napiecie dla procak na auto a z boku pokazuje 1.24v, NB ustawiony na 1.33 a najmniejsza wartosc to 1.3v.Robilem wczesniej reset biosu - o co biega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS jest dobry, jakbyś się nudził to LP35D521 też jest godny polecenia. Tylko potestuj płytę czy jest stabilna przed flashem bo możesz mieć niespodziankę w postaci nieudanego flasha, gdy płyta się degraduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...