Skocz do zawartości
ceek

Dfi P35-t2r Lan Party Ut

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z płytą po każdym resecie musiałem robić cler cmos bo post 88,wiec cler cmos na 12 godzin i teraz zatrzymuje sie na 7f ni huhu dalej, Google w ruch, niestety wszystkie akcje z rozpięciem wszystkiego i cler cmos przez kilka godz nie działają, zmiana grafy itp tez, macie jakieś pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy windowsa 7 ultimate a pamieci 4x1 gb geil ultra 1066

Do niedawna uzywalem konfiguracji jak w ponizej mojej specyfikacji + windowsa xp pro i 4x1 gb 4x1GB Crucial Balastic Tracer PC2-8500 1066 niestety zaczely regularnie (jedna w miesiacu) padac az wszystkich 4 kosci sie pozbylem wiec zakupilem 2x1 gb geile ultry 1066 cl5 i przesiadlem sie na windowsa 7 ultimate 64bit i wszystko bylo dobrze do momentu kiedy zaczelo brakowac mi pamieci ram i dokupilem nastepne dokladnie takie same 2x1 gb geile ultry 1066 cl5 i zaczelo sie restart za restartem na dodatek nie idzie zainstalowac zadnych sterownikow ani programow tylko komunikaty o uszkodzonym pliku cab lub uszkodzonym napedzie dvd w momencie wyjecie 2 kosci ram wszystko wraca do normy. Obecnie komputer w ramach gwarancji jest w sklepie w ktorym zostala zakupiona ta nieszczesna plyta glowna z ktora tyle problemow DFI LP UT P35 juz prawie 2 tygodnie jest testowana i nie stety sprzedawca jedyne poinformowal mnie ze ta plyta stabilnie dziala tylko na xp -ku i tyko tyle moze pomoc.
Prosze w takim razie o rade czy ktos z was testowal podobna konfiguracje na plycie dfi na win 7? czy mozna w tej sytuacji przypuszczac ze plyta jest uszkodzona czy to wina jedynie biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam mozliwosci obecnie z poeksperymentowaniem z nawiewami na ramy tak jak pisalem komp stoi u fachowcow ktorzy rowniez zalamuja rece ale uwazam ze moja buda big tower THERMALTAKE ARMOR powinna byc wystarczajaca dobra aby sobie poradzic z wentylacja ramow (ale rzeczywiscie po kilku minutach pracy kompa radiatory sa niesamowicie gorace) tym bardziej ze nie sa podkrecane, co do wersji biosu nie mam pojecia jaka wersja jest obecnie nigdy nie zmienialem na nowsza (poprostu nie mialem takiej potrzeby i z braku czasu) troszke na poczatku mialem podkrecone mobo e6750 2,66 na 3,4 po jakims czasie gdzies okolo dwoch miesiacach zrzucil sie na defaultowe ustawienia i tak pozostalo do teraz (dodam ze pamieci 4GB ram Crucial Balastic o ktorych pisalem predzej popadaly mi prawie po roku od momentu zrzucenia kompa na defaultowe ustawienia) w kazdym razie doradzcie koledzy czy radzicie naprzyklad na wymiane biosu czy odeslac ja odrazu do serwisu? chyba nie ma zadnych przeszkod aby plyta chodzila na windowsie 7 ? ewentualnie prosze o wersje biosu ktora u was dziala na 7-ce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem.

Jakis dziwny myk jest

Jak sa same SSD bios je widzi itd, ale nie mam mozliwosci wejscie do Raid biosu.

Jak podlacze jakis zwykly dysk i te SSD to czasami widzi w konfiguracji RAID SSDki.

Raz nawet udalo mi sie polaczyc je w Raid po czym pokazala sie informacji Raid status Fail. Co dziwne w tym momencie jeden z dyskow widzial jakos 120GB i nie bylo do niego dostepu, drugi byl normalnie widziany ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...