Skocz do zawartości
ceek

Dfi P35-t2r Lan Party Ut

Rekomendowane odpowiedzi

Letni.

Na początku chciałem zdejmować całe chłodzenie z płyty i zmienić fabryczną pastę ale pomyślałem że pasta CP zeżre części aluminiowe więc dałem spokój. Jak widać temperatury są przyzwoite więc nie będę się z tym bawił.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie obawy ale nie, nawet przy pełnym obciążeniu powietrze z mojej zasilki Tagan 700W jest tylko lekko ciepłe. Radiator jest oddalony ok. 10 mm od grila zasilacza. Początkowo zamontowałem radiator poniżej otworu zasilacza ale miałem wyższe temperatury niż w pozycji jak na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy beta bios 10/5

Dodaje obsługę procków Yorkfield i Wolfdale.

 

Zaktualizowałem bios z Windows, żadnych problemów nie miałem i nic nie musiałem ustawiać w biosie. Zachował wszystkie wcześniejsze ustawienia.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły test z testów płyty dla osób znających angielski. Obowiązkowa lektura dla posiadaczy płyty:

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3129

 

Parę moich wyników SPi:

 

SPi16

Dołączona grafika

SPi32

Dołączona grafika

 

Postanowiłem obsadzić wszystkie banki pamięci. 2x1GB Ballistix Tracer 8500 i 2x1GB Ballistix 8000 czyli razem 4GB. W biosie napięcia: na pamięci 2,15V i procesor 1,50V. System Windows XP widzi 3,25GB.

Dołączona grafika

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zapytac uzytkownikow tej plyty czy to heatpipe'owe chlodzenie jest wydajne? Bo mam dylemat czy nie kupic wersji LT (tanszej o okolo 120 zeta) i zwodowac (mam MCW30 Swiftecha a pozniej pewnie cos od mipsa na pwm i sb)?

 

Z gory thx za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam MCW30 ale nie montowałem go. Temperatury mam znośne z dodatkowym chłodzeniem DFI.

Rozwiązanie ma zalety i wady. NB podgrzewałby dodatkowo wodę w układzie. Z drugiej strony lepiej chłodzone NB daje szansę na większe fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem Abit AB9. Niezbyt udana płytka.

Już nigdy nie będe łaszczył się z kasą na płytę.

Chciałem zmienić na coś bardziej przyzwoitego.

Siedziałem na DFI NF3 , DFI NF4 i nigdy mnie nie zawiodły.

Z tego co słyszałem przy Intelu niby DFI dało ciała-ale tylko słyszałem.

Jaka jest wasza opinia?

Bo 800 zł to sporo za płytkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja robiłem, z przymusu po tym jak na p5k-dlx wywalił kondensator-ot tak sobie na stockach,za co jeszcze raz przepraszam właściciela :wink:

DFI to świetna mobo,najszybsza ze wszystkich opartych na p35.No ale co... pochodziła z 2 tygodnie na FC-ecie dostała ln2 i zdechła po godzinie :blink: Ale i tak kupiłem następną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja robiłem, z przymusu po tym jak na p5k-dlx wywalił kondensator-ot tak sobie na stockach,za co jeszcze raz przepraszam właściciela :wink:

DFI to świetna mobo,najszybsza ze wszystkich opartych na p35.No ale co... pochodziła z 2 tygodnie na FC-ecie dostała ln2 i zdechła po godzinie :blink: Ale i tak kupiłem następną :D

Urok DFI :lol2: 4 stuki w ciagu 6 miechow @ Socket 939

 

Ostatnia byla nie do zabicia B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co macie załączone w ustawieniach kontrolera SATA

1) IDE

2) AHCI

???

Jak załącze AHCI to mi spada burst o 30MB/s w testach dysku.

Odczuwalnie mi nawet lepiej chodzi z AHCI wyłączonym <_<

Dziwne ale NCQ widać zwalnia twardziela niż go przyśpieszać.

Mam dwa nowe Hitachi 160GB i na obu dzieje się podobnie po załączeniu AHCI, wszystko pod Vistą 32bit.

Winde mam postawioną od początku z wyłączonym AHCI, tylko teraz mnie natkneło aby się tym pobawić i włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...