Skocz do zawartości
zapsu

8600gt Od Palita

Rekomendowane odpowiedzi

siema

mam pytanie, warto teraz zmienić tego Galaxy GF 7600GT Zalman na coś pokroju 8600/2600?

 

jeśli tak to jaki model? coś do 430zł

 

edit.

 

grał ktoś na takich kartach w Lost Planet pod DX10? jak chodziłą gra?

Edytowane przez zapsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakiś hardcorowiec może próbować ;) ale skoro 8800GTS nie wyrabia to co doiery 8600 ;)

Czytam od 3 godzin wszystkie fora i juz nie wiem skoro w nowych grach ktorych jest narazie ok 10 w testach 8600GT wypada lepiej od 7900 a we wszystkich innych 7900 jest lepszy to co brac skoro 8600 nie bedzie sobie radzil w nowych DX10 ? Czy to ma sens ?

Moze 7900GS bedzie dzialal lepiej na DX10 bo poprostu nie bedzie go obslugiwal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach coraz lepiej wypada 8600GT i ma spore OC w porównaniu do zwykłego 7900GS. Jednak z kolei 7900GS 600/1600MHz jest szybszy od niego ale i też droższy.

Co do DX10 to na 8600GT też odpalisz je w DX9. IMHO nie wiadomo jak z wydajnością ale będzie wiadomo jak wyjdą pierwsze gry pod DX10. Na razie możemy gdybać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic innego Ci nie pozostaje jak zakupić 8800 http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=216826 która jest niekiedy 2x lepsza od swoich poprzedników. Pamietajmy ze najpierw pojawiła sie 8800 Lecz producenci przerośli samych siebie, a kupujących przerosły koszty tej grafy :) Wiec została znacznie okrojona do 8600 która jest sporo tańsza, ale radzi sobie z DX10 Ja ją mam i jest w porządku.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach coraz lepiej wypada 8600GT i ma spore OC w porównaniu do zwykłego 7900GS. Jednak z kolei 7900GS 600/1600MHz jest szybszy od niego ale i też droższy.

Co do DX10 to na 8600GT też odpalisz je w DX9. IMHO nie wiadomo jak z wydajnością ale będzie wiadomo jak wyjdą pierwsze gry pod DX10. Na razie możemy gdybać...

Czyli uwazasz ze na dzien dzisiejszy lepiej wybrac ?

Galaxy GeForce 7900GS 600/1600 256MB DDR3 Zalman (256-bit) (PCI-E) - 490 zł

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...256_bit_PCI_E_/

czy

Palit GeForce 8600GT 600/1600 Sonic 256MB DDR3 (128-bit) (PCI-E) - 430 zł

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...128_bit_PCI_E_/

 

Poraz kolejny dodam ze 60 zł w cenie to dla mnie zadna roznica :)

Edytowane przez alien.ni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Palita 7600GT @ 648/1602 sprzedalem, dolozylem "100" i wzialem Palita 8600GT @ 692/1740 mysle, ze warto - w Lost Planet moze nie za wielka poprawa (graficznie DX9 i DX10 na moje oko niezauwazalna roznica) ale nowy Colin to zupelnie inny temat - da sie pograc na fullu nawet przy wiekszej ilosc aut, gdzie przy 7600GT z 1 autem nie bylo idealnie... (Da sie pograc, to znaczy ze jest plynnie, aczkolwiek te 5 fps wiecej by sie przydalo) Pozdrawiam (Bralem pod uwage fakt, ze karte pod DX9 bedzie coraz trudniej sprzedac i pozniej dolozenie 100 zl moze okazac sie za malo- tym bardziej ze nowe stery wedlug testow daja kopa 8600GT). Nowsze testy pokazuja ze 8600 juz nie tyle dogania 7900GS a ja wyprzedza, wiec w ostatecznosci Vmod ktory jest tu opisany (sam bym sie za niego wzial gdybym byl bardziej w tym obeznany i mial lepszy zasilacz) wydaje mi sie dobrym zakupem.

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że wersja Sonic od zwykłej Palit 86GT różni się taktami tylko. Jeśli chcesz kręcić, to lepiej wziąć zwykłą Palit 86GT (w Agito za 392).

Poprawcie mnie jak się mylę. :D

Ale nie rozumiem ? Karta ktora ma na start lepsze takty niz ta sama z mniejszymi jest nie warta kupna boo... ?

Edytowane przez alien.ni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonic ma wyższy radiator.

...który jest tak samo wydajny jak w wersji bez "Sonic".

A wersja Sonic nie jest warta kupna, ponieważ zwykły Palit ma te same możliwości a jest tańszy. Niższe takty możesz przecież sam nadgonić przez podkręcenie karty, Trochę forsy zostaje w kieszenia, a masz tak smao dobrą karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czyli uwazasz ze na dzien dzisiejszy lepiej wybrac ?

Galaxy GeForce 7900GS 600/1600 256MB DDR3 Zalman (256-bit) (PCI-E) - 490 zł

Palit GeForce 8600GT 600/1600 Sonic 256MB DDR3 (128-bit) (PCI-E) - 430 zł

 

Poraz kolejny dodam ze 60 zł w cenie to dla mnie zadna roznica :)

Wersje non Sonic i mamy taniej.

 

A Galaxy? Oni cos maja ostatnio mega problemy , chyba za mocno ocuja karty i te potrafia walic na defie artami. Spotkalem sie na Labie i Pure z tymn , ze ludzie maja problemy z kartami galaxy , zarowno tymi tanimi jak i tym Coolermasterem czy z Zalmanem na 600/1600 (def).

 

A tutaj 8600 w CoH na DX10

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware...t_review/7.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko tutaj. w niektórych testach przy mniejszej rozdziałce jest mniejsza ilość FPS itp... troche mało wiarygodny ten test :/

 

Palit 8600GT można dostać juz za 387zł - KLIK

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie ten sam problem co ty nie wiem kompletnie jaka grafikę wybrać jeszcze kilka dni temu każdy polecał tego 7900GS droższego za 520 zł na zalmanie a teraz jak wyszła te nowe stery to każdy poleca Palita, wiec proszę powiedzcie mi co bardziej wybrać bo chyba zacznę rzucać moneta :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie ten sam problem co ty nie wiem kompletnie jaka grafikę wybrać jeszcze kilka dni temu każdy polecał tego 7900GS droższego za 520 zł na zalmanie a teraz jak wyszła te nowe stery to każdy poleca Palita, wiec proszę powiedzcie mi co bardziej wybrać bo chyba zacznę rzucać moneta :P:P

Na chwilę obecną warto wziąć Palita 8600GT, bo wyszły pod niego lepsze sterowniki ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a dla mnie dla osoby która nie kreci wo gule komputera to to nie będzie dobrym wyborem ??

 

 

nie wielka dokładka a kasę jeszcze mam, sterowniki lepsze wyszły także tez na moją korzyść i jak potem się będę przesiadał na coś lepszego to chyba lepiej pogonie niz te 7900gs ??

 

tutaj link

 

http://allegro.pl/item211950963_galaxy_860..._dx10_wawa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a dla mnie dla osoby która nie kreci wo gule komputera to to nie będzie dobrym wyborem ??

nie wielka dokładka a kasę jeszcze mam, sterowniki lepsze wyszły także tez na moją korzyść i jak potem się będę przesiadał na coś lepszego to chyba lepiej pogonie niz te 7900gs ??

 

tutaj link

 

http://allegro.pl/item211950963_galaxy_860..._dx10_wawa.html

Jeśli nie podkręcasz, to 8600GE będzie lepszym wyborem. Porównując obie karty bez OC, to 8600GE jest trochę szybszy :).

 

Niestety jet trochę różnicy w cenie... i nie wiem czy warto kupić 8600GE. Na razie można by wziąć 8600GT, za jakiś czas ją sprzedać i kupić coś lepszego.

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jeśli nie podkręcasz, to 8600GE będzie lepszym wyborem. Porównując obie karty bez OC, to 8600GE jest trochę szybszy :).

Bedzie lepszy o ile zalozymy , ze nie bedzie wadliwy jak ostatnie wypusty Galaxy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...