Skocz do zawartości
arczibald

Zestawik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Noszę się z zamiarem kupna nowego kompa, najwcześniej po 22 lipca a czemu po 22 to chyba każdy wie :)

 

Więc zestaw wygląda tak :

 

CPU : C2D e6850

MB : ASUS P5K Delux WiFi-Ap

RAM : OCZ 2x1GB REAPER EPP Cl 5 DDR2 1066MHz

PSU : CORSAIR CMPSU 520HXEU - 520W

Buda : ANTEC Nine Hundred

 

 

 

 

 

Jeszcze parę pytań.

Chodzi o budę, czy nie będę musiał wyjmować żadnego z 2 wentylatorów na przodzie obudowy aby zamontować oba napędy i dysk? konkretnie chodzi o dysk, nie wiem w którym miejscu miałby być w tej budzie, ale chyba na samym dole?

 

Czy aby zmieści się w tej budzie 8800GTS/GTX ? kiedyś będę chciał kupić, ale nie teraz.

 

Kolejna sprawa to umiejscowienie budy.

Buda ze wszystkich stron będzie otoczona ściankami biurka. Z boku zostanie ok. 5-6 cm miejsca, tu myślę styknie, gorzej z górą bo zostanie ze 2 cm może mniej. Ale to da się jakoś rozwiązać, bo nad budą jest szufladka którą mogę usunąć bez problemu, zwolni się wtedy ok 10 cm miejsca nad budą.

Jak więc myślicie? szufladka wylatuje?

 

I jeszcze kwestia chłodzenia na CPU.

Jaki radiator polecacie na CPU? SCYTHE INFINITY? czy aby zmieści się w budzie? jest dość ciężki chyba, nie będzie z tym problemu?

 

I jeszcze chłodzenie na GPU, warto jakieś kupić? W chwili obecnej karta ma 50 stopni ( odczyt z

panelu NVIDIA )

Najlepiej taki radiator który by przykrył także pamięci żeby je też chłodzić czymś.

Karta wygląda dokładnie tak jak ta na zdjęciu http://www.legionhardware.com/Pics/ASUS_Ex...GT/Image_00.jpg

 

Proszę o jakieś porady.

Edytowane przez arczibald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski montujesz za wentylatorami, nie beda sie ze soba gryzly, mysle ze szufladka powinna wyleciec zeby gorace powietrze wyciagane przez gorny wentylator mialo gdzie uchodzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

A co z chłodzeniem CPU i GPU ?

teraz spojrzałem w panel NVIDIA i widzę że temp. grafy jest 55 stopni :blink:

A jedyne co robię przez ostatnie 30 minut to przeglądanie stron w necie.

 

Wspomnę jeszcze raz że priorytetem jest wydajność chłodzenia, cisza schodzi na dalszy plan.

 

Zapuściłem jeszcze ASUS probe i widzę że temp. CPU wynosi 43 stopnie a MB 39...

Na CPU siedzi obecnie FREEZER 7 PRO, wiatrak robi 2300 obr/min.

 

Jeśli chodzi o chłodzenie na CPU to skłaniałbym się w stronę Thermalright Ultra 120 extreme.

Czemu ten? Zwróćcie uwagę na to że pamięci które biorę mają heatpipe z małym radiatorkiem który jest nad pamięcią.

Z tego co widziałem na zdjęciach to ten Thermalright nie jest zbyt blisko slotów na pamięci, natomiast INFINITY chyba jest bezpośrednio nad nimi.

 

A może są jeszcze jakieś inne dobre coolery? jakieś lżejsze, bo oba podane przeze mnie ważą chyba odpowiednio 800g i 790g bez wiatraczka.

 

EDIT : zapomniałem dodać że obecny proc jaki posiadam to PENTIUM 4 3,2GHz 540j.

Edytowane przez arczibald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co du budy 8800GTX wejdzie do tego antka

ogółem pytanie o chłodznie to powino byc w dziale chłodznie konwencjonalne (tam by ci wiecej napsiali ale rozumiem ze nie chcesz 2 tematów zakładac oki

sa 2 mozliwsci AC lub WC

AC na cpu to np. http://www.allegro.pl/item212896753_noctua..._940_od_ss.html

lub

http://www.allegro.pl/item216431519__tacen...39_940_am2.html

 

WC no to wiadomo bloki ale i inne temperatury niz na AC :D

 

zalezy ile chcesz na to wydac pieniedzy .....

 

a jak chcesz karte gaficzna chłodzic to chyba TR równiez byłby najelpszym wyborem HR03 PLUS

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...